Divný zvuk motora + trhanie (video)

2008-

Moderátor: caravelle

Používateľov profilový obrázok
jozefvorisek
Vodič
Vodič
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 29.12.2017 13:59

Divný zvuk motora + trhanie (video)

Príspevok od používateľa jozefvorisek »

Čaute,
obávam sa najhoršieho (vstrekov), ale rád si nechám poradiť od vás či zažil niekto niečo podobné. Auto mi behá po diaľnici 70 km denne, nepravidelne sa stane, že po jazde na voľnobehu vydáva takéto divné zvuky v kombinácii s tým, že občas s ním jemne šklbne (ako to väčšinou býva pri zlých tryskách). Na diagnostike zatiaľ žiadna chyba.

Je to 1.6 TDi 77kw, najazdených 99 000km, menený už bol jeden vstrek, rozvody menené asi tak 10 000 km späť. Žiadne nadmerné dymenie ani nič podobné, výfuk čistý... Čo to môže byť?

https://www.youtube.com/watch?v=t_7mYrYOWEY" onclick="window.open(this.href);return false;
Volkswagen Golf VI 1,6 TDi

Donpeppone
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 06.06.2019 22:46

Re: Divný zvuk motora + trhanie (video)

Príspevok od používateľa Donpeppone »

Ahoj Jozef, mne robi od vcera to iste. Presne ten isty zvuk. Prisiel si na to co to je? Zacinam stracat trpezlivost s tym mojim golfom . 1.6 tdi 77 kw. 2011, 4motion, 160000km

Donpeppone
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 06.06.2019 22:46

Re: Divný zvuk motora + trhanie (video)

Príspevok od používateľa Donpeppone »

A este k tomu mam dlhodobu priemerku 6,8. Chapem ze 4 motion si pyta trochu viac kvoli vahe ale 6,8 ??? WTF? Bolo menene turbo, egr, antivibracny kotuc a furt to nrjde dobre. Pred mesiacom meneny palivovy filter v ktorom nasli kovove piliny, takze vazne uvazujem co dalej....

Používateľov profilový obrázok
jozefvorisek
Vodič
Vodič
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 29.12.2017 13:59

Re: Divný zvuk motora + trhanie (video)

Príspevok od používateľa jozefvorisek »

Zistil som len toľko, že keď som zostal stáť na voľnobehu asi dve - tri minúty, tak trhanie aj vyššie otáčky spolu s tým divným zvukom prestali. Takže možno DPF? Neviem. Možné to je, lebo auto napriek tomu že jazdí takmer výhradne diaľnicu tak jazdí tak na 2000 - 2200 otáčkach, moc mu nedávam zabrať.

Ešte malinkú nádej dávam tomu, či tie divné zvuky nemôžu vychádzať z klimatizácie? Mám taký pocit, že odkedy som ju dával čistiť a napĺňať sa to objavuje, ale to neviem potvrdiť.

Keby som na tom menil toľko vecí čo ty a stále by to zle jazdilo, asi by som ten golf hodil do kanála a hlásil poistnú udalosť :D Ja mám na diaľnici tiež vysokú spotrebu, 6.1 - 6. 3 a to nejazdím ako idiot. Nepríde mi celkom normálne, aby pri 110 km/h a 2000 otáčkach toto auto žralo viac ako 6 litrov, na tie naše 77kW motorčeky je to veľa. Hlavne keď rovnakú trasu rovnakou rýchlosťou prejdem na štvorkolkovom 125 kW Passate s DSG prevodovkou za 5.8.
Volkswagen Golf VI 1,6 TDi

Donpeppone
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 06.06.2019 22:46

Re: Divný zvuk motora + trhanie (video)

Príspevok od používateľa Donpeppone »

Mne motor netrha. Okrem hluku v poslednych dnoch a tej spotreby ide celkom ok. To trhanie resp. trhnutie je len pri rozbehu s vytocenymi kolesami. Bud haldex alebo neviem aka maria tomu je. Cert mi bol dlzny stvorkolku. Povodne som ani neuvazoval o stvorkolke ale po 12stich preverenych autach to bolo jedine, ktore malo kompletnu historiu. Dnes bolo v servise. Ked to nastartovali tak len krutili hlavou ze sa s takym niecim nestretli. Samozrejme nestihli na nom spravit nic. Ze o tyzden v piatok mam prist. Super... Tak uvidim ako to dopadne. Tipuju to na lozisko kladky cize cca 60 euro oprava. Ale pri mojom stasti to bude vstrekovacie cerpadlo a ak ano v tu ranu ide na z domu. A to som chcel ist na nom v auguste do chorvatska. Mozem ist na nom tak akurat do p...

Používateľov profilový obrázok
jozefvorisek
Vodič
Vodič
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 29.12.2017 13:59

Re: Divný zvuk motora + trhanie (video)

Príspevok od používateľa jozefvorisek »

Tak daj vedieť ako si s tým zvukom dopadol. Moje skúsenosti sú také, že keď ti odíde vstrekovacie čerpadlo tak ťa auto o tom veľmi neupozorní, len ti spadne do núdzového režimu a dojazdil si :D Ale Chorvátsko som s ním dal a bolo to bez problémov.
Volkswagen Golf VI 1,6 TDi

Donpeppone
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 06.06.2019 22:46

Re: Divný zvuk motora + trhanie (video)

Príspevok od používateľa Donpeppone »

Dam vediet. Hadam to daju dokopy. Dufam...

Donpeppone
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 06.06.2019 22:46

Re: Divný zvuk motora + trhanie (video)

Príspevok od používateľa Donpeppone »

Hluk od motora sposobuje lozisko alternatora. Cenova ponuka v autorizovanom servise 480 euro +robota. Podakoval som sa... Nebudem platit take love za vymenu alternatora ked lozisko vratane opravy vyjde na cca 50 euro. Takze v pondelok to dam menit a uvidime co dalsie vyskoci ;)

Používateľov profilový obrázok
jozefvorisek
Vodič
Vodič
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 29.12.2017 13:59

Re: Divný zvuk motora + trhanie (video)

Príspevok od používateľa jozefvorisek »

Ak by bolo chybné ložisko, predpokladám, že by sa problém s divným hlukom opakoval neustále, či? Pýtam sa len preto, že posledný mesiac mi to auto nespravilo ani raz... Ty si ako na tom po výmene?
Volkswagen Golf VI 1,6 TDi

Donpeppone
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 06.06.2019 22:46

Re: Divný zvuk motora + trhanie (video)

Príspevok od používateľa Donpeppone »

Ano hukot bolo pocut neustale, ale ked sa motor resp lozisko zohrialo tak hukot bol miernejsi. Po vymene super, az si dovolim tvrdit ze ide tichucko aj ked je to diesel ;) a aby to nebolo take krasne, tak hned po vymene alternatora mi strelila hadica klimatizacie. Potesilo.... maria skare...nova hadica, nova napln,...... Buduci tyzden idem do servisu merat vstreky. Mimochodom, po vymene alternatora, vymene hadice klimy som dal regenerovat dpf filter. Zo 48,9 gr ho vycistilo na necelych 6 gr. Som az prekvapeny z toho ze auto ide lahsie a spotreba klesla. Taze aktualny stav. Ziaden hukot od motora, motor ide hladko ale musim dat skontrolovat vstreky popripade ine veci lebo ked idem ustalenou jazdou na 4ke cca 50 a dam plny kotol tak auto doskova trhne ako keby ho pridusilo a potom vystreli do predu. Na 5tke pri 70tke to iste. Je to ale sporadicke, napriklad dnes mi to nerobilo. Co som sa docital tak to moze byt spusta veci ktore to mozu sposobovat, tak mi neostava nic ine len ist vyradovacim sposobom Ty taky problem nemas?

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf VI"