T5 nezavisle kurenie webasto - problem

1949 - 2009

Moderátor: majoGIV

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
Marek1604
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18.11.2010 07:07

T5 nezavisle kurenie webasto - problem

Príspevok od používateľa Marek1604 »

Ahoj chalani, som tu novy a chcel by som Vas poprosit o radu. :( Mam Multivan T5 r.2003 a potreboval by som vediet par veci o Webaste thermo top C co tam mam. :cry: Precital som si uz vsetky podobne temy ale ani v jednej som sa nestretol s mojim pripadom. :( Neviem presne ci mam na nom nieco zle abo ho len neviem spravne zapat, bo ked ho chcem zapnut (cez origo hodiny v strope), tak sa mi ho vobec nepodari , ale len pocujem 2 cvaknutia asi 5 sek. po sebe z motoroveho priestoru. :( dnes som to pozeral a je to ako nejake relatko prip. el. ventil abo co nad motorom a do ktoreho smeruju 2 hadicky + elektrika. :( Baterku pod sedadlom som nabijal a je v 100% stave. teplota vonku bola 8,5 stupna. neviete co mam s tym?? Dakujem
P.S. Webasto nefunguje ani ako samotny prihrev motora.
VW Polo 6N 44 kw
VW Transporter T4 44 kw
VW Multivan T5 96 kw

Používateľov profilový obrázok
MITO
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 6177
Dátum registrácie: 30.12.2008 16:15
Bydlisko: Engerau

Re: T5 nezavisle kurenie webasto - problem

Príspevok od používateľa MITO »

... v prvom rade by som kurenie zdiagnostikoval, lebo rozbehnut sa ti nemusi kvoli zapisanym zavadam v riadiacej jednotke ... zavady treba vymazat - predtym si ich ale niekde poznac, aby si vedel, co s tym dalej, ked to nepomoze ...
... podmienka cistej pamate zavad je u eberspachera na SAG-och, pocitam, ze tak isto to bude aj v tvojom pripade ...
Spávam dobre, lebo problém má riešenie ... ak ho nemá, spávam dobre, lebo problém nedokážem vyriešiť.

Používateľov profilový obrázok
majoGIV
Profík
Profík
Príspevky: 1038
Dátum registrácie: 24.02.2008 13:39
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: T5 nezavisle kurenie webasto - problem

Príspevok od používateľa majoGIV »

Diagnostikou precitat vady ak je to 2003 tak tipujem na zhaviacu sviecku nez. kurenia vymenit za keramicku a skontroluj si kryt podlahy za lavym prednym kolesom po nadrz ci ho nemas odlomeny ak ano objednat novy cca 66€ a skontrolovat konektory pri bufiku ak je kryt poskodeny nechrani pred vodou a solou .

Používateľov profilový obrázok
Matulendo
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 227
Dátum registrácie: 20.08.2012 21:38
Bydlisko: Nitra

Re: T5 nezavisle kurenie webasto - problem

Príspevok od používateľa Matulendo »

Ja som mal ten isty problém. Išiel som do autorizovaneho servisu a tam mi spravili diagnostiku a povedali že to treba rozobrat a vyčistiť horáky a poskladať naspet plus novú pretesnovaciu sadu. A potom to už išlo normálne
Volkswagen CC Sport/2,0 TDI/125kw/2009
VAG 11.11.4 cz

Stavebné práce


Môj Passatík CC

Napísať odpoveď

Návrat na "Transporter / Multivan / Caravelle"