Otvaranie dveri

2008-

Moderátor: caravelle

Napísať odpoveď
badzelona
Vodič
Vodič
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 08.06.2018 09:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Otvaranie dveri

Príspevok od používateľa badzelona »

Čaute mám taký problém, že najprv sa mi prestali otvárať zadné dvere za spolujazdom, proste či som ich otváral cez diaľkové alebo z vnútra bolo z nich počuť len taký divný zvuk a ostanú zatvorené /samozrejme, keď som sa ich snažil otvoriť tým štýlom že som zároveň zvnútra odomykal a skúšal ich otvoriť na niekoľký pokus to vždy vyšlo/, potom mi pre zmenu začali blbnúť dvere na kufri a medzi tým /aspoň do teraz/ mi už idú otvárať dvere za spolujazdcom ináč s dverami na kufri sem tam blbne aj otvor na nádrži

-zámok na kufri som mal rozobraný vyčistil som ho, vyzerá byť v poriadku všetko tam ide pekne ľahučko, nevyzerá byť v ňom problém, dokonca tie dvere sem tam aj idú otvoriť keď stlačím klučku na kufri tak niekedy po cca 5s sa otvoria, ale v poslednej dobe viac nejdu ako idú
-zaujímalo by ma či má nejaký súvis alebo následovnosť, že keď nastane problém pri otvorení zadných dverí za spolujazdcom tak následne už je problém aj pri otvore na nádrži a pri dverách na kufor ? alebo keď nejdú otvoriť dvere za spolujazdcom tak kufor a otvor na nádrži by mal ísť normálne otvoriť ?
-nemáte niekto schému ako tie káble vedú z prednej časti až ku dverám ? viem že to pôjde asi niekde po prahom, skôr by som potreboval niečo detailnejšie, aby som vedel kde sa mohli tie káble prelamať aby som to nemusel komplet rozoberať a skontroloval najprv len tie rizikové miesta či tam ide prúd

-alebo napadá vás niekoho kde by ešte mohol byť problém ?

diki za nápady
VW Golf VI Variant 1.6 TDI 77 KW

Používateľov profilový obrázok
Dimi3
Vodič
Vodič
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 20.08.2008 21:48
Bydlisko: Zlate moravce

Re: Otvaranie dveri

Príspevok od používateľa Dimi3 »

Ročník, motor, výbava...? :?: Tú schému treba podľa niečo aj hľadať. :idea:
No neviem či ti niečo tá schéma pomôže, v každých dverách (okrem kufrových...asi) by mala byť RJ dverí...všetky RJ dverí sú prepojené s komfortnou jednotkou. Táto RJ dverí dostane signál (rozumej binárny kód) k určitému povelu a následne ona zopne ten ktorý motorček(zámok, sťahovanie okna...atď).
Tým som len chcel povedať že sa asi nedá merať napätie v káblových prechodkách ako voľakedy...ak by totiž nebolo spojenie medzi RJ dverí a RJ komfortu tak by ti hlásilo chybu, diagnostikou si sa na to pozeral?
Za predpokladu že diagnostika nebude hlásiť chybu v komunikácii by bolo dobré pozrieť vedenie od spomínanej RJ dverí do zámku, tam sa už dá merať aj 12V.
Podľa mňa sú toto najhoršie problémy, keď niečo raz ide a potom nejde...keby ti to nešlo trvalo hneď by bolo lepšie :mrgreen: :|
...je možné že som sa niekde aj sekol v detailoch ale takto nejak by to malo fungovať....bohužiaľ.

PS.: Vyplň si podpis s informáciami o aute atď...
Aktuálne: VW JETTA MK6 2.0 TDI CFFB DSG - Čip 184ps a premapovanie DSG od RB-Digital
Boli: VW Golf II 1.6 TD * Alfa Romeo 159 2,4jtdm (@250ps) * VW Bora 1,9TDI(ASV@140ps)

badzelona
Vodič
Vodič
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 08.06.2018 09:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Otvaranie dveri

Príspevok od používateľa badzelona »

no včera som len tak zo zúfalosti skúsil podržať na diaľkovom otváranie kufra a zámok sa otvoril, čiže z toho mi vychádza že kábliky by mohli byť v poriadku, takisto zámok a motorček funguje ako má skôr to vyzerá na ten vypínač /kľúčku/ ...chceme skúsiť z passata staršieho napojiť kľúčku či to bude fungovať, aby som vedel či je v nej chyba
VW Golf VI Variant 1.6 TDI 77 KW

badzelona
Vodič
Vodič
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 08.06.2018 09:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Otvaranie dveri

Príspevok od používateľa badzelona »

no takže nakoniec bola chyba v kľúčke prvá že 1 z plieškov na konektore ktorých z nej vychádza bol odlámany takže trebalo pripajkovať a druhý že tam je také miniatúrne tlačítko ktoré spína okruh a v ňom už je pravdepodobne vychodená pružina, takže aj to som provizórne vyriešil ...takže tak keby náhodou mal niekto problém v budúcnosti pravdepodobne je to kľúčka že je už opotrebovaná a nespína to ...nová od predajcu stojí cca 45 eur
VW Golf VI Variant 1.6 TDI 77 KW

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf VI"