hlaska o kontrole oleja

Opravy a problémy

Moderátor: sirdo

Napísať odpoveď
Fishbone
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 14.05.2019 13:03

hlaska o kontrole oleja

Príspevok od používateľa Fishbone »

Zdravim všetkých,
auto mi už asi tretí krát vyhodilo hlášku o kontrole hladiny oleja.Samozrejme som olej kontroloval viacero krát (na odstátom aute) a podľa rysky oleja by tam malo byť oleja akurát niekde medzi mix a min (prikladám foto). Olej som menil na jesen zhruba pred 6000km keď auto malo cca 20 000km. Najlepšie na tom je, že auto bolo minulý týždeň na servis po 2 rokoch, kde olej tak isto kontrolovali (prvý krát vyhodilo kontrolku oleja 4 dni pred návštevou servisu tak som im o tom samozrejme povedal) a tak isto tvrdili že hladina oleja je v poriadku. Najprv som si myslel, že to súvisí s hláškou o potrebe vykonania servisnej prehliadky, ktorú som musel posunúť o 2 týždne oproti tomu čo chcelo auto. A včera opäť vyskočila hláška o kontrole oleja.
Máte niekto podobnú skúsenosť? Môže ísť e o chybné čidlo? S autom pôjdem do servisu, ale rád by som mal aspoň predstavu kde môže byť problém. Motor je 1,2 TSI 81 kw. Ďakujem.

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: hlaska o kontrole oleja

Príspevok od používateľa frflos »

...mozno blbne spinac na zamku prednej kapoty
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Fishbone
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 14.05.2019 13:03

Re: hlaska o kontrole oleja

Príspevok od používateľa Fishbone »

No bol som v servise a mám vážne pochybnosti o "odbornosti" autorizovaného servisu. Do servisu som prišiel s tým že problém sa bude riešiť. Po dostavení sa na termín bol návrh doliať olej (aj to chceli doliať môj rezervný olej) po maximum a sledovať spotrebu oleja. Olej chceli doliať asi po 5-7 minutach čo som prišiel do servisu, takže na tyčke bola hladina oleja na maxime, čiže sa zhodnotili že netreba dolievať... Vraj že prezistia čo ďalej ale od vtedy sa nikto neozval. Ono som názoru že dolievať netreba pretože aj na odstátom aute (čo som si kontroloval ja niekoľko krát) je hladina pomerne vysoko nad minimom. Kontrolka mi zatiaľ od posledného razu nevyskočila tak to chvíľu neriešim .
Frfloš - ďakujem za myšlienku, ale keby to bol snímač kapoty tak by asi skôr svietila kontrolka otvorenej kapoty.

Fishbone
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 14.05.2019 13:03

Re: hlaska o kontrole oleja

Príspevok od používateľa Fishbone »

po čase davam info. problem vyriešený. Problem bol v zlej mechanickej kontrolke oleja. Nechcem to tu rozpisovať čím som si prešiel, ale keď to niekoho zaujíma tak SS. Momentálne už jazdím na G7 variant...

Napísať odpoveď

Návrat na "PORUCHY a SERVIS"