VW golf V - Variant

2003 - 2009

Moderátor: DEDO1

FreedomSVK
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 29.08.2014 14:50

VW golf V - Variant

Príspevok od používateľa FreedomSVK »

Čaute,

chcel by som sa opýtať či má niekto nejaké zlé skúsenosti s golfom V (combi) 2.0 TDI COMFORTLINE. Konkrétne pozerám na tento: http://volkswagen-golf-variant.autobaza ... 00914.html" onclick="window.open(this.href);return false; pozeral som aj VIN, dajú sa tam pozrieť km (keďže v inzeráte sú veľmi zvláštne udávané). Na aute chcem chodiť prevažne cca 300km trasy, krátke trasy skoro vôbec. Je pri danej výbave cena ok?? Väčšinu čo som pozeral a čítal aj o nich boli 1.9 TDI 2008 a vyzerali celkom ok (o 2009 som skôr čítal negatívne názory) a ceny boli takmer vždy cez 5000€.

Taktiež som našiel http://auto.bazar.sk/10088285-volkswage ... 77kw-m5-5d" onclick="window.open(this.href);return false; ktorý je o dosť iný, iný rok, výbava, kw... ale sa mi to nejak nezdá že je v nich az 2000€ rozdiel.

Ďakujem za každý názor.

Používateľov profilový obrázok
pernik-717
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 393
Dátum registrácie: 16.05.2011 21:01
Bydlisko: Trebišov

Re: VW golf V - Variant

Príspevok od používateľa pernik-717 »

Ako si pisal ak chces na dlhe resp. dlhsie trasy tak chod do diesla. To ze si podla vin pozrel na km. na iris ci ko.sk neznamena ze su prave :) podla vin daj skontrolovat v vw predajni a ak bolo servisovane v zn.servise tak budes mat historiu. Moj osobny nazor je ze cena je podla mna nizka nejako

Používateľov profilový obrázok
burkos
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 28.02.2011 22:29
Bydlisko: Malacky

Re: VW golf V - Variant

Príspevok od používateľa burkos »

ja som kupoval z http://www.impa.sk" onclick="window.open(this.href);return false; tam je aspon aka taka istota ze nie je stocene ked to je predajna vw.mal som na auto aj 2 rocnu zaruku este ked som ho od nich kupil.tu mas jeden link: http://www.impa.sk/volkswagen-golf-vari ... mfortline/" onclick="window.open(this.href);return false; radsej by som si priplatil ako potom sa rozculovat nad tym ze bolo stocene a neviem co vsetko.to je moj nazor.mal som na mojom 3 poruchy (zotrvacnik,ventilator chladica ktory stal 50 eur a pred mesiacom klapku sania (140 eur) alebo inak povedane klapka pre kludne zdochnutie motora) inak bezna udrzba.auto ma 7 rokov z toho ho mam ja 5 rokov a este som ani ziarovku a ani silenbloky nemenil.mam 2.0 tdi 16V.takze ja som spokojny.ale ja osobne by som auto dovezene a predvane na slovensku nekupoval.
VW Jetta, 2.0 TDI kód: BKD, rok výroby 12/2006

Používateľov profilový obrázok
PeterG5
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 18.08.2014 20:25
Bydlisko: Bratislava

Re: VW golf V - Variant

Príspevok od používateľa PeterG5 »

By som povedal, že podivne nizka cena na 87487 km. Si zrataj, ze niečo ich vyšiel dovoz toho auta + registracia za 103kw je 327€ plus stk+ek+ko atd. A to ešte chcu na tom zarobiť. Do toho by som nešiel.

Na fotke pri VIN je to nejake zmačknute. To auto kupili za nejakých max. 4000€, tak bud bolo zatopene alebo ma originál 350 000km :lol:

Ešte teraz v Nemecku najdes dost aut, ktore maju uvedene na inzeráte, ze majú škody sposobene zatopením a nizku cena. Tak bacha na to.

Používateľov profilový obrázok
KP118
Vodič
Vodič
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 20.06.2010 19:48
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: VW golf V - Variant

Príspevok od používateľa KP118 »

No ja mam Varianta 2009 a ak si pocul negativne nazory na motor 1.9 TDI 77kw tak neviem.Ak by tak mozno koli DPF ale to je podla mna len strasiak. Podla mna su to jedny z mala super motorov co kedy auto malo. Ale neberiem ti to. Co sa týka Km vobec never to co tam mas napisane. a ani na KO.sk a pod. Su to blbosti. Pekne sa zober do vw predajne nadiktuj vin a ak najdes fakt super servisaka tak ti celu historiu vytlaci. Ja som kupil auto kde pisali ze ma 100 000km v predajmi mi povedali ze v nemecku bolo predane s 230 000 km. tak akoze ten slovak to stocil o 130 000 km. HOVADO. skoro ma mrdlo. Tak jedno stastie segra pravicka tak som s nou nafingoval ze som dal podnet na sud. (na SK to tresne nieje takze by som neuspel ale tak za skusku to stalo) Chalanisko sa zlakal a pristupil na to ze sa dohodneme mimosudne :D vratil 2 000 eur. takze mam golfa V variant s cca ted uz 250 000km za cenu necelych 4 000. V servise mi vytlacili celu historiu. Povedali mi a videl som ze mam strasne stastie na to ze ten majitel z nemecka bol normalny a poriadne to servisoval. Dokonca v servise menil aj ziarovky vo svetlach. Tesne pred predajom tam bola menena spojka 2 hmotak, zhavic a este cosi. Jedine co ma ted trapi je turbo to nemenil tak cakam kedy odide. Sice som mimo temu ale chcem ti ukazat ako malo staci a neoseres sa ako ja. Len zobrat vin a ist do VW kde ti to kuknu. Tym kecom na nete never ani slovo. A robi sa to takto. Kupis auto v nemecku na prechodnych znackach je prva cesta do servisu stocia km. Pak ides na administrativnku STK a vualaaa na nete svieti to co chces. Smutne ale je to tak. V sucasnej dobe mne auto slape krasne ale blizim sa k 300 000 km a vobec ma to netesi ale tak uvidime. Nepodcenuj to ja som zivi dokaz. mam tu aj temu ako ma to auto zozaciatku vytrapilo bol som zufaly ale pak som to dal dokopy a v sucasnosti je vsetko super. Len cakam dokedy. Podla mna je 1.9 TDI lepsie ako 2.0 ale nejedam sa hadat. Tolko moja skusenost snad pomoze. Podla man to aut ma minimalne tak 300 000 za tu cenu neche sa mi verit. Fakt staci malo zober sa s vin a v predajni si kukni kolko ma co bolo a co nie menene ci nebolo burane a pod vsetko ti povedia ak budu nornalny. Vyhni sa tomu co ja. sice to ted moc nebanujem ale asi som mal len sakra stastie ze mi vratil prachy lebo nemusel a nikdy by som to nevysudil.
TYP:GOLF VARIANT V rok výr.2009 motor:1.9 TDI 77kW BLS - BLUE MOTIONKM: - Na predaj

Golf VII Variant Slovakia Hightline-1.4.TSI -7°DSG.

Používateľov profilový obrázok
PeterG5
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 18.08.2014 20:25
Bydlisko: Bratislava

Re: VW golf V - Variant

Príspevok od používateľa PeterG5 »

KP118 tvoja rada je takpovediac k ničomu. Ked auto nebolo servisované vo VW, tak nezistí ani hovno, chapeš? Max. môže to napichnuť na VAG a môže zistiť pred kolkými km bola robená posledná servisná prehliadka ak ju už nevymazali.

Používateľov profilový obrázok
KP118
Vodič
Vodič
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 20.06.2010 19:48
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: VW golf V - Variant

Príspevok od používateľa KP118 »

A kde konkretne je napisane ze neni servosovane vo VW? taku informaciu som nikde nenasiel iba ze je dovezene. 2 link mi ani nenaslo konkretne auto. Tak povediac nanic je to ked to ani neskusi, Ked tam pojde a skusi to zistit ma sancu nieco dopatrat ked sa na to vykasle lebo sa mu nebude chcet tak to je na nic tak ako moja rada mas pravdu. nakolko je auto ale dobezene je velka sanca ze vo vw servisovane bolo asi tolko. A urcite ma chalanisko doma na stole VAG a urcite mu ho daju bez problemu napochut ked s tym ani nevie mozno radit tak o tom kto ake rady dava radsej nekomunikujme. Nic zato neda ak sa pojde spytat tak co zas riesis?
TYP:GOLF VARIANT V rok výr.2009 motor:1.9 TDI 77kW BLS - BLUE MOTIONKM: - Na predaj

Golf VII Variant Slovakia Hightline-1.4.TSI -7°DSG.

Používateľov profilový obrázok
PeterG5
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 18.08.2014 20:25
Bydlisko: Bratislava

Re: VW golf V - Variant

Príspevok od používateľa PeterG5 »

Niekolko aut som z Nemecka uz doviezol a vačšina ludi ma vo VW servisovane auto len prve prehliadky (zjavne kvoli zaruke). Dalej to robia v nejakom obyčajnom servise, kde uz historiu nezistiš. Ale stretol som sa aj s takym, ktoré nebolo vôbec servisovane vo VW.

K tvojmu prípadu len tolko, že ten čo ti predal to auto bol fakt idiot. Stáčať km na aute ktoré má úplnu servisnú historiu vo VW je fakt uplny idiotizmus :) a zas kontrolovať servisnu historiu az po kupe auta nie je tiez najštastnejsie riesenie :)

V tomto pripade ratam, ze km su stočene, preto si myslím, ze to nebolo servisovane vo VW. Ale za vyskusanie nič neda, to mas pravdu.

Ohladom VAG, stačí notebook, kabel so softwarom za 15€ a moze auto lustrovať. Myslim, ze to az take zlozite nie je ako si ty mysliš.

FreedomSVK
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 29.08.2014 14:50

Re: VW golf V - Variant

Príspevok od používateľa FreedomSVK »

Čaute, diki všetkým za odpovede skúsim zistiť čo to o tom ako bolo auto servisované a kde... :-)

Používateľov profilový obrázok
KP118
Vodič
Vodič
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 20.06.2010 19:48
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: VW golf V - Variant

Príspevok od používateľa KP118 »

To ze som zistoval stav auta az po kupe bol idiotizmus odomna to si povedzme otvorene. Problem je v tom ze kade som sa pytal tak kazdy mi odporucil prave tieto stranky ako je KO.sk a pod. Tam mi to vsetko krasne sedelo. o moznosti vo VW som sa dozvedel sam nahodou az ked som tam bol menit horne ulozenia na tlmicoch. Vtedy sa ma pytal za kolko to ma ted najazdene a ked som mu to povedal zostal trocha v soku a pak z neho vypadlo ze on to tam ma inak a uz sa to valelo. nikdy som nevedel ze aj zahranicne auta dokazu prelustrovat v hocijakom origo servise ani ma to nenapadlo. a tak co doplatil som na to uznavam ale co uz. vravim mal som v podstate stastie preto si myslim ze za to nic neda. a k tomuto autu podla MOJHO osobneho nazoru su km stiahnute dole otazne je len o kolko ale mozno zasa nie tazko no. Kazdopadne vela zdaru pri kupe prajem
TYP:GOLF VARIANT V rok výr.2009 motor:1.9 TDI 77kW BLS - BLUE MOTIONKM: - Na predaj

Golf VII Variant Slovakia Hightline-1.4.TSI -7°DSG.

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf V / Jetta"