Jemne nastavenie parkovacej brzdy

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Napísať odpoveď
Mixalko18
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 02.10.2018 23:32

Jemne nastavenie parkovacej brzdy

Príspevok od používateľa Mixalko18 »

Ahojte chcem sa opytat ci je niekde cez diagnostiku mozne upravit sirku platniciek respektive jemne doladit otvorenie motorcekov rucnej brzdy. Menili sa zadne platnicky aj kotuce (samozrejme s pouzitim diagnostiky) a od vtedy sa hreju zadne kotuce citetlne to nie ze su teple ale nedaju sa na nich udrzat prsty. Kolesa sa tocia s velkym odporom. Po otvoreni brzdicov cez diagnostiku sa kolesa tocia uplne zlahka. Preto sa chcem opytat ci je nejaky sposob ako doladit otvorenie rucnej brzdy. Mame 3 take passaty a na vsetkych 3 sa to po vymene platniciek chova rovnako (platnicky neboli menene v jeden den a neboli pouzite ani rovnake typy platniciek a kotucov ATE, Brembo, 3. znacku neviem, dokonca ich nemenil ani rovnaky mechanik bez ohladu na to ci sa daval novy kotuc alebo ostal stary) no v konecnom dosledku na vsetkych 3 autach je rovnaky problem.
Dakujem za akukolvek pomoc.

Vlado 14
Profík
Profík
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: 29.09.2011 21:53
Bydlisko: MY

Re: Jemne nastavenie parkovacej brzdy

Príspevok od používateľa Vlado 14 »

Je tu toho mraky popísané,tl . Hľadať
i na cz.fore,v prvom rade všetko na
100 procent očistiť a použiť Origo
dosky alebo textár,ja osobne som
dal TRW a všetko ok

Používateľov profilový obrázok
rado.h
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 18.08.2010 20:10
Bydlisko: Púchov, SK

Re: Jemne nastavenie parkovacej brzdy

Príspevok od používateľa rado.h »

Ja som to robil bez diag. (aj keď ju mám) a dosky mám TRW neorigo a nič sa nehreje. Brdiče som otvoril mechanicky po odmontovaní motorčeku na doraz, všetko očistil, dal nové platničky a kotúče. Poskladal, pár krát stúpil na brzdový pedál. Potom som dal zabrzdiť parkovaciu brzdu cez tlač. a odbrzdiť a všetko funguje ako má. Nepribrzďuje to vôbec. Inak cez diag. by sa mala nastaviť hrúbka brzdového oblož. (bez plech. dosky).
VW CC 2017, 2.0 TDi 135kw, DSG R-Line, Kessy, ACC, DCC, XDS, Discover Media, R19 AEZ Kaiman, R18 Mallory (zima)

Vlado 14
Profík
Profík
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: 29.09.2011 21:53
Bydlisko: MY

Re: Jemne nastavenie parkovacej brzdy

Príspevok od používateľa Vlado 14 »

na 3c sa hrúbka nenastavuje

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: Jemne nastavenie parkovacej brzdy

Príspevok od používateľa janosik93 »

zle spravená robota. pravdepodobne si to zle očistil a namazal . pripadne vada niekde v mechanike
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"