PRAVIDLÁ FÓRA, ČÍTAJTE POZORNE!!!

1997 - 2004

Moderátori: wladi, Mat28

Zamknuté
Používateľov profilový obrázok
funjaro
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1587
Dátum registrácie: 14.02.2008 18:57
Bydlisko: *SVW*
Kontaktovať používateľa:

PRAVIDLÁ FÓRA, ČÍTAJTE POZORNE!!!

Príspevok od používateľa funjaro »

PRIAZNIVCI VW PASSAT.


Majitelia a priaznivci modelu Passat Dúfam, že sa v tejto sekcii nebudeme stretávať s neslušnými, nenávistnými, výhražnými a sexuálne orientovanými príspevkami a textami. Čokoľvek takéhoto charakteru okamžite vymažeme! Ak podľa uváženia bude potreba použiť neslušné slovo tak namiesto nejakého písmena v slove použite ( . - ! ? * ).
Prosím pozorne si prečítajte nasledujúce riadky, ktoré Vám zaberú pár minút, ale v budúcnosti ušetria veľa času spojené s hľadaním

NÁVOD NA POUŽÍVANIE FÓRA

Tu je návod ako si zjednodušiť používanie fóra a písania príspevkov. Pokiaľ sa nim budete riadiť, pomôžete tým v našej sekcií ľahko udržiavať poriadok a prehľadnosť, ušetríme si veľa času a zjednodušíte si vyhľadávanie dôležitých informácií o našich tátošoch.

1. KEDY NEZAKLADAŤ NOVÚ TÉMU

Pokiaľ ste tu nový, alebo tušíte, že sa v našej sekcií rieši problém, ktorý Vás trápi, tak nezakladajte novú tému, ale za pomoci funkcie „HĽADAŤ“ si ju nájdite. Veľmi dobrým pomocníkom je „FAQ“, kde sa nachádza veľa dobrých rád.

Prejdete tým neustálim zakladaním rovnakých tém, v ktorých sa riešia rovnaké veci dookola.

Téma, ktorá priamo nesúvisí so sekciou Passat - použite prosím príslušnú sekciu.

Napr.:
Pokiaľ chcete niečo predať / kúpiť, tak použite sekciu BAZAR
Pokiaľ sa Váš problém týka iného auta napr. Golf použite sekciu pre dané vozidlo.

Týmto prejdete zakladaním zbytočných tém, medzi ktorými by sa Vám ťažko vyhľadávali dôležité informácie.

Pokiaľ už založíte tému, na ktorú dostanete odpoveď vo forme odkazu na tému ktorú ste nenašli, alebo tému založíte náhodou, prosím doplňte názov témy pomocou tlačítka „Upraviť“ o slovo „ZMAZAŤ“.

2. KEDY ZALOŽIŤ NOVÚ TÉMU

Pokiaľ máte problém a prešli ste celú sekciu, alebo sa Vám ho nepodarilo v danej sekcii nájsť cez „Hľadať“ založte novú tému a napíšte Váš dotaz, ale určite nepíšte Váš dotaz do témy s ktorým to nemá žiadny súvis. Znehodnocovali by ste tému, ktorá bola založená pre iný účel.
Týmto prejdete miešaním informácií v jednej téme. Vaše informácie, rady, dotazy budú vždy poskytnuté tým, ktorí ich potrebujú.

3. AKO ZVOLIŤ NÁZOV TÉMY

Novú tému vždy nazveme tak, aby z názvu „témy“ ( predmetu ) bolo jasné o čo ide ( aký máte problém ).
Svoj problém môžete, spresniť v tele správy.

Napr.:
„Svetlo – ako vymením žiarovku?“
„Diaľkové ovládanie – ako zistím frekvenciu?“
„Porucha motora – mám taký ... a taký... problém“

Nikdy nenazývame tému napr.:

„Kde je chyba“
„Pomoc“
„Prosím poraďte“.

Je dôležité aby ste napísali o aké vozidlo ide napr. Passat B6 o aký motor ide ( obsah ) a či ide o Benzín alebo Diesel. A potom doplňujúce údaje ( rok výroby, kód motora, kw ).

Do názvu témy sa zmesti pomerne dosť, tak toho využite, ale zasa sa vyvarujte nadmerného používania výkričníkov, otáznikov a iných zvýraznení.

Pomôžete ostatným nájsť dôležité informácie, ktoré by pod nejasným, alebo nesúvislým názvom nemali šancu nájsť a zbytočne by sa zakladali opakujúce sa témy.

4. AKO ZMAZAŤ VLASTNÝ PRÍSPEVOK

Pokiaľ sa Vám podarilo odoslať príspevok omylom, alebo chcete svoj príspevok z akéhokoľvek dôvodu zmazať, do tej doby, pokiaľ tento príspevok je uložený ako posledný, tak môžete učiniť tlačítkom „x“, v pravo v danom príspevku. Pokiaľ už by bol za Váš príspevok uložený ďalší, napíšte súkromnú správu moderátorovi v danej sekcií a ten Vám ju vyzmaže.

5. AKO UPRAVIŤ, ALEBO DOPLNIŤ VLASTNÝ PSRÍSPEVOK

Pokiaľ ste zistili, že ste práve vašom odoslanom príspevku urobili chybu, alebo ste niečo zabudli napísať, nepíšte nový príspevok, ale opravte ten pôvodný tlačítkom „UPRAVIŤ“ v pravo dole v príspevku. V zamknutej téme nie je možné príspevky ďalej upravovať.

Predídeme týmto zbytočnému naťahovaniu témy prázdnymi príspevkami o 2, alebo 3 príspevky.

6. POUŽÍVANIE TLAČÍTKA „CITOVAŤ“

Tlačítko citovať použijeme pokiaľ chceme odpovedať na konkrétni príspevok iného užívateľa z starších predchádzajúcich strán. Ak napíšete odpoveď rovno ( bez tlačítka „Citovať“ ), automaticky sa týmto rozumie, že odpovedáte na posledný vložený príspevok.

Ak chcete Váš príspevok adresovať konkrétnemu užívateľovi, ale nie v súvislosti s jeho predchádzajúcim príspevkom, nepoužívajte tlačítko „Citovať“, ale veľkým písmom, prípadne tučne napíšte na začiatok Vašu odpoveď komu ju adresujete. Takto môžete odpovedať v jednom príspevku i viacej ľuďom naraz.

Napr.:

„TO ŠTEFAN: Si borec
TO JANO: Si ešte lepší borec
TO ROBO: Si najlepší borec koho znám“

Predídete týmto zbytočnému naťahovaniu témy opakovaním predošlých príspevkov a vkladaním niekoľko takmer prázdnych príspevkov za sebou.

7. NAHRÁVANIE FOTOGRAFIÍ A INÝCH SÚBOROV DO PRÍSPEVKU

Pre nahrávanie fotografie či iného súboru do príspevku je nutné použiť nie rýchlu, ale plnohodnotnú odpoveď. Pod posledným príspevkom kliknite na tlačítko „Zaslať odpoveď“ a dole do formulára pre vkladanie súboru tlačítko „Prechádzať“ vyberte fotku, alebo súbor z Vášho počítača, prípadne do príslušného políčka napíšte komentár a kliknite na tlačítko „Odoslať“. Do jedného príspevku môžete vložiť až 10 fotografií. Pre vloženie prvej fotografie kliknite namiesto „Odoslať“ na tlačítko „Pripojiť“ súbor a po jeho načítaní sa Vám zobrazí okno pre vloženie ďalších fotografií a takto postupujeme stále dookola. Potom po načítaní poslednej fotografie kliknite na „Odoslať“.

Predídeme týmto posielanie každej fotografie zvlášť, čím ušetríme miesto na stránke a veľa času s posielaním fotografií.


8. POSIELANIE SÚKROMNÝCH SPRÁV

Takzvané súkromné správy, ako už názov napovedá používame pri komunikácií práve s jedným členom, ktorého chcete kontaktovať z nejakého dôvodu a nechcete problematiku rozoberať „verejne“ na fóre. Stačí len kliknúť v ponuke na liste ikonu „Súkromná správa“ a ďalej už na to prídete sami, alebo pod príspevkom člena, ktorému píšete kliknúť na tlačítko „SZ“.

Pokiaľ by ste si s čokoľvek nevedeli, alebo máte problémy, dotazy, nápady, žiadosti o zmazanie, presuny a pod. neváhajte kontaktovať moderátorov „ funjaro & johnydoe“ podľa svojho uváženia v Súkromnej správe, alebo v tejto téme.

Za pochopenie ďakujú funjaro & johnydoe.

Za spoluprácu Ďakujeme moderátorovi sekcie GOLF IV/Bora JanoXXL
Prílohy
Odstániť.jpg
VW CLUB SLOVAKIA • Vloženie súboru.jpg
VW CLUB SLOVAKIA • Vytvoriť novú tému.jpg
VW CLUB SLOVAKIA • Nová téma.jpg
VW CLUB SLOVAKIA • Hľadať1.jpg
VW CLUB SLOVAKIA • Hľadať.jpg
BlackBus

Zamknuté

Návrat na "Passat B5 / B5.5"