Vykon motora blbne

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Napísať odpoveď
jordyl
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 27.03.2010 12:48
Bydlisko: DS

Vykon motora blbne

Príspevok od používateľa jordyl »

Zdravim, mam Passat 2009, motor 2,0 CBAB (repas turba cca pri 160 tis, teraz 270 tis. km)
cca pred 4 mesiacmi mi zacal blbnut motor, ked bol studeny, turbo nemalo tah a nabehol nudzovy rezim a kontrolka motora, nasledne vypnutie motora, novy start a vsetko bezalo ako ma. Ked sa motor zohrial tieto problemy uz neboli. Prve info od mechanika ze turbo je asi zanesene tak som ho skusil jazdit na vyssich otackach (predtym som ho tiez nedusil ale tak skusil som ho vyslovene sportovo jazdit ze ci sa neprecisti), nic sa nezmenilo ani po mesiaci tak islo do servisu. Turbo je podla mechanika v poriadku, zevraj ide velmi dobre, bola vymenena lambda sonda a snimac vahy vzduchu. Vysledok bol ten ze uz ho nehadzalo do nudzoveho a problem sa zmenil tak ze ak od 1000 do 2000 ot pridam plyn tak turbo sa akokeby vobec nerozbehne (z vyfuku ide biely dym), avsak ak v tomto rozmedzi otacok pridavam plyn velmi jemne tak okolo 2000 ot. mam zrazu plny vykon a motor ide normalne (trhne autom ako ked som mal 1,9 TDI). Cize ak vtedy radim vyssie stupne a nenecham padnut otacky pod 2000 tak vykon stale mam, ale staci aby otacky motora padli pod 2000 a musim s plynom zase jemne pridavat lebo motor by ostal bez vykonu.

Strasne divny problem a zatial ani mechanik nevie co je teraz s tym nakolko na pc mu nevypise ziadnu chybu. Mal niekto takyto problem? ako ste to vyriesili?
Pripadne niekto na JZ SK by sa na to nevedel pozriet?
Passa Variant 2,0 TDI, 103 kW, 2009

Vlado 14
Profík
Profík
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: 29.09.2011 21:53
Bydlisko: MY

Re: Vykon motora blbne

Príspevok od používateľa Vlado 14 »

nalogovat turbo

jordyl
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 27.03.2010 12:48
Bydlisko: DS

Re: Vykon motora blbne

Príspevok od používateľa jordyl »

OK, dnes som dal este raz auto do servisu ale vysledok je skoro rovnaky, problem pretrvava.
Koho mam hladat aby "nalogoval turbo" ale hlavne vyriesil moj problem? Pripadne konkretny tip kto to vie riesit na JZ SK, pripadne Presov alebo KE?
Passa Variant 2,0 TDI, 103 kW, 2009

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"