Zhasnutie motora

Rady, triky a tak trochu autohifi.

Moderátori: frflos, wladi

Používateľov profilový obrázok
danno1771
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 26.03.2009 11:54
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Zhasnutie motora

Príspevok od používateľa danno1771 »

Dobrý deň páni, poprosl by som Vás o radu, ide o motor 1.9tdi PD Bxe v octavii 2 bez dpf, počas 2 mesiacov sa mi trikrát stala taka vec že som išiel a zrazu mi zhasol motor, prvý krát sa mi to stalo ked som šiel do kopca a išiel som preradiť a zrazu ticho motor zhasol, druhý krát to bolo keď som zaradil spiatočku tak to iste a treti krat včera keď som odbočil zaradil dvojku a naraz ticho. Problem je však v tom že naštartovať nejde potom. Ked dam kluč do prvej polohy počujem ako čerpadlo pracuje, ale ked dam do druhej polohy na štartovanie tak točí točí a nič. Je to taký zvuk akoby naprázdno točil ako ked je problem s teplým štartom. Potom ked už naštartujem tak ide v pohode. Skušal som to aj tak že ked naskočilo tak som vypol motor a skusil znova naštartovať a vtedy už chytilo na brnk akoby sa nič nestalo. Po každom raze som dal hned na diagnostiku ale žiadnu chybu neukazalo, Skusil som kuknúť vstrekovače po jazde a ze vraj hodnoty su uplne v poriadku. Takže otázka čo tomu može byť máte nejake napady? Zaujimave je že hocikedy ked mam teplý motor vypnem a naštartujem tak naštartuje hneď a nemá žiadne problémy. Ďakujem
Usmievaj sa, zajtra bude horšie... a pozajtra možno už ani nebude.

stanomx
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 11.08.2013 12:49

Re: Zhasnutie motora

Príspevok od používateľa stanomx »

snimač kľuky ma napadá, trebalo by pozerať live data keď to toči a neštartuje
keď to nechaš vychladiť tak to chyti hned? na prvu otočku?

Používateľov profilový obrázok
danno1771
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 26.03.2009 11:54
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Zhasnutie motora

Príspevok od používateľa danno1771 »

No ono to robí ako ked je problem s teplými štartmi že otočím a snaží sa nabehnúť a nič a potom napr po par sekundách na 3 -4 krat to chytí a ked uz to chyti tak mozem vypnut a znova nastartuje na šup a takto dokola to len po tom zhasnuti ma problem naskocit. A hned ako som dosiel domov dal na pc a nič neukazalo žiadne chyby
Usmievaj sa, zajtra bude horšie... a pozajtra možno už ani nebude.

stanomx
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 11.08.2013 12:49

Re: Zhasnutie motora

Príspevok od používateľa stanomx »

takže pravdepodobne neni nafta v rampe vstrekov cize pregumičkoval by som vstreky a zahladil hrany v hlave (sruby gumicky stoja cca do 60€), potrebuješ k výmene momenťák malý

Používateľov profilový obrázok
danno1771
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 26.03.2009 11:54
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Zhasnutie motora

Príspevok od používateľa danno1771 »

Aha takze tym smerom by som mal ist, este som cital ze by bolo dobre pozret sitko v nadrzi. A cim to moze byť že to takto začalo robiť? a to zo dna na den zrazu spravilo?
Usmievaj sa, zajtra bude horšie... a pozajtra možno už ani nebude.

stanomx
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 11.08.2013 12:49

Re: Zhasnutie motora

Príspevok od používateľa stanomx »

vstreky deru do hlavy hrany (vygugli si)
zväčšuje sa vôla, opotrebuvaju sa gumičky
tepelnou roztiašnosťou sa stáva že začne unikať nafta do spiatočky, palivova komora pre vstreky nema dostatočny tlak
zahladenie uloženia a nové gumky to väčšinou spravia, záleži od opotrebovania hlavy
opravuje sa to potom vložkovaním na slovensku však neviem nikoho odporučiť
napíšem to tu posledný krát
treba:
sadu tesneni iba original bosch
bosch 1417010997 (4ks ca 30€)
skrutky m6x64 038 103 385 A - držia držiak vstreku, tieto niekto nahradzuje pevnostnými šrúbami 10.9 alebo 12.9
038 109 451 B - nastavovacia skrutka
toto cele meni starý systém tlačenia vahadiel na vstrek za nový, ake je ešte v aute starý typ (pri 74/85/96kW)
meni sa toto vyššie popísané
vstreky sa nastavujú na 180°
m6 sa doťahuje presným momentom 12Nm a pootočením 270° (3/4 kolečka)
hrany v hlave zabrúsiš šmirgľom 1500 - 2000
nové gumičky namažem vazelinkou, prípadne aj uloženie v hlave, stačí trochu nieže to polhodinu pojde na vazelinu
čiže
po 4ks z každého
bosch 1417010997
038 109 451 B
038 103 385 A
môžeš meniť aj šrúby vahadiel
8ks
038 103 714 A - M8x90

Používateľov profilový obrázok
danno1771
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 26.03.2009 11:54
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Zhasnutie motora

Príspevok od používateľa danno1771 »

Dakujem velmi pekne pozhanam to a dam to spravit ako pises.
Usmievaj sa, zajtra bude horšie... a pozajtra možno už ani nebude.

Používateľov profilový obrázok
danno1771
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 26.03.2009 11:54
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Zhasnutie motora

Príspevok od používateľa danno1771 »

Takže trochu oživím tému, odvtedy ako som písal bol kľud jazdil som ani raz nezdochlo až teraz znova. Avšak pred dvoma týždňami som išiel do Čiech a dlhšiu trasu som šiel na tempomate a keď som začal pridávať plyn tak začalo tak jemne trhať s autom keď som prestal pridávať tak prestalo takto som to par krát spravil a potom už išlo bez problémov. Dnes keď som išiel z práce tak som išiel tiež na tempomate ale pridal som a potom prudšie zabrzdil lebo bola kolóna v nej som sa asi tak na 1ke par krát pohol a potom na neutrály klesli otáčky asi tak 700 možno menej a tak ako keby klepkalo a zdochlo. A klasika kým som to natočil tak to trvalo ale potom išlo v pohode. Tak som sa chcel spýtať či to budu tie vstreky alebo skôr buď tandemové čerpadlo alebo čerpadlo v nádrži? Ďakujem
Usmievaj sa, zajtra bude horšie... a pozajtra možno už ani nebude.

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: Zhasnutie motora

Príspevok od používateľa janosik93 »

čo tak vedne čerpadlo v nadrži? častý problem
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Používateľov profilový obrázok
danno1771
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 26.03.2009 11:54
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Zhasnutie motora

Príspevok od používateľa danno1771 »

No chystam sa to pozrieť to čerpadlo v nadrži ale kdesi som čítal že skúšali odpojiť čerpadlo a dokazalo naftu z nádrže potiahnuť tandemove tak som myslel že keby bolo zle tak by to nezhasinalo ale iba šklbalo ale dakujem za radu.
Usmievaj sa, zajtra bude horšie... a pozajtra možno už ani nebude.

Napísať odpoveď

Návrat na "Servis & Pomoc & Autohifi"