Tepelné čerpadlo vzduch-voda, skúsenosti.

Vtipy, zaujímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátor

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
kipo
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 03.10.2009 17:02
Bydlisko: Okres-NámestoVWo-NO

Tepelné čerpadlo vzduch-voda, skúsenosti.

Príspevok od používateľa kipo »

Ahojte. Potrebujem poradiť ohľadom tepelného čerpadla vzduch-voda. Je tu niekdo kdo ho má?? Aké sú vaše skúsenosti?? Aké čerpadlo máte?? Je ich v ponuke veľa, každý chváli niečo iné. Budem vďačny za každú radu.

Používateľov profilový obrázok
kipo
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 03.10.2009 17:02
Bydlisko: Okres-NámestoVWo-NO

Re: Tepelné čerpadlo vzduch-voda, skúsenosti.

Príspevok od používateľa kipo »

Tak mám už pár cenových ponúk, a výber som zhrnul na Samsung,Toshiba a LG. Máte niekdo skúsenosti s niektorým z nich??

Používateľov profilový obrázok
Petryk1
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1280
Dátum registrácie: 01.08.2012 20:01
Bydlisko: Košice

Re: Tepelné čerpadlo vzduch-voda, skúsenosti.

Príspevok od používateľa Petryk1 »

Ja som postavil dom nedavo. A tepelne cerpadlo ma nepresvedcilo. Nenavratna investicia podla mna. Inak drzim palce pri vybere.
VW Passat B8 110kW DSG Variant

Používateľov profilový obrázok
kipo
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 03.10.2009 17:02
Bydlisko: Okres-NámestoVWo-NO

Re: Tepelné čerpadlo vzduch-voda, skúsenosti.

Príspevok od používateľa kipo »

No, pre mňa to zatial vychádza ako najlepšie riešinie, oproti kotlu na tuhé palivo alebo elektrike. Plyn tu nemáme, takže o tom sa ani nebudem baviť, a tiež nepatrí medzi najlacnejšie. Najskor som chcel kotol s podávačom na eko hrášok,rodičia ho majú, oproti klasickému kotlu to je super, ale to čerpadlo mi vychádza stálele lepšie. Takže som už rozhodnutý, len sa neviem ešte rozhodnúť akého výrobcu zvoliť, cenovo aj výkonovo sú +- na tom rovnako Lg,Toshiba a Samsung. Mám ponuku aj na Nibe, ale tá cena tri krát vyšia od konkurentov, je fakt nepochopitelná, nebudem platiť za značku trojnásobok.

Používateľov profilový obrázok
scharan2000
Pilot
Pilot
Príspevky: 789
Dátum registrácie: 11.10.2009 18:10
Bydlisko: NR-kraj

Re: Tepelné čerpadlo vzduch-voda, skúsenosti.

Príspevok od používateľa scharan2000 »

Kludne chod do toho. Neviem znacku ani podobne veci si uz nepametam. Riesil som to cez leto a teraz si trieskam hlavu ze som do toho nesiel. Prehovorili ma na plyn akoze stara klasika ale nemam ho do teraz, plynari to je jeden velky bordel. Kurim od novembra klimatizaciou a na prekvapenie staci aj cez tieto teploty -20. Stalo ma to uz cca 9000 a ponuky na cerpadla boli cca od 9000 do 13000€. A mas to bez starosti.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
VW Passat,2.0TDI-CR,DSG,2009
Pietrov sedanik

Používateľov profilový obrázok
kipo
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 03.10.2009 17:02
Bydlisko: Okres-NámestoVWo-NO

Re: Tepelné čerpadlo vzduch-voda, skúsenosti.

Príspevok od používateľa kipo »

Momentálne mám najlepšiu ponuku na čerpadlo LG 12,5 kW , 400 V , 3fáza,vonkajšia jednodtka + vnútorná jednotka hydrobox, model- HU123/HN1639 za cenu 5350 eur aj s montážou. Dokupim si akurát zásobnik na TUV 300 l, za 600 eur, a mám kompletné kúrenie aj s ohrevom TUV za 6000 eur. Takže podľa mňa sa to oplatí. Už som rozhodnutý pre čerpadlo, len sa rozhodujem nad výrobcom, mám ponuku aj na Samsung, je zhruba o 1000 eur drahšie, ale vraj ich moc nepredávajú, tak by som potreboval nejaké informácie od niekoho kdo používa to LG.

Používateľov profilový obrázok
scharan2000
Pilot
Pilot
Príspevky: 789
Dátum registrácie: 11.10.2009 18:10
Bydlisko: NR-kraj

Re: Tepelné čerpadlo vzduch-voda, skúsenosti.

Príspevok od používateľa scharan2000 »

To uz neviem. Viem ze boli ponuky na lg, samsung , nejake daikin , nibe, ja som mal vsetko ponuky okolo 10. Az 13 ale nakomplet s podlahovym kurenim s ohrevom vody a proste vsetko.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
VW Passat,2.0TDI-CR,DSG,2009
Pietrov sedanik

WU Sharan
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 17.03.2016 07:49

Re: Tepelné čerpadlo vzduch-voda, skúsenosti.

Príspevok od používateľa WU Sharan »

mam 2r. Vaillant , aj zo sadou solar. kolektor. 400l boiler a podlahovku v celom dome, zatial super ok, odporucam.

Napísať odpoveď

Návrat na "Zábava & Klábosenie"