Zakladne nastavenie EGR a Skrtiacej klapky

2003 - 2009

Moderátor: DEDO1

Napísať odpoveď
skeblo
Vodič
Vodič
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 24.12.2016 16:03
Bydlisko: Zvolen

Zakladne nastavenie EGR a Skrtiacej klapky

Príspevok od používateľa skeblo »

Zdravim, chystam sa vycistit egr, skrtiacu klapku a aj sanie. Vsetko ultrazvukom s novymi tesneniami. Otazka znie ci treba urobit zakladne nastavenia. Ak ano tak priblizne viem, ale neviem pri akej teplote motora. 1. Egr, vojst do jednotky motoru, zakladne nastavenia a kanal 003. Potom dat ON a spustit test. Tu neviem ci mam pridavat plyn na otacky 1400, alebo to vsetko bude robit same. Neviem ani ako dlho prebieha nastavenie, podla videii co som napozeral tak vidno ze po spusteni nastavenia a dosiahnuti otacok sa egr otvara a zatvara, ale do kedy. Alebo to nastavenie ukomcim sam?
2. Skrtiaca klapka - tu viem ze sa klucom otoci ale nenastartuje. Potom jednotka motora, zakladne nastavenia a kanal 060. Potom spustit nastavenie ON. Cakam dokym v poslednom policku nenabehne OK. Hlavne ma zaujima teplota motora pri ktorej mam mam nastavenia robit, pretoze hlavne egr sa nou tiez riadi. Poprosim este o dake upresnenia alebo opravy. Vdaka
VW Golf 5 Variant TDI, r.v.04/2008, AZV 100kW, 6 manuál

skeblo
Vodič
Vodič
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 24.12.2016 16:03
Bydlisko: Zvolen

Re: Zakladne nastavenie EGR a Skrtiacej klapky

Príspevok od používateľa skeblo »

Tak vsetko vycistene, na moje velke prekvapenie po 240 000km EGR malo iba trochu olejovo sadzovy povlak, vobec nebolo zanesene. Zakladne nastavenie EGR som urobil, hodnoty v norme. Problem je so skrtiacou klapkou, ked som chcel urobit zakladne nastavenie, kanal 060 je nepristupny viac na obr. Auto som nemal nastartovane, iba otoceny kluc aby sa rosvietili kontrolky. Pamet zavad je cista.

No tak som zistil ze pravdepodobne skrtiaca klapka na kanali 060 sa nastavuje pri benzinoch. Da sa na diesloch teda nastavit, alebo posriet merane hodnoty na skrtiacej klapke pred EGR?
Prílohy
IMG_20180124_153805.jpg
VW Golf 5 Variant TDI, r.v.04/2008, AZV 100kW, 6 manuál

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: Zakladne nastavenie EGR a Skrtiacej klapky

Príspevok od používateľa janosik93 »

da sa nastaviť v zakladnom nastaveni... nove VCDS ti tam ponukne volbu zakladneho nastavenia
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

skeblo
Vodič
Vodič
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 24.12.2016 16:03
Bydlisko: Zvolen

Re: Zakladne nastavenie EGR a Skrtiacej klapky

Príspevok od používateľa skeblo »

A cislo kanala?
VW Golf 5 Variant TDI, r.v.04/2008, AZV 100kW, 6 manuál

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf V / Jetta"