VW GOLF VII - výmena predných svetlometov

Karoseria, lak, spoilery, nárazníky...

Moderátor: sirdo

Používateľov profilový obrázok
hunter180
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.10.2011 23:53

Re: VW GOLF VII - výmena predných svetlometov

Príspevok od používateľa hunter180 »

Viem ze originaly vyzeraju takto isto....len sa chcem uistit ci aj na tejto stranke su to naozaj originaly

Používateľov profilový obrázok
lopo1
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 9214
Dátum registrácie: 02.08.2009 18:58
Bydlisko: ZA

Re: VW GOLF VII - výmena predných svetlometov

Príspevok od používateľa lopo1 »

Mne to pride ako svetla z dectane

Používateľov profilový obrázok
hunter180
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.10.2011 23:53

Re: VW GOLF VII - výmena predných svetlometov

Príspevok od používateľa hunter180 »

keby aj ;) tak z Dectane su tiez v pohode nie ?

Používateľov profilový obrázok
lopo1
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 9214
Dátum registrácie: 02.08.2009 18:58
Bydlisko: ZA

Re: VW GOLF VII - výmena predných svetlometov

Príspevok od používateľa lopo1 »

Ale hej Dedo1 ich mal na svojeje byvalej GV a mam pocit ze jedno svetlo mu nesedelo uplne na 100% ale inac ok

skandyman
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 18.07.2016 09:22

Re: VW GOLF VII - výmena predných svetlometov

Príspevok od používateľa skandyman »

Ahojte. Nikde som sa totu nedocital ale neriesil niekto zvas len vymenu ziaroviek h7 h15 hmlove atd za take co svietia na bielo napriklad osram cool blue? Mate stym skusenosti ake konkretne treba kupit?

Používateľov profilový obrázok
sirdo
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1260
Dátum registrácie: 05.10.2007 19:42

Re: VW GOLF VII - výmena predných svetlometov

Príspevok od používateľa sirdo »

ja som menil za Xenesis a v mojom vlakne su aj fotky...

mirom11
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 22.06.2014 21:04

Re: VW GOLF VII - výmena predných svetlometov

Príspevok od používateľa mirom11 »

skandyman napísal:Ahojte. Nikde som sa totu nedocital ale neriesil niekto zvas len vymenu ziaroviek h7 h15 hmlove atd za take co svietia na bielo napriklad osram cool blue? Mate stym skusenosti ake konkretne treba kupit?
Ja mám síce bixenon, takže neviem aká je svietivosť pri halogénoch, ale už som vyskúšal dosť veľa typov H11 a H7, takže ide o to čo od toho chceš, či svietivosť alebo bielu farbu svetla. Obe naraz nejde nakoľko to by si musel kupiť LED HID. Takže v podstate:

Moje ktoré používam v hmlovkách (h11) a v prisvetlovaní (H7) sú:0
- Philips Diamond Vision. Majú slabšiu svietivosť oproťi napr. Osram Night Breaker Unlimited, ale farba svetla je biela až modrá, no sú trochu drahšie ako všetky ostatné.
- Osram Night Breaker Unlimited : Farba žltá ale dosť dobrá sietivosť, oproti ostatným až veľmi dobrá a rovnako aj dosvit je dosť ďaleko.
- Xenesis : Biele ale nie až tak ako Led alebo Philips Diamond Vision. Svietivosť stredná. Vpodstate ide o rozuné riešenie v porovnaní cena a výkon a farba.
- Philips White Vision : Bledo žlté svetlo, nie až tak žlté ako Night Breaker Unlimited a nie až tak biele ako Xenesis. Svietivosť lepšia ako Xenesis ale horšia ako NBU.
- Mtec Superwhite : Biele svetlo, proste biele, belšie ako Xenesis, Philips Diamond Vision ma oproti nim svetlo viac do modra. Svietivosť niečo ako Xenesis.
- Gread Lights 8500K : tieto sú skoro identické s Xenesis akurát možno slabšie svietia.
- BLUETECH 9500K Xenon Effekt : Bledšie svetlo ako Xenesis, na pohľad sa hodia dobre ku seriovým Xenonom, no majú slabú svietivosť.
- Philips X-tremeVision +130% : Žlté svetlo, viac ako NBU, ale večšia svietivosť.
- Osram Cool Blue Intense : Neskúšal som ale mali by mať lepšiu svietivosť ako Philips Diamond Vision a farbu porovnateľnú so Xenonom.

V poslednom rade som skúšal rôzne typy LED klasických náhrad žiaroviek, žiaden HID, a tie v podstate majú len peknú farbu ale svietivosť je katastrofálna pokiaľ sa bavýme vo výkonovej skupine 55W. Takže to nedoporučujem. Keď tak tak potom LED HID ale tam je už cena trojnasobne vyššia než ako u tých Diamond Vision a plus potrebujú viacej priestoru takže sa nedajú všade napchať bez prerobenia svetlometu.

Ešte pre predstavu farieb od najžltšej po najbelšiu :

Sériové lampy, NBU, X-tremeVision, Philips White Vision, Xenesis, Gread Lights 8500K, BLUETECH 9500K Xenon Effekt, Mtec Superwhite, Osram Cool Blue Intense, LED, Philips Diamond Vision,

A porovnanie svietivosti ale len v hmlových (ostatné nemám vlastnú skúsenosť len čo som videl) :

LED, Sériové lampy, Gread Lights 8500K, BLUETECH 9500K Xenon Effekt, Mtec Superwhite, Philips Diamond Vision, Xenesis, Philips White Vision, Osram Cool Blue Intense, NBU, X-tremeVision,

norberto15
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17.08.2017 18:32

Re: VW GOLF VII - výmena predných svetlometov

Príspevok od používateľa norberto15 »

pozdravujem
bolo by možne tieto svetlá použiť aj v golf VII r.v 2017

dik


https://www.alza.sk/hobby/osram-ledrivi ... 906653.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.osram.com/am/light-for/led- ... /index.jsp" onclick="window.open(this.href);return false;

Používateľov profilový obrázok
sirdo
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1260
Dátum registrácie: 05.10.2007 19:42

Re: VW GOLF VII - výmena predných svetlometov

Príspevok od používateľa sirdo »

ked si zozenies dobreho klampiara, tak ano, inak len tazko, kedze maju uplne iny tvar ako tie pre G7...

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: VW GOLF VII - výmena predných svetlometov

Príspevok od používateľa Lookisvk »

:D
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Napísať odpoveď

Návrat na "Exteriér + Styling"