Regenerácia DPF

2008-

Moderátor: caravelle

farelko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 24.01.2019 14:54

Regenerácia DPF

Príspevok od používateľa farelko »

Ahojte pred par týždňami som mal na svojom golfe flashovany soft riadiacej jednotky na verziu 9971 auto je od vtedy po každej stránke kultivovanejsie. No jedna vec sa objavila dpfko sa regenerovalo cca 500 km no s novým sw je to cca 150 pri rovnakej trase. Znamená ze dpf je K.O?
Volkswagen Golf VI 1,6 TDi 103kW CAYB

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Regenerácia DPF

Príspevok od používateľa frflos »

...to je tak po zmene softu skoro u kazdeho co na tom bol len 150 je dost malo (teda casto). Daj si pozriet zaplnenie pripadne vycistenie
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Regenerácia DPF

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Nam to doma na Tigu robi okolo 250-300 km ale auto je jazdene vylucne po meste obcas nejake trasy mimo mesta. Co sa vsak vzdy snazime je neprerusovat proces vypalovania


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

markpol
Vodič
Vodič
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 15.02.2010 17:59
Bydlisko: Martin - Nitra

Re: Regenerácia DPF

Príspevok od používateľa markpol »

To DPF sa ti vypaluje podla toho na kolko mg sa ti naplni merana hodnota , u mna je to tak ze v lete sa mi vypaluje kazdych 200 km a v zime idem cez 400 km . Spozoroval som to ze v lete mi zapina regeneraciu pri zaplnenimeranej hodnoty na 18 mg v zime ju spusta neskorsie az ked vyskoci na cca . 24 mg . Moj DPF uz ma cosi za sebou mam 260 000 km , patrilo by ho dat vycistit , len napravnicu sa mi nechce davat dolu .. :)

farelko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 24.01.2019 14:54

Re: Regenerácia DPF

Príspevok od používateľa farelko »

Sledoval som to cez apku vag pdf vcera a dnes ked som isiel.
https://ibb.co/N74m447" onclick="window.open(this.href);return false;

Problem je v tom ze vsetko je v poriadku (vid obrazok ) zrazu ked som dosiel ku 140 km status bar v aplikacii bol stale pod 30%. Dosiel 145 km od poslednej regeneracie zrazu aplikacia hore v rohu ukaze ako keby bolo aktualne zaplnanie ( ako keby bola hodnota Soot Mass Calc ) 20000mg/km. Takze v sekunde sa dostane aj hodnota nad 24 a uz sa aj chysta vypalovat.
Volkswagen Golf VI 1,6 TDi 103kW CAYB

Golf608
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 601
Dátum registrácie: 16.04.2014 09:27
Bydlisko: Bratislava

Re: Regenerácia DPF

Príspevok od používateľa Golf608 »

Hodnotenie v percentách nekukaj je to výmysel toho kto robil aplikáciu a nie je to pravda a okrem iného percentualny pomer je viazany na Soot Mass Calculate ( čiže hodnota získana prepočtom) skutočna hodnota namerana je v poli Soot Mass Measured . Nebudem tu rozpisovať čo a ako nakoľko sú to veci na ktoré tu nechcem rozpisovať.Pošli sem foto keď budeš mať tesne pred regeneraciou .

Len Ti poviem sleduj si aj hodnotu Soot Mass Measured koľko budeš mat pred regeneraciou a potom Ti to vysvetlim. :)

Samozrejme tym že si bol na softe dieselgate tak regeneracie su automaticky skoro dva krat skor ako si mal predtým hold to že DPf skor odide si zaplati majitel ide im iba o emissie o nic ine.

Samozrejme skutočny stav sa DPF sa dá zmerať ale nie vyčitať z celkového zanesenia ktoré je znovu iba prepočet a nie realita a okrem ineho sa da prepísať na akukolvek hodnotu za par sekund takže pokial nemas auto od nova ani srnka netuši kde je pravda.


Samozrejme na to aby si zistil skutocny stav treba merat a vela merať min jeden cely cyklus aby bola istota že veštko je ok ( čidla atd atd) a musis samozrejme vedieť čo ma byt koľko a čo ma sčím súvis.. A to vie veľmi veľmi málo lúdí !! :)

PS: Veľmi vela ovyplvnuje to ake trasy jazdis a ako jazdís !!!!!!Bavime sa aj o 60% a viac ,skoršej regeneracií ako ked ideš po dialnici samozrejme za predpokladu že je všetko ok a funkčne!!

Koľko maš km ?
Podľa toho čo vidim na screenshote cca okolo 100 000km pokial už niekto nešahal do tych hodnot alebo do DPF ale podľa toho čo vidím na inych hodnotách to vyzera na ovela viac km alebo jazdy po meste !

farelko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 24.01.2019 14:54

Re: Regenerácia DPF

Príspevok od používateľa farelko »

Ahoj sw ktory mam je posledny pred dieselgate.
Predtym bolo kazdych 500-650 km interval
Ako pises co bolo s autom robene naozaj sa neda vediet. Ale skor si myslim ze bolo viacej jazdene po meste (mal ho starsi pan.)CO viac nejazdil ked jazdil.
Auto ma okolo 115tisic aktualne.(co ukazuje , aka je pravda tazko povedat)
Jazdim denne okolo 80km, mimo Mesta a potom zo 10 km v meste. Ak som isiel niekam na dlhsie co som pozoroval natiahlo sa to na 150km interval ale to je smiesne tiez.

Toto je este pred.
https://ibb.co/mHWkCmh" onclick="window.open(this.href);return false;

Toto uz ked by malo zacat asi 2 km potom.
https://ibb.co/qx2w1CL" onclick="window.open(this.href);return false;
Volkswagen Golf VI 1,6 TDi 103kW CAYB

marek7474
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 01.02.2016 21:02

Re: Regenerácia DPF

Príspevok od používateľa marek7474 »

zdravim, prosim vas, ako zistim kedy mi regeneruje dpf???? golf 6, 77kw

Používateľov profilový obrázok
KA11 GIV
Pilot
Pilot
Príspevky: 723
Dátum registrácie: 19.01.2012 20:13
Bydlisko: okres Poltár

Re: Regenerácia DPF

Príspevok od používateľa KA11 GIV »

Ostrejší zvuk motora a na voľnobehu okolo 1000 otáčok pri pridaní modro biely dym z vyfuku ....
New VW Golf VI Variant 2.0Tdi 103kw Highline plus wheels vw vancouver r18 origo GTD + chip 185k 400N
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=1 ... 98#p940498" onclick="window.open(this.href);return false;
EX VW Lupo 1.4 16V black
EX VW Vento 1.6 GL šedá metla

black0
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22.05.2019 18:54

Re: Regenerácia DPF

Príspevok od používateľa black0 »

Ahoj. Mám otázku, vy to vidíte aj na prístrojovke, lebo mne to ešte nikdy neukázalo. Alebo to záleží od verzie, či výbavy ? Jetta 1.6 TDI 77kW CAYC r.2012 Ako zistím kedy regeneruje aby som nevypol motor. Našiel som nejaké video, ale asi Amerika .



https://www.youtube.com/watch?v=Qni9aBAdkFI" onclick="window.open(this.href);return false;

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf VI"