Uniká chladiaca kvapalina ...

2008-

Moderátor: caravelle

Napísať odpoveď
mattheusone
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 28.12.2017 18:53

Uniká chladiaca kvapalina ...

Príspevok od používateľa mattheusone »

Ahojte ak už tu je podobná téma tak prepáčte za založenie novej ...
Mám skôr otázku ,že či už mal niekto podobnú skúsenosť ..
Uniká mi chladiaca kvapalina plus niekedy ide aj biely dym ..
Myslel som ,že to bude tesnenie ,alebo prasknutá hlava tak som došiel do servisu s tým či by to vedeli zistiť no údajne tesnenie a hlava ,že sú pohode neviem či to aj pozerali ,alebo má ,len tak poslal majster domov každopádne mal auto 4 dní u seba ..
Do chladiacej olej nejde je čistá tak to viem povedať aj ja olej na viečku nemá žiaden biely povrch tak možno nejde ani chladiaca do oleja ..
Problém začal ešte vznikať viac ak som začal zapínať aj ohrev (kúriť )..chladiaca začala viac unikát slovo -viac ,že som každý 3 deň dolieval tak ,že je tesne pod minimom a dolial som do polovice medzi minimom a maximom ..
Napadla ma taká ešte vec auto nemám ako prvý vlastník ,ale prvý majiteľ údajne menil EGR ventil -(alebo repas ).
Môže sa dostávať chladiaca cez EGR do výfukového rozvodu ?
Ide vobedz chladiaca do EGR ??
Inak ak zastavím auto a expanznu nádobku povolim tlak tak dym nejde a únik je minimálny akonáhle nechám auto vypnuté a nepovolim tlak v rozvode chladiacej kvapaliny únik je dosť veľký plus začne niekedy nie stále dosť dymit na bielo cca 5 minút cesty Ale je to dosť silný biely dym ....
Za akúkoľvek odpoveď či radu som Vám vďačný ..

Auto je vw golf 1.6 . 77.kwTDI rok 2010...

salko
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 300
Dátum registrácie: 25.07.2011 11:16
Bydlisko: Bratislava

Re: Uniká chladiaca kvapalina ...

Príspevok od používateľa salko »

EGR na tomto motore má chladenie vodou a stáva sa, že únik kvapaliny ide práve cez EGR chladič. Bohužiaľ ti neviem povedať, či sa dokáže voda dostať až do výfuku práve touto cestou, nie som mechanik.
Ďalšia možnosť úniku, okrem tých, ktoré si spomínal, je ešte cez vodnú pumpu. Je to viac-menej istota, že pumpa odíde. Mne odišla pri 60.000 KM.
Biely dym z výfuku, ak nie je spôsobený únikom chladiacej kvapaliny, môže sa vyskytovať v chladnejšom období počas regenerácie DPF.

Obrázok

Počkaj si ale na odbornejšie odpovede.
Sadzomet Golf 6, 2011, 77kW [CAYC]

salko
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 300
Dátum registrácie: 25.07.2011 11:16
Bydlisko: Bratislava

Re: Uniká chladiaca kvapalina ...

Príspevok od používateľa salko »

Ešte jeden obrázok z CAYC ERG

Obrázok
Sadzomet Golf 6, 2011, 77kW [CAYC]

mattheusone
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 28.12.2017 18:53

Re: Uniká chladiaca kvapalina ...

Príspevok od používateľa mattheusone »

Rozvody plus vodnú pumpu som menil cca mesiac ...tiež som si myslel ,že za únikom bude práve ona ...
No regenerácia DPF viem ako prebieha filter som pred pol rokom dal vyčistiť bol už dosť zakarbonizovany až na 45g zo 60 g ..Teraz po pol roku užívania je na 4 g ..regenerácie prebiehajú ak sa zanesie na 20 g sadzi a to pekne na diaľnici prepalujem ...

Používateľov profilový obrázok
KA11 GIV
Pilot
Pilot
Príspevky: 723
Dátum registrácie: 19.01.2012 20:13
Bydlisko: okres Poltár

Re: Uniká chladiaca kvapalina ...

Príspevok od používateľa KA11 GIV »

Ja som mal podobny problem na 2.o tdi nikde mi nič nevedeli zistit nakoniec asi v 3 servise mi zistili ze mi slzy vodna pumpa tak hneď som menil kompket rozvody + vodna pumpa :)
New VW Golf VI Variant 2.0Tdi 103kw Highline plus wheels vw vancouver r18 origo GTD + chip 185k 400N
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=1 ... 98#p940498" onclick="window.open(this.href);return false;
EX VW Lupo 1.4 16V black
EX VW Vento 1.6 GL šedá metla

mattheusone
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 28.12.2017 18:53

Re: Uniká chladiaca kvapalina ...

Príspevok od používateľa mattheusone »

Tak trošku som zabudol na túto tému problém bol v EGR ventilu - výmenník ..

Hogan
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 23.09.2020 12:39

Re: Uniká chladiaca kvapalina ...

Príspevok od používateľa Hogan »

Pridavam sa k starsiemu vlaknu. Vyzera to, ze mam na Tourane presne ten isty problem a servisak hned spomenul EGR chladic ako prvu moznost... ideme premostit privod/odvod chladiacej kvapaliny do EGR, ak prestane utekat, tak je to tam, inak asi len hlava. Mam najazdene 160tis... pumpa vyzera OK.
VW Touran 2016 1.6Tdi 81kW

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf VI"