Regenerácia DPF

2008-

Moderátor: caravelle

Používateľov profilový obrázok
jokir
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1244
Dátum registrácie: 05.06.2013 20:31
Bydlisko: Levice

Re: Regenerácia DPF

Príspevok od používateľa jokir »

Základné nastavenia boli po čistení DPF urobené ?
VW Golf VI Variant 1,6 TDI CAYC
Seat Ibiza 1,9 SDI AEY
Úprava budíkov,PCR2.1,EDC16,17,MED9,17,DSG-IMMO klonovanie,kĺuče,oprava RJ,S/S off,mapy RNS310,315,MMI,MIB,flash a parametrizácia ,downgrade sw po DG ,VIMmanager,oprava VCDS, crashdata

marietko71
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10.07.2019 21:33

Re: Regenerácia DPF

Príspevok od používateľa marietko71 »

jokir napísal:Základné nastavenia boli po čistení DPF urobené ?
ano samozrejme.

dusan83
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 09.05.2014 12:40
Bydlisko: Rákoš/Tatranská Lomnica

Re: Regenerácia DPF

Príspevok od používateľa dusan83 »

Po tych rokov nejake riesenie vasich problemov, co sa tyka castej regeneracie? Mamm rovnaky problem. Vsetreky vymenene,
lebo v autorizovanom servise mi povedali, ze problem je v nich. Prachy v cudu a problem ostava.

markpol
Vodič
Vodič
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 15.02.2010 17:59
Bydlisko: Martin - Nitra

Re: Regenerácia DPF

Príspevok od používateľa markpol »

1. aky mas motor ?
2. kolko kilometrov nabehane ?
3.ako casto sa ti spusta regeneracia ?
4.tesne po regeneracii kolko ti ostane hodnota nameranej a kalkulovanej ?
5.aku mas koncovku vyfuku ?
6.ked ti zacne regeneracia mas teplotu za DPF kom 600 Celzia?
7.8.9. a mozme pokracovat ....

dusan83
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 09.05.2014 12:40
Bydlisko: Rákoš/Tatranská Lomnica

Re: Regenerácia DPF

Príspevok od používateľa dusan83 »

Takze teda poporiadku.
Motor je 1.6 cayc, nabehane 255 tisic, regeneacia sa spusta po 60-70-80 km, podla stylu jazdy, po regeneracii, ktora ani neviem
ci pri jazde sa v pohode dokonci, radsej zastanem, ked mozem, lebo aj tak dlho trva, ostane namerane 5.99g a vypocitane aj nizsie. Namerane idu hor ako blazon oproti vypocitanym.
Koncovka vyfuku je za**rana, nie cista. Teploty su normalne ako pri regeneracii, aj cez 600. A olej sa riedi samozrejme naftou. Ked idem po dialnici, tak nemam moznost zastavit niekde hned, takze tak.
V autorizovanom servise mi najprv povedali, ze dva vstreky su zle a dve no ze este sa da. Vymenene naprv tie dva, nic nepomohlo, povedali, ze aj dalsie dva.
Tak teda vymenene vsetky 4 a stale rovnako. Uz tam bolo auto 3x a nic, len im platim. Najprv male sumy a akurat vcera som po neho bol, tak 98, lebo skusali uz aj tlaky. Nic nepomohlo. Len co som od nich auto zobral, uz aj vaha vzduch v prdeli. Uz nevedia. Ale zaujimave je, ze ked cestou po resete vyskocila vaha vzduch, namerane mnozstvo sajrajtu kleslo na uroven vypocitanej.
Takze tento tyzden mi pride vaha vzduchu, lambda, cidlo diferencialneho tlaku, vymenim olej. Dalej uz neviem.

markpol
Vodič
Vodič
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 15.02.2010 17:59
Bydlisko: Martin - Nitra

Re: Regenerácia DPF

Príspevok od používateľa markpol »

a zabudli sme este na jednu vec kolko ti ukazuje diferencny snimac mBarov , pred regeneraciou a po regeneracii ???

ale podla mna mas zaplneny filter a cierna koncovka znamena prasknuta keramika ... podobny problem som mal aj ja , moje regeneracie boli kazd\ych 200 po vycisteni mokrou cestou v jednom servise v Bystrici , to iste 200 km , mokra cesta nikdy viac , jedine suchou cestou mal som to v Cechach , firma Clentax oni mi to zdiagnostikovali , a zistili prasknutu keramiku a reakciu mojho oxidacneho katalizatora 0% takze mi to zle zapali a mam nedostatocne teploty pri regenaracii dosahujem ledva 500 tym padom nedobre vypalim , oni mi to neodporucili cistit ale napriek tomu som im to dal , regeneracie sa posunuli na cca 400 km len ten oxidacny katalyzator je v haji uz ma vypalene tie drahe kovy , takze je v prdeli ...

poslem ti moje fotky , takze jedine Cleantaxx a oni ti povedia co s tym je ....

https://www.dpf-ftg.cz/renovace-filtru? ... 6IEALw_wcB
Prílohy
dpf 1.JPG
protokol cleantex.jpg

dusan83
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 09.05.2014 12:40
Bydlisko: Rákoš/Tatranská Lomnica

Re: Regenerácia DPF

Príspevok od používateľa dusan83 »

Takze problem vyrieseny. Napriek tomu, ze to ukazovalu naplnenie bordelom len na 50%, bolo to prave v pdf.
Cize, ked niekomu zacnu caste regeneracie, naprv ist do vycistenia dpf. Stalo ma to "len" 260€. Oproti jednemu vstreku, co stal
300 to nie je nic. Autorizovany servis, to je skandal. Neviem ci nezaplatia tych ludi, alebo tam prave taky "odbornici" robia.
Ked mi dali stary soft, ten co bol pred zvolavackou, tak ich ani nenanpadne vybrat ten medzikus, tu mriezku, co je medzi filtom a
vahou vzduchu. A ze svieti vaha vzduchu, ze je to normalne. Nemam slov. To su len vymienaci, co vobec nerozmyslaju. Drzia sa svojich
manualou a tak to musi byt. Ved plati zakaznik.

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf VI"