Alternátor, alebo batéria ?

Sedačky, volanty, palubné dosky, elektro...

Moderátori: wladi, Mat28

Napísať odpoveď
Bushido
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 16.06.2009 17:18

Alternátor, alebo batéria ?

Príspevok od používateľa Bushido »

Zdravím, na mojom 1.8 t som minule išiel a počas cesty mi skapal motor..., vtedy som ešte naštartoval... Neskôr som niekam išiel, naštartoval som pohol som sa pár metrov, zastavil na križovatke a zasa skapal motor, avšak keď som chcel naštartovať, ledva jeden krát pretočilo motor, baterka mi svietila vždy keď som otočil kľúčom avšak keď som naštartoval tak zhasla... Keď som pozrel na baterku, tak by to mal byť ročník asi 2005, no je tam kontrolka ktorá by mala ukazovať či je baterka na výmenu alebo na dobitie... Ukazuje, že na dobitie, avšak neviem či je to dôverihodné nakoľko tam ide len asi o nejakú chemickú reakciu ktorá zafarbí tú kontrolku... A ak to je alternátor, koľko ma bude cca stáť oprava ? Je to ročník 2000 3bg.

Používateľov profilový obrázok
Saleem
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5044
Dátum registrácie: 04.01.2009 15:42
Bydlisko: n/a

Re: Alternátor, alebo batéria ?

Príspevok od používateľa Saleem »

veď daj premerať batériu a uvidíš...
Nebio B5

Používateľov profilový obrázok
MITO
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 6177
Dátum registrácie: 30.12.2008 16:15
Bydlisko: Engerau

Re: Alternátor, alebo batéria ?

Príspevok od používateľa MITO »

... skoc za niekym, kto ti dokaze zmerat kapacitu baterky ...
... nabijacie napatie si zmerias aj sam - pri nastartovanom motore by mal davat min. 13,5V
Spávam dobre, lebo problém má riešenie ... ak ho nemá, spávam dobre, lebo problém nedokážem vyriešiť.

wvwvw
Vodič
Vodič
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 23.11.2009 14:10
Bydlisko: TS

Re: Alternátor, alebo batéria ?

Príspevok od používateľa wvwvw »

dobi batériu a natoč motor a zmeraj napätie (13,4-13,8) a hneď vieš na čom si, ak je menej tak nedobíja, treba opraviť alternátor(reglér, uhlíky, diody), ak dobíja tak je kaput baterka

Napísať odpoveď

Návrat na "Interiér + Elektro"