Vymena oleja v DSG 6.stp.

Moderátor: ejne

PeterS
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 18.06.2011 10:00

Re: Vymena oleja v DSG 6.stp.

Príspevok od používateľa PeterS »

Nikto nemenil olej v dsg v origo servise?

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: Vymena oleja v DSG 6.stp.

Príspevok od používateľa truli »

Cena od 220 do 250€
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

PeterS
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 18.06.2011 10:00

Re: Vymena oleja v DSG 6.stp.

Príspevok od používateľa PeterS »

olej davaš origo?Otazka treba robit preplach?Niekde som čital že stala sa aj tak vec že po preplachu radilo auto horšie,asi dva pripadz som čital neviem čo mám urobit.

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: Vymena oleja v DSG 6.stp.

Príspevok od používateľa truli »

Pouzivam servisnú chémiu ktorá je na trhu niekoľko rokov za tie roky čo som robil dsg a nepoužívam orig. olej kvôli vysokému objemu ktorý vlievam do stroja. Ešte nikomu po mojom úkone dsg nešklbala a netrhala prevodovka a taktiež som ju nepokazil spôsobom pretlakovania nakoľko sa niektorým stava. Dokonca som vždy upozornil a vysvetlil čo ich najbližšej dobe bude čakať a spôsob jazdy poradil. To že som tiež odmietol niektorým spraviť malo práve svoje opodstatnenie aj keď boli veľmi naštvaný. Predsa nezoberiem peniaze zato čo im vôbec buď nepomôže kvôli mechanickym závadam. A nie párkrát sa mi to vypomstilo . Nie vždy je len všetko výmena ale aj konzultácia..Veľa ľudí čo ma oslovilo som si myslím im zachránil aj kopu €€€ neznalosťou ich mechanikov. Kto chce nech sa kľudne vyjadrí.
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

PeterS
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 18.06.2011 10:00

Re: Vymena oleja v DSG 6.stp.

Príspevok od používateľa PeterS »

Takže u teba to vyjde koľko je to touran 2012 2,0Tdi,a robíš to kde v nartine máš dielňu?

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: Vymena oleja v DSG 6.stp.

Príspevok od používateľa truli »

Písal si dávnejšie správy tam bola cena som z BB ale to bolo pre teba ďaleko a myslím že sme spolu aj volali
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

PeterS
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 18.06.2011 10:00

Re: Vymena oleja v DSG 6.stp.

Príspevok od používateľa PeterS »

Ty si mi asi volal ja som nezdvihol (praca),potom som volal ja na tel číslo a zase si ty nezdvihol

Používateľov profilový obrázok
sulaco1981
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09.06.2013 08:44

Re: Vymena oleja v DSG 6.stp.

Príspevok od používateľa sulaco1981 »

Ja som výmenu oleja v DSG absolvoval a nepôsobilo to na mňa príliš náročné.Mozno sa používajú iné postupy s preplachovanim a tak, ale nejedná sa o motor, ale prevodovku, olej čo ide von je čistý len už nemá pôvodné vlastnosti.
Prebiehalo to takto:Auto pripravené na zdvihaku, starý filter von, nový nazad, pravá strana pri pohľade z predu.Auto hore, motor vypnutý, vypustaci srob von, plastový srob nad ním tiež von, olej do zberného nádoby.Plastovy srob nazad a pripojenie plniacej hadice, napustené 6l VW oleja, uzavretie ventilu na plniacej hadici.Start motora, po chvíli odpojenie plniacej hadice, čerpadlo si zobralo potrebný olej a malý zostatok vytiekol, neviem koľko presne, ale 6 litrov to nebolo ;-).Vypustaci srob naspäť.Hotovo.Slape bez problémov.DSG v spojení s 1.4 TSI (rozvody vymenené).Golf Plus.Jo a vyšlo to 200€.
VW Golf Plus 1.4 TSI DSG

Napísať odpoveď

Návrat na "Motory + poruchy čerpadiel"