Demontaž stropnice a obloženia stlpikov

2014 - .....
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
Shingi7
Vodič
Vodič
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 05.07.2016 22:02
Bydlisko: Banská Bystrica

Demontaž stropnice a obloženia stlpikov

Príspevok od používateľa Shingi7 »

Zdravim vsetky. Mam prosbu, najde sa niekto (honorar je samozrejmost) kto by mi demontoval stropnicu a obloženia stlpikov? Prečo? Lebo mi tečie do auta cez zvod s panoramatickej strechy. Zatiaľ len do predu ale keď už tak by som utesnil (silikonom?) aj predne aj zadne. Nemam problem prist takmer kamkolvek v rámci Slovenska. Trapim sa s tým už dva mesiace. Ejne je hodne vyťaženy toho nechcem otravovať. Vopred ďakujem za ochotu.
Passat Variant 1.9 TDI (chip 101kW/300Nm) PD 3C/5, 12/2008, Comfort line, BLS, DPF.
Passat Variant 1.6 TDI (88 kW / 118 HP) 16/2015, High line

Používateľov profilový obrázok
Shingi7
Vodič
Vodič
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 05.07.2016 22:02
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Demontaž stropnice a obloženia stlpikov

Príspevok od používateľa Shingi7 »

Nikno neporadi ??? Aspoň ak bezpečne demontovať čalunenie stlpikov.
Passat Variant 1.9 TDI (chip 101kW/300Nm) PD 3C/5, 12/2008, Comfort line, BLS, DPF.
Passat Variant 1.6 TDI (88 kW / 118 HP) 16/2015, High line

Používateľov profilový obrázok
tomino55555
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 402
Dátum registrácie: 28.10.2007 02:31
Bydlisko: TT okolie

Re: Demontaž stropnice a obloženia stlpikov

Príspevok od používateľa tomino55555 »

A nemoze byt problem len v upchatej hadicke ?
Na to netreba davat dole stropnicu..
Treba na to jeden specialny pripravok s ktorym sa odopinaju take plechove spo y na madlach...
PASSAT B8 2.0 BiTDI R-line

Používateľov profilový obrázok
Shingi7
Vodič
Vodič
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 05.07.2016 22:02
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Demontaž stropnice a obloženia stlpikov

Príspevok od používateľa Shingi7 »

Tak ja som chcel pôvodne skontrolovať komplet tesnenie okolo celej panoramatickej strechy, lebo pri kontrole tych hadic vpredu som opticky nezaznamenal stopy po zatečení. No momentalen som len pretmelil napojenie oboch hadic s koncovkou ako som našiel v niekolkych videach. Dosť ma ale zraže že k zatečeniu 3 x došlo v priebehu 7dní v polovici apríla a od vtedy nič. Na auto pršalo, jazdil som po daždi aj cez 2, 3 prietrže a nič . Žiadna voda v interieri. Jazdil som tri mesiace s rorobratymi A stlpikmi a stropnym ovladanim strechy a až pred tromy dňami som to zalepil a zložil to do pôvodneho stavu. Takže som momentalne v stave očakávania či a kedy sa to zopakuje.
Passat Variant 1.9 TDI (chip 101kW/300Nm) PD 3C/5, 12/2008, Comfort line, BLS, DPF.
Passat Variant 1.6 TDI (88 kW / 118 HP) 16/2015, High line

czuba
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 19.03.2014 19:33

Re: Demontaž stropnice a obloženia stlpikov

Príspevok od používateľa czuba »

Za mně sundej přední a zadní podběhy. Mně když to delali v autorizáku, tak se chvástali jak se jim to podařilo krásně vyčistit a přitom po sundání zadních podběhů byly ty kanálky ůplně zalepené.

Mne telko po A sloupku pod řidičovy nohy, po konzultaci mi v servise sundali stropnici a přetěsnili pouze zadní výstup, že prý to teklo jen tamtudy. Tak nevim :-D

alxx1
Vodič
Vodič
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 17.09.2013 10:18
Bydlisko: BA

Re: Demontaž stropnice a obloženia stlpikov

Príspevok od používateľa alxx1 »

Len pre info, nemusí to byť len panorama...
Mne zatekalo do kufra cez lyžiny a tiež nie po každom daždi, tiež som nechápal, prejavovalo sa to úplne nezmyselne a vôbec nie často.
Mechoš, čo to neskôr robil, s lyžinami fest pomykal, pri každom úchyte a hneď bolo jasné, mala dosť vôlu na 2 miestach - aj pri čelnom skle, čize zhadzoval stropnicu...ale nebol som pri tom, takže neporadím, ako s ňou dole a von...
Passat Variant 2.0TDI, B8, 4M, A6, DFC, 2015

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat B8"