Zabezpecenie auta

2014 - .....
Používateľov profilový obrázok
bengal
Profík
Profík
Príspevky: 1076
Dátum registrácie: 07.06.2009 23:07
Bydlisko: Nitra

Re: Zabezpecenie auta

Príspevok od používateľa bengal »

Ale zeder bráni naštartovaniu auta. Ak nie, je zle namontovaný.
Zistenie kódu rádií, VIM, odblokovanie obrazu počas jazdy, diagnostika, elektronika - servis, zistenie PIN, IMMO, úprava KM po výmene budíkov, teplé štarty.

danasm
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 18.06.2014 17:03

Re: Zabezpecenie auta

Príspevok od používateľa danasm »

Na B8? Čo som našiel tých pár informácií o Zeder+B8 tak práveže písali, že auto im štartuje. Keby aj nie, že im to dodrbkali, tak to je podľa oficiálneho predvádzacieho videa len bezpečnostná poistka pre to, aby šofér nespôsobil omylom nehodu s vytočenými kolesami. Je to len ľahko obíditeľný káblik. Mám to na B6, ale práveže B8 by som chcel už zabezpečiť tak, aby sa do auta nedostal, ani pomocou čítačky kľúča. Pandora má na to šifrovaný Bluetooth prívesok. Ale je o nej 0 informácií v kombinácii s B8. Tak neviem. Musím to poriešiť už takmer okamžite, lebo mám odísť s tým autom na cesty.
B6 103 kW Comfort Sedan 2007
B8 140 kW HighLine Variant 2016

svalent
Vodič
Vodič
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 27.07.2009 08:29
Bydlisko: Banska Bystrica, SR

Re: Zabezpecenie auta

Príspevok od používateľa svalent »

Ahojte,
mam Pandoru Smart Pro a v podstate spokojnost . Dialkovy start nemam (vyzaduje to nechat jeden orig. ovladac v aute), kedze mam webasto a to funguje ok. Pre mna je celkom zaujimava aj telemetria a moznost zapnut webasto cez mobil. Ma to aj aku taku ochranu pred rusickou (server upozorni ked nedostane Ping z auta) a clovek sa moze vyhrat s nastaveniami (konfiguruje sa aj cez BT z mobilu), len teda tych moznosti je hafo a podpora primarne len v ruštine, ale da sa.....

http://www.lacneautoalarmy.sk/eshop/zab ... t-pro.html

pre stresny box som dokupil :
http://www.lacneautoalarmy.sk/eshop/zab ... 100bt.html" onclick="window.open(this.href);return false;

a pred par dnami aj :
http://www.lacneautoalarmy.sk/eshop/zab ... ndora.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Prílohy
1165.jpg

emkejx
Vodič
Vodič
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 12.07.2019 13:18

Re: Zabezpecenie auta

Príspevok od používateľa emkejx »

ahojte, rovnako sa pozeram po zabezpeceni svojho vozidla a v podstate mam v hladaciku VAM R1/ Pandora Mini alebo Light+/ Zeder.

Na VAMko je toho co sa tyka skusenosti na internete najviac, ma ho aj svagor v Tiguane a odporuca mi ho.
plusy: slovensky system, zatial udajne neprekonany
minusy: nesympaticky kluc-cartrdige, viditelny zasah do pristrojovej dosky - vstupny konektor pre klucik, velky zasah do vozidla pocas instalacie (mechanicky aj elektronicky)

Pandora strasne malo informacii zo Slovenska alebo aspon z Ciech, okrem toho kde sa montuje a co to je nedokazem dohladat jeho majitelov a par videii na YT to nezachrania. A az jedno s B8 :(
plusy: nie je viditelny zasah na palubke, udajne zatial neprekonany, smart funkcie (ktore mozem okakat, dolezite je aby viac zabezpecil elektronicky auto a dal mi o tom vediet aspon vrieskanim nez to kolko mam paliva v nadrzi).
minusy: kto ho ma, skusenosti snad ziadne s tymto systemom u nas a okrem oficialnej stranky s ich vlastnym porovnanim s konkurenciou sa bezny clovek nic viac nedozvie.

Zeder uz posobi dlhsi cas a jeho mechanicke zabezpecenie sa mi pozdava viac ako defendlock a pod... znamy mi odporuca Zeder pred VAM ci Pandorou
plusy: nie je ho vidiet nakolko max trci zamka ale kto sa diva pod volant? jednoducha instalacia a vdaka elektromechanickej konstrukcii aj zabrani nastartovaniu (ale asi nefunguje na vsetky auta...)
minusy: zasah do pristrojovky a volantu pocas instalacie, clovek musi natrenovat odomykanie.

To su tak moje postrehy po 2-3 dnoch studovania tychto systemov pre zabezpecenie auta. Ceny su od 330€ vyssie (najlacnejsi je Zeder), Passat B8 moj mi nacenili vcera vo VAMku na 420€ bez dph, pride mi to dost, este cakam na cenovu ponuku na Pandoru.
Osobne som viac za tu Pandoru, lebo "vdaka" tomu ze som nevidel fotky z instalacie mi pripada samotna instalacia s najmensim zasahom do interieru, mozno sa mylim, ale podla toho co som nasiel mi to tak prislo.

Bol by som sakra rad, kebyze je tu niekto s passatom b8 a nie je sam, co ma jeden z tychto systemov a vyjadri mi svoj nazor, skusenosti. Porovnavat so svagrovym Tiguanom 2011 mi to nepride vhodne...
VW Passat Variant B8 2016 2.0 TDI, 110kW

svalent
Vodič
Vodič
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 27.07.2009 08:29
Bydlisko: Banska Bystrica, SR

Re: Zabezpecenie auta

Príspevok od používateľa svalent »

emkejx napísal:.

Bol by som sakra rad, kebyze je tu niekto s passatom b8 a nie je sam, co ma jeden z tychto systemov a vyjadri mi svoj nazor, skusenosti. Porovnavat so svagrovym Tiguanom 2011 mi to nepride vhodne...
https://ulozto.sk/!Ul1u2Sywx2dz/pandora ... -01-30-pdf

Zhodou okolnosti sa Pandora montuje podla instrukcii z Tiguanu :D
Instalacia nie je komplikovana, ale treba mat samozrejme nejake skusenosti. (Ja som to aj tak dal firme - podstatna je aj daka podpora pri uvodnej konfiguracii. Aj ked je to celkom intuitivne - treba si stiahnut AlarmStudio a prejst si moznosti. Mobilna aplikacia "Pandora BT" uz potrebuje realne pripojenu Pandoru.)

emkejx
Vodič
Vodič
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 12.07.2019 13:18

Re: Zabezpecenie auta

Príspevok od používateľa emkejx »

fiha, vidis toto som nevedel. Akoze aj ja by som to dal firme namontovat. Len nerozumiem tss ktora ma oficialne zastupenie pre SR, ze montuju to v kosiciach, ba a dubnici nad vahom, ale v mapke je su aj ine mesta... ale tych servisnych stredisk sa dopatrat neviem nikde.

ty mas pandoru na b8 2016? aku verziu?
VW Passat Variant B8 2016 2.0 TDI, 110kW

danasm
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 18.06.2014 17:03

Re: Zabezpecenie auta

Príspevok od používateľa danasm »

V stredu budem mať na B8 2016 Variant Pandoru Light+ Pro (rádiový ovládač, 2x BlueTooth prívesok, bez diaľkového štartu). Montuje to aj Senec aj Trenčín. Len neviem, či budem mať čas na nejaké skúmanie a popisovanie ...
Inak podľa telefonátu sa vraj rozoberajú 2-3 plasty, montáž trvá so vzdialeným štartom cca 8 hod, bez vzdialeného štartu cca 4-5 hod.

PS: VAM za 420,- bez DPH ? To je ale bez alarmu, nie ? Mne sa zdá, že VAM R1 Acustic nieje ďaleko od 1 litra...
B6 103 kW Comfort Sedan 2007
B8 140 kW HighLine Variant 2016

emkejx
Vodič
Vodič
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 12.07.2019 13:18

Re: Zabezpecenie auta

Príspevok od používateľa emkejx »

Ano 420e bez dph je zaklad. Ved akustik je priplatok 580e... Tak som zvedavy na tvoje dojmy potom z pandory. Ja osobne ked som videl ten navod na tiguan, tak uf... Vela sa vrtaju v elektronike... Ale ja tiez ak pandoru tak nepotrebujem dialkovy start. Inak pri tom tvojom platia ceny ako maju na webe?
VW Passat Variant B8 2016 2.0 TDI, 110kW

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Zabezpecenie auta

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Ma ta pandora vobec nejake referencie v ramci Eu ?? Co to je kto to je ??


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

svalent
Vodič
Vodič
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 27.07.2009 08:29
Bydlisko: Banska Bystrica, SR

Re: Zabezpecenie auta

Príspevok od používateľa svalent »

emkejx napísal:Ano 420e bez dph je zaklad. Ved akustik je priplatok 580e... Tak som zvedavy na tvoje dojmy potom z pandory. Ja osobne ked som videl ten navod na tiguan, tak uf... Vela sa vrtaju v elektronike... Ale ja tiez ak pandoru tak nepotrebujem dialkovy start. Inak pri tom tvojom platia ceny ako maju na webe?
Tak prave ten zasah do existujucej kabelaze je praveze minimalny , vsetko sa cita cez CAN . Len funkcia imobilizeru odpoji (TO - čo uz ako si kazdy da seriovo ,alebo neskor sam upravi :) ) . Platil som tak ako bolo uvdene na webe (https://www.pandora-alarm.sk/pandora-smart-pro/ ), takze ceny platia. (pri cene auta aj tak zanedbatelna položka)

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat B8"