KLIMATIZACIA-problem

2003 - ...

Moderátor: valado45

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: KLIMATIZACIA-problem

Príspevok od používateľa janosik93 »

vo vnutri je RJ . ak to pripojíš, tak ti ich bude krutiť. ta rj je fuč . chce to poriadnu diagnostiku
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Používateľov profilový obrázok
4millou
Vodič
Vodič
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 02.04.2010 20:45
Bydlisko: Skalica

Re: KLIMATIZACIA-problem

Príspevok od používateľa 4millou »

Ahojte, mám tiež problém s klimatizáciou, chladí veľmi málo, diagnostika nevykazuje žiadnu chybu v meracích blokoch RJ klimatizácie nič mimo tolerancie len otočný volič teploty 18 až 26°C má v celom rozsahu hodnotu 23 a v pravej krajnej polohe má 255 neviem či je to chyba alebo správne lebo je to v predpísanom rozsahu 0-255. Inak tlak chladiva otáčky, prúd kompresora teploty na čidlách su OK.
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: KLIMATIZACIA-problem

Príspevok od používateľa janosik93 »

na touranoch odchadzali teplotne klapky .... odfoť spojku konpresora , ten stred
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Používateľov profilový obrázok
Maco2014
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 26.01.2015 18:02
Bydlisko: VEĽKÝ KRTÍŠ

Re: KLIMATIZACIA-problem

Príspevok od používateľa Maco2014 »

Zdravím

Potreboval by som ujasniť ako je to pri manuálnej klimatizácií (GOLF 4) :

- Keď zapnem Klimatizáciu má sa automaticky zapnúť aj ventilátor kondenzátora (chladič klimatizácie) je niečim regulovaný

- má sa točiť len ten malý ventilátor alebo oba (myslím že jeden je pre motor a druhý je pre klímu, motorový je regulovaný teplotným čidlom dole na chladiči, no neviem čím je regulovaný ten klimatizačný....)


-veru že som aj hladal na fore a našiel som pár príspevkou a schému : http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=111&t=8763" onclick="window.open(this.href);return false;

je tam schéma zapojenia a legenda k tomu, podľa nej sa zopínajú oba ventilátory naraz pri zopnutí snímača teploty chladiacej kvapaliny chladiča.
Obrázok Golf IV 1.9 TDI 66kW (realne viac :D) ALHčko

nosko6
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 20.12.2012 01:28
Bydlisko: Pezinok

Re: KLIMATIZACIA-problem

Príspevok od používateľa nosko6 »

Ahoje klubaci. Nechcel som zbytocne zakladat novu temu tak skusim zavesit moj problem sem. Jedna sa o to ze mi isla klima po naplneni a natlakovani asi 2 krat co som to mal pustene. Potom som ju dlhsi cas nepouzival lebo nebolo treba. V tomto teple som ju zapol ale ziaden chlad mi nechcela dat. Napojil som ju na vaginu ale chyba ziadna. Nastartoval som a pozrel som si merane hodnoty, vsetko bolo ok az na to ze na kompresor islo 0V pri zapnutej klime. Stretli ste sa us niekto s tymto problemom? vie mi niekto poradit? Poistky su ok. Je to Touran 1,9 TDI 74kw. Dakujem za kazdu radu.
traktor Touran 1,9 TDI 74kw, mkIII 1.8 55kw, casom swap na 2,8 VR6 turbo

speedo2303
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22.03.2016 14:21

Re: KLIMATIZACIA-problem

Príspevok od používateľa speedo2303 »

Ahojte klubaci,mam taky problem zo svojim Touranom 1,9tdi 77kw rocnik 2007,ze mi nejde vypnut kompresor klimatizacie a zvlastne vrdzi som zpozoroval az po zime ze mi motor nejak zvlastne vydava zvuky a po skumani odkial tak to bolo od kompresora klimatizacie.po skusani to zap. a vyp. niekolko x tak nic sa nedialo stale isiel a aj pri zapnutej klime mi do auta nesiel moc chladny vzduch. Vopred Dakujem za odpoved

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: KLIMATIZACIA-problem

Príspevok od používateľa frflos »

...ako vies, ze je stale zapnuta klima? Svieti ti stale zapnuta?
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

speedo2303
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22.03.2016 14:21

Re: KLIMATIZACIA-problem

Príspevok od používateľa speedo2303 »

No tlacidlo klimatizacie sa normalne rosvieti a aj zhasne. Len vvduch ide stale ten isty a aj zvuk ten isty ide od klimy. Ak by sa vypala klimatiziacia tak by mal uticnut aj ten zvuk,alebo sa pletiem?

Používateľov profilový obrázok
petmac
Vodič
Vodič
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 20.02.2011 13:17
Bydlisko: Prešov

Re: KLIMATIZACIA-problem

Príspevok od používateľa petmac »

Zdravim. V servise mi minuleho roku davali dokopy klinu, naplnili, ale od februara som mal pocit, ze nechladi. Teraz mi chlapik povedal, ze je vadny kompresor a chladic klimy. Kde a za kolko by sa dal kupit kompresor, chladic? Kto by to vedel vymenit? Mam Touran 1,9tdi, 2005, manualna klima, som z Presova.
VW Tiguan Allspace 2.0 TDI 4Motion 7-MIESTNE, Highline,DSG
EX: VW Sharan 2,0 TDi 103kw 2011, Ford S-Max 2,0 Tdci 100kw 2013, VW Touran 1,9 TDi 77kW 2005, VW Passat Variant 1,9 TDI 96kW 2001

fb_marián7
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21.06.2021 09:01

Re: KLIMATIZACIA-problem

Príspevok od používateľa fb_marián7 »

Zdravím vás klubaci. Mam golf iv 1.6 74 kW AKL 1997 s climatronic
Mam problém s klimatizáciou nefunguje. Nezopina kompresor na výstupe konektora je 0V.
Ked pripojím na externý zdroj všetko v pohode funguje a riadne chladí ako ma. Ale som ho dával aj na vag a žiadna Závada v elektrike niečo nevypisalo. Skúšal som vymeniť aj samotný climatronic, relé dobehu ventilátora, ventilátory fungujú v pohode.aj snímače som pomenil Ale klíma vôbec nezapne. Neviem kde hľadať tých 12v aby to správne pracovalo. Ďakujem za každú odpoveď.

Napísať odpoveď

Návrat na "Touran"