MFD2 DVD a RN S2 DVD unlock + TravelPilot EX-V v15 2017

Moderátor: ejne

Napísať odpoveď
pepa3205
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 06.06.2009 07:28
Bydlisko: Východ :))) (okolie Vranova)

MFD2 DVD a RN S2 DVD unlock + TravelPilot EX-V v15 2017

Príspevok od používateľa pepa3205 »

Dostupné DVD s mapamy v15 - 2017
neskúšal som, nemám kde
správy ohľadne máp mi už nepíšte (končím na VW klube)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nové mapy Teleatlas TravelPilot EX-V v7 + unlock navigácie RN S2 DVD a MFD2 DVD + nový firmware v30
V balíku nájdete všetko čo budete potrebovať: firmware, unlock a mapy

Postup ktorý by som Vám odporučil:
Balík súborov rozbaliť cez najnovší WinRar
V rozbalenom balíku nájdete súbor s novým firmwarom VWMFD2DVDEU0030.iso, je to najnovší dostupný firmware pre našu navi
a návod ako zistiť či ho už máte a ak nie, ako ho nainštalovať (upozorňujem, že návod je písaný pre americký trh a spomína sa tam firmware v50, nie v30) vw.tb.91-08-01.pdf,
ak ho už máte, tento krok preskočte, ak nie tak si firmware vypáľte na CD v akomkoľvek programe ktorý vie vypáliť obraz disku ".iso",
vložte vypálené CD a ďalej postupujte podľa návodu v pdf súbore. Upozorňujem že to môže trvať 40-60 minút.

Ak už má Vaša navi nový firmware prejdite na unlock.
V balíku nájdete aj súbor s unlockom navi Unlock DVD MFD2.iso.
Vypáľte ho na CD. Tak isto tam nájdete súbor v7.iso s najaktuálnejšími mapami. Ten si vypáľte na DVD-DL (DVD+DL) !!! pri čo najpomalšej rýchlosti.

EDIT:
u v7 bol obraz disku s mapami vo formate .iso súboru, novšie mapy pozostávajú z dvoch súborov s iným názvom a koncovkami .mdf a .mds
napaľovací program si sám vyberie ten správny


Vložte CD s unlockom a čakajte kým sa Váš firmware neupraví (tento krok trvá krátko).
Potom budete vyzvaní na vloženie originálneho Volkswagen DVD. Vložte vypálené mapy a počkajte kým neprebehne konečná inštalácia dát z DVD s mapami.

Ak prejdete tieto kroky bez problémov, navi by si mala načítať nové mapy.
Ak nie, znamená to, že ste to pravdepodobne zle vypálili.
Odporúčam používať kvalitné médiá (Verbatim) a páliť to čo najpomalšie - hlavne mapy!!!

ja odporúčam neodomykať navi skôr ako nahráte 30 firmware!
niektorý to skúsili aj bez updatu a funguje im to tak isto...


Malý dôkaz o funkčnosti.



Good Luck.

8) 8) 8) 8) 8)

EDIT:

tak sa mi mnozia pm-ky ohladom napalovania
ak nenate skusenosti s palenim obrazu disku (*.iso)
postupujte podla tohto navodu (ja som to robil v programe Nero Burning Rom)(samozrejme v ostatnych programoch je postup obdobny):

spustite si nero burning rom ak ho neviete najst cez laucher (nero control center), najdete ho cez ponuku start
Start-Programy(vsetky programy)-Nero-Nero 9(samozrejme moze byt aj starsia, alebo novsia verzia)-Nero Burning Rom


Na zalozke "Vypalovacka" vyberiete "Vypalit obraz CD.."


nastavyme cestu kde mame pripraveny subor v7.iso a klikneme na "Otvorit"

potom uz len nastavime co najmensiu rychlost a klikneme na "Vypalit", potom sa uz len modlime, aby nam to dobre napalilo
:D

samozrejme taky isty postup pouzijeme aj pri paleni Firmwaru a Unlocku

EDIT: odporúčam na pálenie použiť program IMGBURN vybrať súbor s koncovkou mds (ten malý) a nastaviť najnižšiu rýchlosť na pálenie

Good Luck 8)
Naposledy upravil/-a pepa3205 v 14.12.2016 10:05, upravené celkom 22 krát.

Matty
Vodič
Vodič
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 08.09.2009 16:05
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: MFD2 DVD a RN S2 DVD unlock + Teleatlas TravelPilot EX-V V7

Príspevok od používateľa Matty »

:))))))))))) DAKUJEEEEEEEEEEEEEM a myslim ze aj za ostatnych :))

Používateľov profilový obrázok
akinw
Vodič
Vodič
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 23.04.2009 10:58
Bydlisko: Západ SR

Re: MFD2 DVD a RN S2 DVD unlock + Teleatlas TravelPilot EX-V V7

Príspevok od používateľa akinw »

díky moc, ste borci :cowb:

Používateľov profilový obrázok
ejne
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 10741
Dátum registrácie: 06.06.2008 21:59
Bydlisko: SLC
Kontaktovať používateľa:

Re: MFD2 DVD a RN S2 DVD unlock + Teleatlas TravelPilot EX-V V7

Príspevok od používateľa ejne »

som zvedavy ci pojde to napalene DVD lebo nepocul som dlho otom zeby niekomu sa podarilo skopirovat disk s navi pre tuto NAVI....
Najprv sa ucime chodit a hovorit. A neskor sa ucime sediet a drzat hubu
EX: VW Passat 2.0/103kw Sportline TDI = Moje presuvadlo
VW Passat 2.0/125kw Highline
Obrázok

Matty
Vodič
Vodič
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 08.09.2009 16:05
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: MFD2 DVD a RN S2 DVD unlock + Teleatlas TravelPilot EX-V V7

Príspevok od používateľa Matty »

Takze, Dneska stiahnute, Napalene, otestovane a plne funkcne. Zajtra poskytnem aj video nahravku. Moje zistenia. Skusil som par napal softov, ale jediny cez ktory sa mi to podarilo uspesne napalit bolo nove NERO, najpomalsou rychlostou, dvd som pouzil 8,5 GB DVD+R Double Layer "EMTEC". Takze tymto sposobom je to plne funkcne. Skusal som aj napalsofty ako Alcohol 120, CloneDVD/CD ale z ani jednym sa mi nepodarilo vyrobit funkcne dvd,iba s NEROm. Takze ak mozem odporucit tak NERO, 8,5 GB DvD a najpomalsie ako to pojde. Zajtra dam video odkaz. Este raz ti dakujem,usetril si mi starosti a peniazky :) Mas to u mna :) :D Ked ma niekto nejake otazky tak prosim :)

pepa3205
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 06.06.2009 07:28
Bydlisko: Východ :))) (okolie Vranova)

Re: MFD2 DVD a RN S2 DVD unlock + Teleatlas TravelPilot EX-V V7

Príspevok od používateľa pepa3205 »

Matty napísal:Takze, Dneska stiahnute, Napalene, otestovane a plne funkcne. Zajtra poskytnem aj video nahravku. Moje zistenia. Skusil som par napal softov, ale jediny cez ktory sa mi to podarilo uspesne napalit bolo nove NERO, najpomalsou rychlostou, dvd som pouzil 8,5 GB DVD+R Double Layer "EMTEC". Takze tymto sposobom je to plne funkcne. Skusal som aj napalsofty ako Alcohol 120, CloneDVD/CD ale z ani jednym sa mi nepodarilo vyrobit funkcne dvd,iba s NEROm. Takze ak mozem odporucit tak NERO, 8,5 GB DvD a najpomalsie ako to pojde. Zajtra dam video odkaz. Este raz ti dakujem,usetril si mi starosti a peniazky :) Mas to u mna :) :D Ked ma niekto nejake otazky tak prosim :)
ja som to prvy den skusal palit prave na EMTEC DVD+R DL, a to dokonca na troch rozlicnych napalovackach
a iba u jednoho media bola snaha citat DVD, podotikam iba snaha,
na druhy den som napalil na Verbatim DVD-R DL a nacitalo mi to hned bez problemov

fakt treba skusat a skusat a skusat, menit media a napalovacky, ale stale plati: najnizsia rychlost!!!

ja som palil v NERO 9.xxxx 8) 8) 8) 8) 8)

Matty
Vodič
Vodič
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 08.09.2009 16:05
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: MFD2 DVD a RN S2 DVD unlock + Teleatlas TravelPilot EX-V V7

Príspevok od používateľa Matty »

Heh. Podla mna vtom bude aj troska stastia :D Ale hlavne ze to ide, to je asi najdolezitejsie.Ci uz na emtecu, verbatimke alebo inych :) Drzim teda vsetkym co to budu skusat palce. A naozaj to palte pomaly,aj ked to potrva o 10 min dlhsie ale stoji to zato potom. :wink:

Používateľov profilový obrázok
ejne
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 10741
Dátum registrácie: 06.06.2008 21:59
Bydlisko: SLC
Kontaktovať používateľa:

Re: MFD2 DVD a RN S2 DVD unlock + Teleatlas TravelPilot EX-V v7

Príspevok od používateľa ejne »

pozor pri flasch stratite CZ menu a ostane len En pokial ale nepouzijete uupravený bin unlock.

viac info : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... 16&start=0
Najprv sa ucime chodit a hovorit. A neskor sa ucime sediet a drzat hubu
EX: VW Passat 2.0/103kw Sportline TDI = Moje presuvadlo
VW Passat 2.0/125kw Highline
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
JarinoRS
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 13.10.2009 17:40
Bydlisko: Rim. Sobota
Kontaktovať používateľa:

Re: MFD2 DVD a RN S2 DVD unlock + Teleatlas TravelPilot EX-V v7

Príspevok od používateľa JarinoRS »

robili ste to pri nastartovanom motore? alebo nevadi ked bude motor vypnuty a zapnute bude iba radio? nema radio nejaky sleep rezim?

Používateľov profilový obrázok
akinw
Vodič
Vodič
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 23.04.2009 10:58
Bydlisko: Západ SR

Re: MFD2 DVD a RN S2 DVD unlock + Teleatlas TravelPilot EX-V v7

Príspevok od používateľa akinw »

JarinoRS napísal:robili ste to pri nastartovanom motore? alebo nevadi ked bude motor vypnuty a zapnute bude iba radio? nema radio nejaky sleep rezim?
motor vypnutý, netreba mať ani kluč v zapalovaní, sadneš do auta, zapneš radio a ideš...

Napísať odpoveď

Návrat na "Radiá & Navigácie"