Výmena autorádia RNS - problém

Rady, triky a tak trochu autohifi.

Moderátori: frflos, wladi

Napísať odpoveď
Majky940
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.11.2016 20:52

Výmena autorádia RNS - problém

Príspevok od používateľa Majky940 »

Zdravím. Po výmene rádia RNS315 vo VW Sharan 7N r.2012 za atorádio RNS 510 mi nejde v aute bluetooth a zmizlo mi aj z ponuky palubného počítača pripojenie telefónu cez bluetooth.
Predtým mi to frčalo a v aute kde bolo predtým RNS510 to tiež predtým išlo. Podla toho čo sa mi podarilo zistiť doteraz vraj by malo stačiť odpojenie a znovupripojenie bluetooth riadiacej jednotky. Avšak potreboval by som vedieť, kde sa táto jednotka nachádza,
prípadne ak máte niekto s niečím podobným skúsenosť dajte mi prosím niake spätné info.
Vopred ďakujem.

Používateľov profilový obrázok
synak
Vodič
Vodič
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 08.07.2008 08:46
Bydlisko: BA

Re: Výmena autorádia RNS - problém

Príspevok od používateľa synak »

RNS315 ma bluetooth zabudovane priamo v sebe, 510 potrebuje externy bluetooth modul, v aute z ktoreho sa 510 vymontovalo musel byt externy modul pod sedackou-preto tam fungovalo. V aute v ktorom je teraz asi ziadny modul nieje (ak tam bolo 315 od vyroby tak urcite, kedze nebolo treba )
Touareg 2016
ex: Passat B7
ex: BMW e90 330i
ex: VW Golf 5
ex: Mazda 6
ex: Mazda 323F

Majky940
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.11.2016 20:52

Re: Výmena autorádia RNS - problém

Príspevok od používateľa Majky940 »

Ďakujem, pozriem sa na to. V tom prípade by teraz v tom druhom aute mal byť bluetooth 2x.

Používateľov profilový obrázok
synak
Vodič
Vodič
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 08.07.2008 08:46
Bydlisko: BA

Re: Výmena autorádia RNS - problém

Príspevok od používateľa synak »

Majky940 napísal:V tom prípade by teraz v tom druhom aute mal byť bluetooth 2x.
..tak nejak, zjednodusene povedane, ale asi nebude stacit iba vybrat modul s pod spolujazdcovej sedacky darcovskeho auta, ale aj kabelaz (mozno aj mikrofon na stropny panel (RNS315 ma tusim aj zabudovany mikrofon) cize v Sharane asi nebude.. + nakodovat.
Naposledy upravil/-a synak v 24.02.2017 13:37, upravené celkom 1 krát.
Touareg 2016
ex: Passat B7
ex: BMW e90 330i
ex: VW Golf 5
ex: Mazda 6
ex: Mazda 323F

Majky940
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.11.2016 20:52

Re: Výmena autorádia RNS - problém

Príspevok od používateľa Majky940 »

presne tak, nemáš náhodou s tým skúsenosti. Teraz mám už aj ten modul, pretože v aute kde sa dala 315 nešiel mikrofon, ale po odpojení starého modulu spod sedačky to už frčí.
Neviem či darcovské auto som teraz neni ja, mám síce lepsie rádio, ale nejde mi bluetooth. Mikrofon v sharane je a ide, je tam hlasové ovládanie. Nevieš mi poskytnúť niake informácie kolko to obnáša roboty, odkial treba natiahnuť ten kábel na pripojenie modulu bluetooth, schému zapojenia, a na koľko to asi vyjde, či sa to vôbec oplatí. Dík

Napísať odpoveď

Návrat na "Servis & Pomoc & Autohifi"