BI-XENON - potrebujem poradit

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Napísať odpoveď
Daniel3C
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 17.01.2018 10:00

BI-XENON - potrebujem poradit

Príspevok od používateľa Daniel3C »

Ahojte pani. Hladal som hore dole po internete nejake vysvetlenia k tejto teme, ale nedopatral som sa k uspokojivemu vysledku.
Takze k veci. Mam Passat 3C, rv 2010, kde mam svetlomety zlozene z xenonovej vybojky, ktora sluzi na stretavacie aj dialkove svietenie. Dalej ma svetlomet ziarovku H7, ktorej vyuzitie mi doteraz nie je zname. A ako posledne parkovacku.
Aku funkciu ma splnat ziarovka H7? Za dalsie, v servise mi denne svietenie nakodovali na xenony, co mi pride uplne zbytocne, takze by som to chcel riesit cez hmlovky. Ake najlepsie riesenie by ste odporucali? Da sa ziarovka H7 pouzit ako osvetlenie do zatacok? (presne pod funciou osvetlenie zatacky sa mi ta H7 aktivovala v teste svetlometov vo VAG)
Vopred dakujem za radu.

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: BI-XENON - potrebujem poradit

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Je to ziarovka urcena pre corner light. Nastartuj vytoc dolava a mala by svietit lava prisvetlovacia.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Daniel3C
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 17.01.2018 10:00

Re: BI-XENON - potrebujem poradit

Príspevok od používateľa Daniel3C »

Je mi jasne, ze je to corner light. Len problem je v tom, ze u mna plnia funkciu corner light hmlovky a vo vagu to neviem prekodovat. Ak by niekto vedel postup, tak budem vdacny.

Vlado 14
Profík
Profík
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: 29.09.2011 21:53
Bydlisko: MY

Re: BI-XENON - potrebujem poradit

Príspevok od používateľa Vlado 14 »

vypni mlhovky,nakoduj na denne

Daniel3C
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 17.01.2018 10:00

Re: BI-XENON - potrebujem poradit

Príspevok od používateľa Daniel3C »

Hmlovky mam nakodovane na denne svietenie. Vo vagu mi ukazuje moznost prisvetlovania cez hmlovky, cez xenon (rezim dialkoveho svetla) a tretia moznost je high beam. Skusal som vsetky 3 moznosti, ale corner fungoval len s hmlovkami. Ziarovky mam funkcne, otestovane cez akcne cleny. Len sa neviem dostat k spravnemu postupu na ich nastavenie do cerner light.

Tibor1986
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 26.09.2018 08:48

Re: BI-XENON - potrebujem poradit

Príspevok od používateľa Tibor1986 »

Treba novsiu BCM - riadiacku central elektrikz, tusim 16 bytovu. Ale ked ti ide prisvecovanie hmlovkami, tak by malo ist aj tymi ziarovkami vo svetlach.

Používateľov profilový obrázok
ejne
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 10742
Dátum registrácie: 06.06.2008 21:59
Bydlisko: SLC
Kontaktovať používateľa:

Re: BI-XENON - potrebujem poradit

Príspevok od používateľa ejne »

corner ide cez H7 automaticky. a musi ti ist. ked tak zober nastartuj zapni svetla do polohy zapnute nie automatika. vytock koleso do jednej z stran do maxima achod sa pozriet ci ti svieti prisvecovacka mala by svietit . ak by ti nesvietila a neplnila funkciu prisvecovania mal by si v palubaku hlasku AFS svetla nefunkcny....

co sa tyka prisvecovania ktore opisujes ( hmlovky dialkove..... ) tak okrem moznosti hmlove svetla sa tie dalsie tykaju hlavne halogenu. ale prisvecovanie xenonom ( prisvecovacou ziarovkou ) je automaticka funkcia AFS riadiacky co sa tazsie da odkodovat pokial nevies spravny kod ktory zadat do nej. a to nevie ktokolvek a vacsinou vypnu len natacanie aj to nahodou

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"