Vážny problém s elektrikou!

Sedačky, volanty, palubné dosky, elektro...

Moderátor: xmon

Napísať odpoveď
hurny88
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 16.09.2014 15:38

Vážny problém s elektrikou!

Príspevok od používateľa hurny88 »

Zdravím,
Mám dosť závažný problém s elektrikou a prosím o radu alebo odporučenie na dobrého auto-elektrikára, pretože už som minul kopec €ur a stále mi to nikto neopravil. V krátkosti opíšem svoj problém:
- Pri prepnutí spínača svetiel do polohy keď sa rozsvietia stretávacie svetlá mi začnú blikať takmer všetky kontrolky na palubnej doske, kontrolky chvíľu zostanú svietiť a svetlá sa zhasnú, potom kontrolky takmer zhasnú a začnú mi pomaly stierať stierače... Vypnem motor, naštartujem tak všetko mi zhasne a pri zapnutí svetiel opäť to isté... Niekedy sa jemne rozsvieti aj kontrolka výstražných svetiel, vyhrievania zadného skla a klimatizácie... Pri zapnutí iba obrysových svetiel mi viac-menej všetko funguje ale počujem prepínať nejaké relé a slabo mi myká so stieračmi, ale hneď ako zapnem napr. diaľkové svetlá tak opäť sa mi na palubovke takmer všetko rozsvieti a svetlá zhasnú alebo svietia len na cca. 10%, poprípade blikajú... Už mi z tej elektriky doslova J*BE, preto Vás prosím o radu, alebo najlepšie radu od niekoho kto sa do toho rozumie alebo už mal takúto nepríjemnú skúsenosť.
Vrelá vďaka! 8)

delongi
Vodič
Vodič
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 01.10.2011 22:48

Re: Vážny problém s elektrikou!

Príspevok od používateľa delongi »

Máš niekde zhnité kostriace body :wink: . Možno aj vodiče . Začal by som meraním . Ohmov zákon nepustí :wink: A Gibsonov jav je tiež nevyspitateľný :mrgreen: .

hurny88
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 16.09.2014 15:38

Re: Vážny problém s elektrikou!

Príspevok od používateľa hurny88 »

Tak toto som aj predpokladal... Len som myslel, že mi niekto poradí niečo konkrétnejšie alebo aspoň ma navedie kde začať :( Každopádne vďaka za radu! :wink:

Používateľov profilový obrázok
JozoNR
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 05.08.2010 14:30
Bydlisko: Nitra

Re: Vážny problém s elektrikou!

Príspevok od používateľa JozoNR »

nie je tam nieco dorabane ? skus v prvom rade vytiahnut von vypinac svetiel popozerat, potom by som rozobral plasty okolo poistiek a popozeral kable, potom relatka, ako to tam vyzera a plus kable ktore idu do svetiel. ale hlavne kuknut okolo poistiek a relatok :) vsetko zvladnes aj sam, vizualne kontroluj

hurny88
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 16.09.2014 15:38

Re: Vážny problém s elektrikou!

Príspevok od používateľa hurny88 »

Ďakujem za cenné rady páni, problém odstránený. Príčinou boli tri studené spoje a povolená matica na kostriacom bode, ktorý sa nachádza na zadnom stĺpiku nad kufrom. Už ide všetko ako má... :lol:
LOCK!!!

Napísať odpoveď

Návrat na "Interiér + Elektro"