Vodicsky preukaz - dialnicna znamka - privesny vozik

1995 - 2011

Moderátor: majoGIV

Napísať odpoveď
libelius
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 28.09.2009 08:09

Vodicsky preukaz - dialnicna znamka - privesny vozik

Príspevok od používateľa libelius »

Ahojte, rad by som rozprudil debatu o tom, ako to vlastne je s hmotnostami Sag rodiny a tahanim privesu, karavanu a pod, dialnicnej znamky a opravnenej vodicskej skupiny
Skusal som tuto temu tu hladat ale nenasiel som nic, ak to tu nahodou je, dopredu sa ospravedlnujem,

Zacnem od konca, dialnicna znamka by mala byt jasna : auto + prives = sucet max. hmotnosti nad 3,5t – treba dialnicnu znamku na auto aj na prives.

Vodicska skupina B – auto + prives do 3,5t staci B,
auto + prives nad 3,5t - B 96, pripadne kto ma BE je na tom este lepsie.
Samozrejme zasa sa rataju max. hmotnosti auta a privesu!? Otaznik preto lebo poznam ludi ktori si zakon vysvetluju po svojom a pre nich su pohotovostne hmotnosti smerodatne …???

No a teraz Sag rodina ma max. hmotnost niekde okolo 2,5t, zalezi od auta vybavy atd, tazne 2t, a celkova suprava ma 4t . A tu nastava problem – rozdiel v hmotnosti supravy VS scitane hmotnosti auta a vozika. Jedna skupina vravi ze sa do uvahy beru okamzite hmotnosti – pri vazeni ano, pri klasickej cestnej kontrole?? Druha vravi ze smerodatne su udaje vo VT. To by ale znamenalo ze Sag moze realne tahat vozik niekde okolo 1,5t. A zase sme len pri hmotnostiach ktore si kazdy inak vysvetluje.

A teraz babo rad. Ja som zastancom tej druhej skupiny

Používateľov profilový obrázok
mobilik
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17006
Dátum registrácie: 08.05.2008 14:59
Bydlisko: Neďaleko Košíc
Kontaktovať používateľa:

Re: Vodicsky preukaz - dialnicna znamka - privesny vozik

Príspevok od používateľa mobilik »

Ber to tak, proste sucet hmotnosti celej jazdnej supravy nesmie prekrocit 3,5t... Cize prides na Vahu a mas problem.
Vodicak samozrejme nestaci Becko. :wink:
Mobilikov kabroš mk1
Fotky zo zrazov a akcií VW klubu tu!
Montáž, poradenstvo a inštalácie fotovoltaických systémov, ohrevov vody a FV elektrárni.

Používateľov profilový obrázok
jaroslav158
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 4805
Dátum registrácie: 24.04.2012 20:44

Re: Vodicsky preukaz - dialnicna znamka - privesny vozik

Príspevok od používateľa jaroslav158 »

Podstatna je celkova hmotnost jazdnej supravy. A hlavne je si uvedomit ze sk. BE nie je to iste ako kod B96.
EX Passat B5.5 variant, 1.9 TDI, 96 kW, AVF, predokolka.

Passat B5.5, sedan, 2,3 V5, 125 kW (AZX), 4 motion,
VW Vento, 1.8 (AAM) v benzíne - asfalt trhajúcich 55 kW v automate

libelius
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 28.09.2009 08:09

Re: Vodicsky preukaz - dialnicna znamka - privesny vozik

Príspevok od používateľa libelius »

to Mobilik: tu sa mylis, samozrejme ze suprava moze mat mat 3,5t-- mozes mat supravu do 4t, a potrebujes vodicak B96 co je opravnenie na vedenie supravy do celkovej hmotnotsti 4250kg
ak mas supravu do 3,5t -- tak len vodivak B!
to Jaroslav-- ako som pisal sa SAG rodinu ti staci vodicak B96 , BE je len lepsie ale realne to nepotrebujes lebo nedosiahnes potrebnu vahu : nad -4250kg ,kedze taku supravu nemozes mat technicky spojenu

libelius
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 28.09.2009 08:09

Re: Vodicsky preukaz - dialnicna znamka - privesny vozik

Príspevok od používateľa libelius »

ale tu teraz nejde ani tak o ten vodicak, to je jasne dane vyhlaskou, ze ju niekto nepozna je ina vec, ale skor o tie hmotnosti privesu a auta co mozes mat zapojene

Používateľov profilový obrázok
lopo1
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 9214
Dátum registrácie: 02.08.2009 18:58
Bydlisko: ZA

Re: Vodicsky preukaz - dialnicna znamka - privesny vozik

Príspevok od používateľa lopo1 »

Hmmm zaujimava debata predpokladam ze narazas na vyznacené veci
Jaroslav ako sa to teda berie pri kontrole ked nie su váhy maximálna prípustná hmotnost vozidla a vozika ? Lebo potom by fakt realne mohot tahat len vozik s maximálne pripustnou hmotnostou 1490kg

Napr. aktualne pri Subaru mi tieto dve hodnoty koresponduju
Prílohy
Bez názvu.jpg
Bez názvu subo.jpg

Používateľov profilový obrázok
jaroslav158
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 4805
Dátum registrácie: 24.04.2012 20:44

Re: Vodicsky preukaz - dialnicna znamka - privesny vozik

Príspevok od používateľa jaroslav158 »

Podstatne su celkove hmotnosti vozidla a vozika, to sa tyka pre skupinu BE a B96. BE a B96 je rozdielna a to prave na zaklade celkovych hmotnosti vozidla a vozika.

Používateľov profilový obrázok
jaroslav158
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 4805
Dátum registrácie: 24.04.2012 20:44

Re: Vodicsky preukaz - dialnicna znamka - privesny vozik

Príspevok od používateľa jaroslav158 »

libelius napísal:to Mobilik: tu sa mylis, samozrejme ze suprava moze mat mat 3,5t-- mozes mat supravu do 4t, a potrebujes vodicak B96 co je opravnenie na vedenie supravy do celkovej hmotnotsti 4250kg
ak mas supravu do 3,5t -- tak len vodivak B!
to Jaroslav-- ako som pisal sa SAG rodinu ti staci vodicak B96 , BE je len lepsie ale realne to nepotrebujes lebo nedosiahnes potrebnu vahu : nad -4250kg ,kedze taku supravu nemozes mat technicky spojenu
To co si pisal "to mobilik" nie je tak celkom pravda, a staci ti B aj ked suprava ma nad 3500 kg ale nepresahuje 4250 kg, len je tam jedna podmienka ktora musi byt splnena a ta sa prave tiez tyka celkovych hmotnosti vozidla a vozika.
EX Passat B5.5 variant, 1.9 TDI, 96 kW, AVF, predokolka.

Passat B5.5, sedan, 2,3 V5, 125 kW (AZX), 4 motion,
VW Vento, 1.8 (AAM) v benzíne - asfalt trhajúcich 55 kW v automate

libelius
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 28.09.2009 08:09

Re: Vodicsky preukaz - dialnicna znamka - privesny vozik

Príspevok od používateľa libelius »

Jaroslav ty tu ale miesas uplne odlisne veci -- pozri si prilohu od Lopa --- jasnejsie to zu ani nemoze byt -- celkova hmostnost supravy je 4000kg -- a to na co naraza lopo aj ja je presne rozdiel tych hmotnosti vo velkom technickom -- jt: hmotnost auta -- hmotnost privesu a hmotnost supravy sa nezhoduje

na vedenie takejto supravy, tj supravy do 4000kg potrebujes vodicak B96, lebo to je opravnenie veist supravu s celkovou hmotnostou do 4250kg -- VYHLASKA!
ak mas supravu ktora ma celkovu hmotnost nad 4250kg -- treba vodicak BE,

to co pises ze staci B nad 3,5t je blbost -- precitaj si vyhlasku.

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Vodicsky preukaz - dialnicna znamka - privesny vozik

Príspevok od používateľa frflos »

...je rozdiel suprava a suprava, rozlisuje sa hmotnost auta a vozika a vzdy je rozhodujuca celkova hmotnost supravy
https://www.taznezariadenia.sk/sk/conte ... esny-vozik" onclick="window.open(this.href);return false;
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Napísať odpoveď

Návrat na "SAG - Sharan Alhambra Galaxy"