Bixenony - stretavacie svetla

Karoseria, lak, spoilery, nárazníky...

Moderátor: sirdo

Používateľov profilový obrázok
balki78
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 02.11.2016 14:57
Bydlisko: Senec

Re: Bixenony - stretavacie svetla

Príspevok od používateľa balki78 »

Problem vyrieseny, vyska svetiel nastavena cez skrutky, odkontrolovane a dokorigovane na regloskope. Teraz to svieti na paradu :)
VW GOLF VARIANT Highline Slovakia 1,4 TSI 110 kW

Používateľov profilový obrázok
robky
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 13.05.2016 22:23
Bydlisko: Prešov

Re: Bixenony - stretavacie svetla

Príspevok od používateľa robky »

Tak to som rád, že si spokojný 8)
Ja som zatiaľ na regloskope nebol, len som porovnal dosvit so susedovou novou i30 - a svieti mi to asi o meter-dva kratšie a zatiaľ mi nikto ani neblikol. Samozrejme skontrolovať to nechám neskôr.
A vidím konečne aj značky nad diaľnicou :)
VW Golf Sportsvan Highline 1,4TSI 92kW

Používateľov profilový obrázok
lopo1
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 9214
Dátum registrácie: 02.08.2009 18:58
Bydlisko: ZA

Re: Bixenony - stretavacie svetla

Príspevok od používateľa lopo1 »

cize bol problem v nastaveni svetiel to znamena ze v tom autorizaku kde ti robili prvotne nastavenie svetiel boli babraci...servisku kde nevedia ani svetla poriadne nastavit by som sda vyhybal velkym oblukom

Používateľov profilový obrázok
Egoexklusive
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 10.12.2010 17:42
Bydlisko: Gelnica

Re: Bixenony - stretavacie svetla

Príspevok od používateľa Egoexklusive »

Od vyroby su klesnute, cize autorizak nepochybyl ....
VW Golf Mk4 1,6SR 74kw AKL 98'
VW Golf Mk6 1,6CR 77kw CAYC 10'
VW Golf Mk7 1,4Tsi ACT 103kw CPTA 14'

Používateľov profilový obrázok
lopo1
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 9214
Dátum registrácie: 02.08.2009 18:58
Bydlisko: ZA

Re: Bixenony - stretavacie svetla

Príspevok od používateľa lopo1 »

ale pisal ze ich uz bol dodatocne nastavovat.... resp. ako mysli ze su od vyroby su klesnute resp. z akeho dovodu

Používateľov profilový obrázok
balki78
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 02.11.2016 14:57
Bydlisko: Senec

Re: Bixenony - stretavacie svetla

Príspevok od používateľa balki78 »

Auto som kupoval nove, takze prvu kontrolu a nastavenie mal urobit predajca. Neurobil.
Kedze predajca je od miesta mojha bydliska pomerne vzdialeny, zasiel som o par dni do autorizovaneho servisu v Bratislave nech sa mi nato pozru. Pozreli, skontrolovali, podla nich aj nastavili na maximalnu moznu hranicu. Nepomohlo to, svietilo to stale velmi blizko. Darmo som im vysvetloval, ze je vecer jazdit na stretavacich svetlach miestami az nebezpecne v rychlostiach nad 60 km/hod
Takze dakujem za takychto odbornikov/pristup ..
VW GOLF VARIANT Highline Slovakia 1,4 TSI 110 kW

Používateľov profilový obrázok
KP118
Vodič
Vodič
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 20.06.2010 19:48
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Bixenony - stretavacie svetla

Príspevok od používateľa KP118 »

Tak pripajam sa aj ja. Som hrdy majitel golf7 Variant a jedine minus co mam je ze xenony svietia brutalne blizko pred auto. Na dialnici je to o hubu a len trpnem az cosi nieje na ceste lebo sa tomu isto nestihnem vyhnut. Vsetko nad 50kmh by som nedokazal v uplnej tme obist lebo by som to zbadal neskoro. Mam v plane skocit do servisu s tym a ak nepomozu budem to asik,musiet zdvihnut sam. Inak je to auticko uplne uzasne. A este nechapem preco mi pise v dlhodobej spotrebe ze najazdene 400km ked na tachometri mam len 200. Auto je uplne nove. Asi ho 200km zabiehali Lebo co :):) ale to je uz OT.
TYP:GOLF VARIANT V rok výr.2009 motor:1.9 TDI 77kW BLS - BLUE MOTIONKM: - Na predaj

Golf VII Variant Slovakia Hightline-1.4.TSI -7°DSG.

Používateľov profilový obrázok
balki78
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 02.11.2016 14:57
Bydlisko: Senec

Re: Bixenony - stretavacie svetla

Príspevok od používateľa balki78 »

Urcite to neodkladaj, chod do servisu a nedaj sa odbit :) Xenony si musis uzivat nie sa kvôli nim stresovat. Drzim palce a daj vediet.
VW GOLF VARIANT Highline Slovakia 1,4 TSI 110 kW

Používateľov profilový obrázok
KP118
Vodič
Vodič
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 20.06.2010 19:48
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Bixenony - stretavacie svetla

Príspevok od používateľa KP118 »

Tak som dnes bol v servise. Najskôr sa všetci na mňa dívali dosť nedôverčivo no predsa len to išli zmerať prístrojom. Potom si ma zavolali a ukázali mi že je všetko OK. No trval som na tom že to svietilo nižšie. Na moje naliehanie cez diagnostiku začali svetla nastavovať nanovo. A čuduj sa svetu svetla zostali svietit dole. Vraj to bolo zle nastavene od vyroby a cele mi to prestavili cez diagnostiku nanovo. A svetla zrazu svietia uplne super. Všetko je uplne perfektne asi tam predsa cosi bolo. Uvidime ako dalej. Takže za mňa spokojnosť. V januari este aktivacia MirrorLink a bude všetko na 100percent. A popri vsetkom som konecne pochopil naco je dobre S na automate :D :D to jazdí uplne uzasne ked to clovek prepne z toho nudneho D :D :D
TYP:GOLF VARIANT V rok výr.2009 motor:1.9 TDI 77kW BLS - BLUE MOTIONKM: - Na predaj

Golf VII Variant Slovakia Hightline-1.4.TSI -7°DSG.

Používateľov profilový obrázok
miro.sk
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 15.01.2017 10:03

Re: Bixenony - stretavacie svetla

Príspevok od používateľa miro.sk »

Nazdar chlapi,som tu novy so svojim novym golfikom :) Som cerstvy majitel a hned od zaciatku sa mi dako nepozdavaju svetla.
Mam natacacie bixenony.Bol som to reklamovat ci je to fakt dobre nastavene po precitani tejto temy a ye vsetko je v poriadku.
Bolo mi povedane ze svetla prisposobuju svetelny kuzel v zavislosti od rychlosti auta co som si myslel ze toto funguje iba
s DLA (s assistentom svetiel,automaticke dialkove atd..) takze novinka pre mna.Tak teda ze vybehnem na dialnicu ci sa to dako zmeni,ako nesvieti to zle ale nezda sa mi ze by sa to dako upravilo resp. svietilo inak ako v 80kmh napriklad.Ale mozno je to len moj dojem a pocit.. .ALe v 130kmh keby lezi nieco na ceste pri lavej ciare tak pochybujem ze sa tomu vyhnem.Nechcem zo seba robit blbca v servise kym si nebudem na 100% isty ze je to dobre ci zle.Neni niekto z okolia BA,PK ze by se to porovnali?
Samozrejme som to skusil aj cez sroby nastavovat a bolo to hned lepsie ale po dalsom starte sa svetla nastavili do svojej zakladnej nastavenej polohy a je to uz spat ako bolo :( Inak je auto super :)) az na daky hluk cudny ale to sa riesi inde..
VW Golf VII variant Highline 1,4 TSi

Napísať odpoveď

Návrat na "Exteriér + Styling"