Nefunkčná klimatizácia + Sahary

SDI, TDI, TDI PD

Moderátor: xmon

Napísať odpoveď
Seth666
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 12.07.2019 06:41
Bydlisko: Istebné

Nefunkčná klimatizácia + Sahary

Príspevok od používateľa Seth666 »

Dobrý deň páni

Chcem Vás požiadať o pomoc pri hľadaní chyby nefunkčnej klimatizácie a oboch ventilátorov.
Som pravidelný "púšťač klímy" Zhruba pred mesiacom a pol som potreboval odrosiť okná počas dažďa na Parkovisku. Zapol som tlačidlo AC, klíma nabehla, no chvíľu na to som pocítil ako motoru klesli otáčky, začal sa chvieť (ako typicky pod voľnobehom) a Voltmeter ukazoval 12,4. Okamžite som AC vypol, všetko sa vrátilo do normálu, napájanie klasicky 13,9V,... a čosi zasmrdelo (spálenina)
Od vtedy, klíma nefunguje a po čase som zistil že auto sa za státia prehrieva. Čiže prestala poslúchať aj veľká sahara.
Auto som zaviezol dobrému chlapovi, čo sa mi oň stará. Zistil že odišiel kompresor (nejaké ložisko a spojka). Zohnali sme druhý. Išli sme vytiahnuť náplň, vymenili sme kompresor, systém sa naplnil ako má byť a po stlačení AC tlačidla sa nič nekonalo. Ja som nemal čas, auto som tam nehal.

Podľa datasheetov prešiel asi celý systém, pozeral poistky vymieňal čidlá, hlavnú Relé skrinku pre Sahary (pod baterkou) atď. Nevedel si poradiť, ešte sa s tým asi nestretol, volal že všetko čo bolo treba vymenil (tlmiče, struny, brzd. Trubky), ale tej klíme nerozumie. Keďže som auto potreboval, bol som si preň. Po chvíľach času som pátral aj Ja. Ku kompresoru neprichádza ovládacie napätie (iba 7-8V, niekedy nič). Po priamom zavedení 12V na cievku, kompresor zopne klíma začne chladiť, malý ventilátor však vtedy nejde (logicky). Sahary po prepojení na priamo, fungujú.

Preto by som Vás páni, poprosil o pomoc pri pátraní. Na čo sa pozrieť, zamerať. Kde sú ešte nejaké relé, či poistky ktoré by stým aj na teoretickej rovine mohli súvisieť. Chcem sa vyvarovať Bypassovaniu cez vlastné relé okruhy, chcem nájsť problém a riešiť ho, resp. Nájsť Pána niekde zo ZA kraja, ktorý tomu rozumie. Golfa mám 2 roky, kúpil som ho od vyžšie spomínaného mechanika. Urobil som asi 70 000 km bez problémov a toto ma trápi. Je to 1.9 TDi 66 kW ALH, 1999. Ďakujem Vám.
VW Golf IV Variant, 1.9TDI 66kW ALH
VW Golf III Variant, 1.9TDI 66kW 1Z Syncro
Mazda 3 Hatchback, 1.6 VVT 77 kW

Na predaj VW Passat B5 sedan, 81kW (100kW) čierny

Rozumieť môžem všetkému, ale vždy radšej porozmýšľam či je to isto tak

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Nefunkčná klimatizácia + Sahary

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Presne takyto proboem som mal na priatelkunom chrobaku tiez ALH. Do konpresora mi islo mozno 6 V ?? Je tu o tom aj tema.. na baterke je poistkova skrina, vystriekal som cisticom tie 30 Amp poistky. Poistky som potom aj vymenil za nove.Vycistil steker ktory ide do toho rozvadzacu. Popritahoval matice na rozvadzaci. Potom som to premeral normalne multimetrom a wuala klima chladi ako besna a ide do nej 12 v pri zopnuti.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Seth666
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 12.07.2019 06:41
Bydlisko: Istebné

Re: Nefunkčná klimatizácia + Sahary

Príspevok od používateľa Seth666 »

Lookisvk napísal:Presne takyto proboem som mal na priatelkunom chrobaku tiez ALH. Do konpresora mi islo mozno 6 V ?? Je tu o tom aj tema.. na baterke je poistkova skrina, vystriekal som cisticom tie 30 Amp poistky. Poistky som potom aj vymenil za nove.Vycistil steker ktory ide do toho rozvadzacu. Popritahoval matice na rozvadzaci. Potom som to premeral normalne multimetrom a wuala klima chladi ako besna a ide do nej 12 v pri zopnuti.
Ďakujem. Zo "stuďakmi" je radosť. Tento "box" som vyčistil zhruba pred dvomi rokmi keď som umýval celý motor. Osobne to čistím skoro každému zákazníkovi (ktorý to nikdy nečistil). Vždy na to apelujem, pretože už zopár vyhorených boxov som videl. Každopádne, to celé rozoberiem vyčistím a uvidím. Z praxe viem že na pohľad dobrý spoj či kontakt môže byť v skutočnosti koreň problému resp. dôvod budúceho požiaru (keď má človek to nešťastie)

PS: Inak tému som hľadal ale nevidel, buď som sprostý alebo ... :roll:
VW Golf IV Variant, 1.9TDI 66kW ALH
VW Golf III Variant, 1.9TDI 66kW 1Z Syncro
Mazda 3 Hatchback, 1.6 VVT 77 kW

Na predaj VW Passat B5 sedan, 81kW (100kW) čierny

Rozumieť môžem všetkému, ale vždy radšej porozmýšľam či je to isto tak

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: Nefunkčná klimatizácia + Sahary

Príspevok od používateľa janosik93 »

štandardna zavada. teraz 5x denne riešim klimu
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Seth666
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 12.07.2019 06:41
Bydlisko: Istebné

Re: Nefunkčná klimatizácia + Sahary

Príspevok od používateľa Seth666 »

Re: Lookisvk, janosik93
Ďakujem páni. Nájdený problém alias "vyzváraný" kontakt na jednej z tých troch 30A nožových poistiek a zaoxidovaný spoj na 50A šróbovej poistke. Vyčistené. Po tých km, sa tam dostalo prekvapivo hodne prachu a bordelu, ktorý urobil svoje. Klíma funguje na výbornú, Sahary točia. Tá menšia síce menej ochotne (dlho sa rozbieha-poriešim asi výmenou) a veľká na oboch rýchlostiach bez problémov, a tiež zopína samočinne pri 94 °C. Som šťastný. Zároveň som si všimol že napájacia rampa žhavičov bola doslova rozpadnutá a pri dožhavovaní kontakty iskrili. Objednal som žhavičové fajky, vyrobil som dvoj-vedenie k nim (podľa pôvodného zapojenia, 2 prívodné káble do rampy, prvý dvojica valcov zľava, druhý dvojica s prava) nasadil som, premeral, funguje ako sa patrí. Sú aj fotky s toho, ak bude záujem.

Ešte raz, ďakujem za radu páni. Keď budete na Orave, dajte vedieť, pozývam na Pivo (alebo podľa vášho výberu) :wink:
VW Golf IV Variant, 1.9TDI 66kW ALH
VW Golf III Variant, 1.9TDI 66kW 1Z Syncro
Mazda 3 Hatchback, 1.6 VVT 77 kW

Na predaj VW Passat B5 sedan, 81kW (100kW) čierny

Rozumieť môžem všetkému, ale vždy radšej porozmýšľam či je to isto tak

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: Nefunkčná klimatizácia + Sahary

Príspevok od používateľa janosik93 »

ten ventilator vymen cim skor. aby ti to znova nevyhorelo
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Napísať odpoveď

Návrat na "Motory - diesel"