Zamŕzanie okien

1974 - 1992, 2008-

Moderátor: Moderátor

Napísať odpoveď
petersirka
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 02.01.2012 20:13

Zamŕzanie okien

Príspevok od používateľa petersirka »

Ahojte, som najšťastnejším majiteľom VW Scirocca r.v. 2009.. V zime som zistil veľký problém so zamŕzaním okien. Problém je, že ak zmrzne okno, nejdú otvoriť dvere a bojím sa poruchy.

Použil som silikón na gumy a kúpil som sprej z Tesca (iný ako Tesco značka) proti zamŕzaniu, ale figu to pomohlo. Rozmýšľam použiť ešte trošku WD oleja na vrch skla a do gumy.

Ako to riešite?
Ď.

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Zamŕzanie okien

Príspevok od používateľa frflos »

...gratulujem k auticku, ved nam ho aj ukaz ;)
...zaujimave, ze ten silikonovy olej ti zamrza tiez. neviem ci ti WDcko neposerie tesnenie skus este napr. indulonu
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Používateľov profilový obrázok
JOHNY_RS
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 30.01.2010 15:13
Bydlisko: Krásno nad Kysucou

Re: Zamŕzanie okien

Príspevok od používateľa JOHNY_RS »

Tak ako piše frfloš...skus modru indulonu poriadne natrieť na gumy...ja som takto prežil minuloročnu zimu....tento rok som kupil silkon sprej na tesnenia od zn.Moje auto...ale je slaba zima tak nie je problem.
http://www.mimicar.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

petersirka
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 02.01.2012 20:13

Re: Zamŕzanie okien

Príspevok od používateľa petersirka »

Ďakujem za tip.

My v BA máme šťastie, že zimu tu necítiť a ani sneh - čo je problém mávame tu inverziu počasia, večer prší a ráno sú autá ako kocka ľadu. Neviem či v Sciroccu nezamŕza aj niečo pod gumou / dole - hore / (mám nevýhodu, že nemám na dverách rám a chytením kľučky mi okno automaticky klesne o 2 CM, čo je síce v lete pekné, ale v zime na figu). Preto ak mi napr. zmrzne aj sklo (že je tam 1-2 MM ľadu, nedám ho dolu).

Silikónový sprej som nedával, ale natrel som to silikónom (vypadá to ako balzám na pery s takou veľkou hubkou) z Forstingera. Všetky gumy som si s tým natrel. Ešte som rozmýšľal nejakú plachtu, len sa bojím, že to ukradnú.

PS: tu je moje Scirocco (hnedá metalíza tmavá) a vedľa mňa stojí sused (ktorého nepoznám) s Rkovým:
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
lopo1
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 9214
Dátum registrácie: 02.08.2009 18:58
Bydlisko: ZA

Re: Zamŕzanie okien

Príspevok od používateľa lopo1 »

no pekne treba spoznat aj suseda

Napísať odpoveď

Návrat na "Scirocco"