ostrekoče predných svetiel

2002-

Moderátor: stinger11

Napísať odpoveď
funesko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 24.10.2018 00:11
Bydlisko: Revúca

ostrekoče predných svetiel

Príspevok od používateľa funesko »

Zdravym. Moj prvý príspevok v tomto klube a dúfam že nie posledný. K veci : Kupil som Tuarega a od zaciatku nešli ostrekovace ani predného skla ani svetiel. Neako nebol čas to riešiť ale ide zima tak som sa do toho pustil. Problém bol hlavne v tom že po doliati som velmi rzyhlo stratil vodu. Vcera som to rozobral pozrel a ostrekovanie pred. skla už ide ok . Bola spojka hadičky na prvej triske odpojena vo vnútri kapoty. K svetlám: jeden ostekovač v pohode a na jednom tiekla spojka. Spojku som dnes opravyl (žiadny únik) všetko paradne funguje až na to že po ostrekoch svetiel kvapkala voda z obidvoch vstrekovačov. Auto som pozoroval asi polhodku či to len nesteka iba vystreknuta voda ale tieklo to stále. Zaparkoval som a počkám či vytečie cela nadržka do rána. Príde mi zvastne že obidve tie vstreký su pokazene že teču. Zaujmalo bi ma či sa niekto s tým tretol. Tiež ma napadlo či čerpadielko može prepušťať tu vodu pokial nepracuje. :?:
Tuareg R5
Cross Touran 2,0 tdi
ex:Passat 15 2,0 tdi
Yeti 09 2,0 tdi
Vrs 10 2,0 tdi
Polo 05 1,9 sdi
A6 s-line 06 2,0 tdi

Používateľov profilový obrázok
synak
Vodič
Vodič
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 08.07.2008 08:46
Bydlisko: BA

Re: ostrekoče predných svetiel

Príspevok od používateľa synak »

ostrekovače na svetlách sa vysúvajú teleskopicky tlakom kvapaliny, ak je auto staršie (nenapísal si rocník), prípadne jazdilo v DE kde sa veľa solí, môžu byť poškodené tesnenia na tom leteskop. výsuvnom mechanizme, neviem ako na VW ale na BMW som to riešil a tam to bolo nerozoberaťelné, čiže výmena ostrekovačov...
Touareg 2016
ex: Passat B7
ex: BMW e90 330i
ex: VW Golf 5
ex: Mazda 6
ex: Mazda 323F

funesko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 24.10.2018 00:11
Bydlisko: Revúca

Re: ostrekoče predných svetiel

Príspevok od používateľa funesko »

Hej sú to tlakové teleskopy a vyzera to nerozoberatelne. Ide o 2005 . Cena jedneho ostrekovača sa pohybuje za použite cca od 40€ . Repas som žiadny nenašiel tak sa tým asi nikto nezaobera. Cena nových najlacnejšie čína 30€ , náhrady sú od 50€ a OEM odhadujem na 100€. (OEM 7L6955978)
Po kontrole na druhý deň samozrejme nadržka prázdna za večer cez tie ostrekovače pretieklo 7,5l zmesi. 8O . Samozrejme sa mi nechce investovať do takej to vymeženosti , riešenie : Vybranie poistky 19 (šoferova strana) a uzavretie prítoku vody.
Prílohy
274955300.png
Tuareg R5
Cross Touran 2,0 tdi
ex:Passat 15 2,0 tdi
Yeti 09 2,0 tdi
Vrs 10 2,0 tdi
Polo 05 1,9 sdi
A6 s-line 06 2,0 tdi

R5traktor
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 23.06.2014 10:38

Re: ostrekoče predných svetiel

Príspevok od používateľa R5traktor »

ja som teraz riesil pravy ostrekovac svetla. tiez mi vytiekla voda za par minut pripadne obcas vydrzala den, podla toho ako sa zasekol a obcas tesnil :-) najprv tam bolo tesnenie na hadicke , to som vymenil a drzalo par tyzdnov. potom vsak zacalo tiec inakade. zatial to mam utesnene teflonovou paskou a uz to drzi cca tyzden , ale pre istotu som kupil cez aliexpress novy a chystam sa ho vymenit . ak to pomoze , tak link https://www.aliexpress.com/item/For-VW- ... 4c4dUKmxjw" onclick="window.open(this.href);return false;

Používateľov profilový obrázok
Obrocnik-VladoZV
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 7024
Dátum registrácie: 28.05.2010 20:41
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Re: ostrekoče predných svetiel

Príspevok od používateľa Obrocnik-VladoZV »

Takyto problem postihol aj mna,zatial som odpojil hadicky aby som kazdy den nemusil dolievat vodu.Ked bude cas bude sa musiet opravyt.

milan209
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 21.10.2018 14:19

Re: ostrekoče predných svetiel

Príspevok od používateľa milan209 »

Tiež sa mi stáva, že vytečie ostrekovacia kvapalina. Čo treba rozobrať, aby som sa dostal k tym hadičkam?

R5traktor
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 23.06.2014 10:38

Re: ostrekoče predných svetiel

Príspevok od používateľa R5traktor »

k hadickam som sa dostal tak, ze som odmontoval resp. dal dolu par skrutiek a poodkryl som ten tapacirung pri kolese (pod blatnikom)

Napísať odpoveď

Návrat na "Touareg"