Zadný nárazník vs veko kufra

Opravy a problémy

Moderátor: sirdo

Napísať odpoveď
booboo83
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 18.11.2012 17:12

Zadný nárazník vs veko kufra

Príspevok od používateľa booboo83 »

Ahojte. V autorizáku bol nedávno namontovaný nový zadný nárazník. Už hneď mi zdala medzera medzi nakladacou hranou nárazníka a spodnou hranou veka kufra príliš veľká. Na druhý deň som sa na to pozrel doma a opticky bola väčšia ako predtým. V bojových podmienkach som nameral 6 mm (norma je 5,0 mm ± 0,5 mm). Opticky väčšia bola aj medzera medzi hornou hranou vonkajšej časti svetiel a časťou veka kufra po bokoch. Na obrázku sú tieto rozdiely červenou farbou. Takisto 3 zo 4 cúvacích senzorov nedržali a tak som tam musel merať cestu znova, dúfajúc, že okrem senzorov sa vyrieši aj lícovanie.

Šalamúnske riešenie bolo, že zatváranie kufra je pustené nižšie a na jeho dokonalé zavretie treba o niečo viac buchnúť (pri otváraní kufra zase veko mierne cukne). Tým sa vyriešil problém s 'červenými' fugami pri pohľade čelne ale nastal problém s 'modrými' fugami, kedy pri pohľade zhora na vonkajšiu a vnútornú časť svetiel (hlavne ľavých) je tam odsadenie slušných pár čísel. Auto je možné zamknúť aj s vekom 'v červenej polohe' aj keď na palubáku ukazuje otvorené veko.

Chápem, že to nesadne ako z výroby, ale pri pohľade zblízka je to naozaj evidentné. Možno som 'príliš náročný' (to si zrejme myslia aj v tom servise) ale tak ako na tomto videu to boužiaľ nevyzerá https://www.youtube.com/watch?v=XmLNY8m89qg" onclick="window.open(this.href);return false;. Prosím, viete mi dať info, či je to ešte vôbec možné lepšie dopasovať? Skúsil by som iný autorizák, príp. nezávislý servis.

Obrázok

booboo83
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 18.11.2012 17:12

Re: Zadný nárazník vs veko kufra

Príspevok od používateľa booboo83 »

kupis auto pod hradom matusa caka..nie je to lacny spas..jachta to sice nie je ale ani kolobezka..potom ho servisujes v tej istej firme v meste kniezata pribinu..ani to nie je lacny spas..aj olej vymenia ked im za to zacvakas..neprinesies si vlastny ale zaplatis za ich predrazeny..pocuvas urban legends o tom ako tam naleju barsco a znackovy olej zoberu domov..predrazene stierace tiez zvladnu vymenit ked im za to zaplatis prachy..infotainment odisiel..kde udelali soudrzi z nsr chybu pytas sa..rozoberu pritom stvrtku auta..vratia ho so skrabancom na tuneli..chcu to hodit na teba..tlmenie nezalicuju poriadne..problem s tlacidlami vedla displeja..displej sa neskor poskodil..niekto sa z nepochopitelneho dovodu babral so spatakom ktory sa trasie a aj s dazdovym senzorom ktory je poskodeny..inokedy vratia natrhnuty kobercek..zafulanu opierku..sak to si vsimne az neskor..inzinier kvality..pocuvas dalsie urban legends o tom aky su to ojebabravaci..

platis si aj havarijnu poistku..ani to nie je lacny spas..tuknes auto..ale sak stavaju sa aj horsie veci..inzinierom kvality a dokonca aj servisnym technikom..vymenenia blatnik a predny naraznik..tie nerastu na strome takze za to dostanu zaplatene peniazmi..praskne xenon..prides tam..technik pre dielnu vravi ze ci nahodou nebolo v okoli nieco menene..bolo..spomenies to technikovi pre lakovnu ze co povedal jeho vlastny kolega a spolu s dalsou kolegynou ta zatiahnu do ich trapnych zabomysich vojen..nasledujucu vymenu nazorov nazvyme diplomaticky asertivnou..ale ani xenony nerastu na strome..devat stoviek poprosia..otocis sa na pate..meni sa tam nie len stuff ale aj manazment..ale kvoli tebe urcite nie pomyslis si..nie si predsa fleet manager s flotilou jak napoleon..

uz v inom servise prebieha storka s novym zadnym naraznikom..tri zo styroch senzorov nedrzia..inzinier kvality sa pyta sam seba co preboha urobil zle..asi ho mal zo servisu odniest na chrbte..pritom hladkat naraznik a pofukat bibiku aby lepidlo poriadne zaschlo..ale inzinier kvality nehadze vsetkych do jedneho vreca..vacsinou su to sikovni a rozumni ludia..
Naposledy upravil/-a booboo83 v 11.08.2018 13:02, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Zadný nárazník vs veko kufra

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Ja nemam s pta a ani inym podnikom nic spolocne :D

Dobry prispevok palec hore :D

Naraznik sa ako som ti do ss pisal da dopasovat. Tak isto sa da pohrat aj so zadnym vekom a dorazmi v kufri, lenze to by sa chlapcom muselo najskor chciet spravit nieco naviac.
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

booboo83
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 18.11.2012 17:12

Re: Zadný nárazník vs veko kufra

Príspevok od používateľa booboo83 »

ok..nezavisle servisy su tiez servisy..technik tvrdi ze naraznik a svetla nevedia dopasovat lebo je vsetko napevno na drziakoch (a na bokoch to nepustia c stlpiky)..ale hlavne okolo laveho svetla je vidiet ze naraznik aj svetlo nesedia tak ako by to vsetko spolu malo..cize tiez mi vychadza ze nejaka vola by tam mala byt..akurat doraz kufra pustili nizsie ale otvaranie/zatvaranie je teraz komplikovanejsie a fugy sa len opticky presunuli inde..podla elsy aj toho videa s originalnym surovym naraznikom by tam nemal byt ziadny problem..

booboo83
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 18.11.2012 17:12

Re: Zadný nárazník vs veko kufra

Príspevok od používateľa booboo83 »

nedaleko zavodov snp doraz znova upraveny (lebo predtym sa ma na to 5x pytali), nikdy sa im nic podobne (ako s mojim akoze problemom s licovanim) nestalo, jednoducho som prvy taky pripad, zle zalepene senzory som si odlepil sam..no dobre..mozno to mechanik zle odmastil..ale za to ze som spekulant som si okrem novej reklamnej podlozky spz odniesol aj pamiatky na laku kufra..samozrejme ide len o spekulacie inziniera kvality..quixx a lackshift to isti..asi..asi urcite..

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Zadný nárazník vs veko kufra

Príspevok od používateľa Lookisvk »

A opravili to teda? Sedi to dobre?
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

booboo83
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 18.11.2012 17:12

Re: Zadný nárazník vs veko kufra

Príspevok od používateľa booboo83 »

dohodli sme sa ze doraz pride do povodnej polohy..doladenie svetiel by znamenalo otvorenie zakazky a bolo by fakturovane navyse..cez vikend som zistil ze vonkajsie svetla sa daju dostelovat cez dve diery po stranach..bola to nova informacia aj pre pana s ktorym som komunikoval..btw povodny naraznik uz bol predtym raz lakovany (ale inde) a v nedelu som na skrutkach vnutornych svetiel zbadal ze uz boli niekedy odstrobovane (oni s tym ale nic nerobili)..takze uz fakt neviem ze kde..kedy a hlavne preco..papier od toho nie je ziadny a nikto neuveri ze som s tym sam nebastrngoval..

booboo83
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 18.11.2012 17:12

Re: Zadný nárazník vs veko kufra

Príspevok od používateľa booboo83 »

btw v obidvoch vnutornych svetlach je par kusov skapatych much..zacinam o sebe uz normalne pochybovat ze som si to doteraz nevsimol..ale toto uz je vazne trapne..

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Zadný nárazník vs veko kufra

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Nebolo to burane na zadok a su tam nejake svetla lezaky z bazar? Toto mi nejako nevychadza. Preto to aj cele nesedi? Ci?
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Napísať odpoveď

Návrat na "PORUCHY a SERVIS"