Demontáž EGR ventilu a jeho čistenie 2.0 tdi

2008-

Moderátor: caravelle

Napísať odpoveď
Vladimir Smik
Vodič
Vodič
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 30.07.2014 13:58

Demontáž EGR ventilu a jeho čistenie 2.0 tdi

Príspevok od používateľa Vladimir Smik »

Zdravím, chcem sa spýtať či ma niekto skusenosti z demontážou egr ventilu a jeho následne čistenie, jedná sa o motor 2.0 tdi 81 kw CBDC ,a následne som rozmýšlal zaslepiť ho ale potom budem musieť asi deaktivovať egr cez VAG? nie ?
za radi a skusenosti dakujem
Vw golf 6 2.0 tri 81 kw

Používateľov profilový obrázok
html
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 643
Dátum registrácie: 28.08.2013 10:11
Bydlisko: Raz tu, raz tam

Re: Demontáž EGR ventilu a jeho čistenie 2.0 tdi

Príspevok od používateľa html »

Čau, s demontážou ti neporadím, ja som to dal zaslepiť do servisu. Za 35 e mi aj auto povysávali :) Cez VAG sa EGR nedá deaktivovať, treba ho deaktivovať v rj, ktorá musí von z auta, ale nie je to potrebné...po zaslepení ti bude na prístrojovke svietiť kontrolka poruchy motora, ale nebude to mať na nič vplyv. Auto pôjde úplne normálne a aj sa bude DPF regenerovať, len ti to tam bude svietiť. Ja som tak jazdil viac ako rok a potom som si to dal deaktivovať u DTecha, lebo som mal ísť na EK, aby nepiskovali, že mi tam svieti kontrolka
VW Golf VII 1,4TSI BM 90 kW
ex: Renault Megane phase I 1,6 66kW LPG ; Ford Sierra 2,0 ; VW Golf VI Variant 1,6 TDI Bluemotion+ VW Golf 3 1,6 55kW ; Ford Mondeo 2,5 V6 ; Nissan Almera 1,5

Vladimir Smik
Vodič
Vodič
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 30.07.2014 13:58

Re: Demontáž EGR ventilu a jeho čistenie 2.0 tdi

Príspevok od používateľa Vladimir Smik »

Dakujem za odpoveď a info, to zaslepenie určite vyskušam, ale najprv skúsim nejako demontovať egr aj celé sanie a vyčistiť ho lebo asi po 200 000 km by už malo byť podľa mna aj celkom zanesené, len sa musí trošku otepliť :D a snad nič nedojebkam :D :D
Vw golf 6 2.0 tri 81 kw

Používateľov profilový obrázok
jokir
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1244
Dátum registrácie: 05.06.2013 20:31
Bydlisko: Levice

Re: Demontáž EGR ventilu a jeho čistenie 2.0 tdi

Príspevok od používateľa jokir »

pozri tu:
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=1 ... r&start=10" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf VI Variant 1,6 TDI CAYC
Seat Ibiza 1,9 SDI AEY
Úprava budíkov,PCR2.1,EDC16,17,MED9,17,DSG-IMMO klonovanie,kĺuče,oprava RJ,S/S off,mapy RNS310,315,MMI,MIB,flash a parametrizácia ,downgrade sw po DG ,VIMmanager,oprava VCDS, crashdata

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf VI"