motor 1.9 tdi 74kW nestartuje

Rady, triky a tak trochu autohifi.

Moderátori: frflos, wladi

Napísať odpoveď
ajven
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 19.07.2014 15:31
Bydlisko: Lazy pod Makytou

motor 1.9 tdi 74kW nestartuje

Príspevok od používateľa ajven »

caute, mam VW Touran 1,9 tdi 74kW, rv2003, najazdenych 260.000km a opisem co sa stalo. Po ceste do TN po dialnici od nas z PU mi auto pred merkury akoby prestavalo ist hladko, ale akoby islo len na 3 valce, trhalo. Nakupim v obchode a neslo ani natocit, pokial som mu nepridal plyn. Potom naskocil motor, ale stale nepravidelne isiel a trhal. Vyjdem na dialnicu naspat reku na 90km/h pridem domov. Kulove. Nechalo ma to pred Zamarovcami v pruhu pre kamiony. Ale ako?
Zacalo sa dymit spoza auta, cela cierna,seda clona, ze chudak kamionsta za mnou nic nevidel. Otacky isli do haja a nepomahalo ani podradit, nic. Len dym a postupne zastavovanie vozu, motor skapal pocas jazdy.
Odtiahli ma, pri skladani zistujeme vyvalena oska z prevodovky 6 koliecka, teda prevodovka KO tiez. Ta 6ka chvilu uz bola pocut, ze cosi divne sveholi. Ale nemal som tusenie. Opravari prevodoviek z PB povedali, ze vypadol zaistovaci srob a vytlacilo osku cez blok, ze znak W v kruzku je von.
Doma u servisaka sme pozerali preco nejde natocit. Cerpadlo v nadrzi zasrane na komplet. Nedavalo palivo poriadne do filtra nafty pri motore. Teraz uz je tlak lepsi.
Chlapik s diagnostikou skonstatoval, ze tam nie su chyby. Ale motor odvtedy netoci. Mam odlozene turbo na vrakaci a aj prevodovku. Kedze to nejde natocit nie som si isty, ze ci je to turbo pokazene, alebo preco to dymelo na dialnici.
Zeby tryska ? Ale ako sa ta preukazuje, ze odchadza?
Nenasiel som tu podobnu vec, ze by naraz odislo tolko veci, ale vymenim tu 6kv. prevodofku za 5kv. podla rady, vraj tie 5 su kvalitnejsie a nekazia sa tak. Lebo pri kupe 6kv. sa riskuje, ze nevydrzi zase.
Dakujem vsetkym za rady.
Touran 1,9tdi 74kW; AVQ

Používateľov profilový obrázok
Obrocnik-VladoZV
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 7024
Dátum registrácie: 28.05.2010 20:41
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Re: motor 1.9 tdi 74kW nestartuje

Príspevok od používateľa Obrocnik-VladoZV »

Vyber vstreky a pretesni ich to iste som riesil ties auto dymelo na carach a jeden valec poriadne nepalil lebo podfukovala triska

jzak
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.12.2015 21:33

Re: motor 1.9 tdi 74kW nestartuje

Príspevok od používateľa jzak »

ak odislo turbo auto sa chitilo do otačiek a zrejme sa ohli ojnice je to bežna vec

Používateľov profilový obrázok
Obrocnik-VladoZV
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 7024
Dátum registrácie: 28.05.2010 20:41
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Re: motor 1.9 tdi 74kW nestartuje

Príspevok od používateľa Obrocnik-VladoZV »

Ale neudava ze motor chytil samozapal.Keby dymelo strasne do bielomodra tak turno pustilo a ak nevladze pretocit motorom tak zalialo piesty olejom

ajven
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 19.07.2014 15:31
Bydlisko: Lazy pod Makytou

Re: motor 1.9 tdi 74kW nestartuje

Príspevok od používateľa ajven »

Zatial to vyzera tak, ze naozaj je to tryskou. Boli prasknute gumove tesnenia na prvej tryske. Zahada je kde zmizla medena podlozka na tryske. Z nej nezostalo nic. Nepredpokladam, ze ju tam zabudol dat mechanik.
Sedlo trysky nie je hladke, ale obite.
To znaci, ako by sa medena podlozka vybila. Teraz to sedlo je obite a treba ho malou frezkou zacistit.
Potom uvidime, ze ci motor naskoci a co sa stalo s turbom.
Touran 1,9tdi 74kW; AVQ

Používateľov profilový obrázok
Obrocnik-VladoZV
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 7024
Dátum registrácie: 28.05.2010 20:41
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Re: motor 1.9 tdi 74kW nestartuje

Príspevok od používateľa Obrocnik-VladoZV »

Dobre si pozrel do diery?lebo naposledy ked som riesil toto iste tak ta podlozka bola nacarach zapecena a musel som volat chlapa ktory mi ju prisiel vytiahnut kedze mne nijak nesla von.Uz som popretesnoval spustu aut no takyto pripad mal len raz

Používateľov profilový obrázok
Obrocnik-VladoZV
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 7024
Dátum registrácie: 28.05.2010 20:41
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Re: motor 1.9 tdi 74kW nestartuje

Príspevok od používateľa Obrocnik-VladoZV »

Po pretesneni vstrekov ti to bude este dymyt tak to prebehni a prestane potom

ajven
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 19.07.2014 15:31
Bydlisko: Lazy pod Makytou

Re: motor 1.9 tdi 74kW nestartuje

Príspevok od používateľa ajven »

Vidim len hlinik s dobkami, akoby jamky. Preto by to chcelo zahladit frezkou
Touran 1,9tdi 74kW; AVQ

Používateľov profilový obrázok
Obrocnik-VladoZV
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 7024
Dátum registrácie: 28.05.2010 20:41
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Re: motor 1.9 tdi 74kW nestartuje

Príspevok od používateľa Obrocnik-VladoZV »

To ano lebo ti bude podfukovat

ajven
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 19.07.2014 15:31
Bydlisko: Lazy pod Makytou

Re: motor 1.9 tdi 74kW nestartuje

Príspevok od používateľa ajven »

prosim vas o radu, nemame este vonku tu prevodovku. Ale chcem sa opytat, ci neviete ake typy prevodoviek davali do Touranov ?
Opravar prevodoviek mi radi, ked sa nedaju zohnat spolahlive 6kv. tak tam dat z passata 5kv. Ale ten typ by som rad si upresnil. dakujem za rady
Touran 1,9tdi 74kW; AVQ

Napísať odpoveď

Návrat na "Servis & Pomoc & Autohifi"