Dymenie

2005 - 20..

Moderátor: ejne

renee
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 15.03.2017 08:28

Dymenie

Príspevok od používateľa renee »

Dobrý deň , budem dával auto do servisu ale pred tým by som sa tu s Vami rád poradil :)
Passat B6 2009 103kW 2l s DPF DSG A6
Problém : Z auta vychádza príliš veľké množstvo bieleho dymu , ale nedeje sa to pravidelne ,skúsim uviesť príklad ...ráno naštartujem auto v pohode nič sa nedeje ...zohreje sa na prevádzkovú teplotu a začne dymiť ( robí to aj pri nižšej teplote ) prejdem nejakých tých 15 km a dymí stále odparkujem auto , prídem poobede ku nemu a dymí aj za studena a po nejakých 15-20 km (nemám to presne odstopovane ) prestane dymiť a ako keby sa nič nedialo ... deje sa to +-každé 2 týždne a ja tomu nechápem , chodím spravidla krátke trate , keby bol problém v vstrekovaní paliva tak by to robilo stále , chyba v DPF ma tiež napadla ale žiadna kontrolka "vypaľovania" nesvieti ... poprosil by som nejaké rady ak sa s tým niekto stretol , lebo naozaj je to na hanbu keď som obehoval traktor a dymil som viac ako on len s tým rozdielom že na bielo .

Problém(otázka) č.2 :Pri štartovaní si môže riadiaca jednotka na neutrále zvýšiť otáčky z 800 na nejakých 1200 ? Nerobí to len pri štartovaní . Teraz to nepozorujem hlavne sa to dialo v zime . Ale stále sa to ustálilo naspäť po nejakom čase .

Skúšal som hľadať tu na fóru a verte že som toho prečítal veľa no niečo také som nenašiel , možno že som hľadal zle tak ak by niekto mohol postačí mi link kde si to naštudujem .

Vopred ďakujem za každú odpoveď .

Používateľov profilový obrázok
mitti
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 202
Dátum registrácie: 07.12.2013 21:07
Bydlisko: Skalica

Re: Dymenie

Príspevok od používateľa mitti »

Pokial jazdis stale iba kratke trasy, tak pokial sa jedna o husty biely dym, tak by som to mozno videl na vodnu paru, voda co ti skondenzuje vo vyfukovom potrubi, kedze to auto jazdis iba nakratko.
S tou otazkou č. 2 si zabil......mozem sa opytat kolko mas rokov, a hlavne ci si uz predtym jazdil na aute? Vies co je automaticky sitic? Ak nie, tak to je to zvysovanie otacok na volnobehu pri startovani studeneho motora, hlavne v studenom pocasi.

renee
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 15.03.2017 08:28

Re: Dymenie

Príspevok od používateľa renee »

18 , moje prve auto , takze nie nejazdil som pred tym ... Dakujem ti za odpovede . len k tej 2. ono to nerobilo len pri startovani ale aj ked som niekde stal na parkovisku a samo mi dvihlo otacky .
Prikladam link toho dymu , nie je to moje auto ale je to to isté https://www.youtube.com/watch?v=_e6Ivfd2_xs

renee
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 15.03.2017 08:28

Re: Dymenie

Príspevok od používateľa renee »

Bol som s tým v servise , a kedže ani olej ani chladiaca neubúda tak začal mechanik tvrdit po tom čo sa kus nadychol toho štiplaveho dymu , že možno odchádza turbo ... No nakoniec sme sa dostali k tomu že skontroluje EGR taže teraz neviem , uvidím na další týžden ...on sám bol z toho prekvapený, niekto nejakú radu nemá ?

Vlado 14
Profík
Profík
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: 29.09.2011 21:53
Bydlisko: MY

Re: Dymenie

Príspevok od používateľa Vlado 14 »

nadychol sa dymu :D ,ja som kedysi ked som mal skodu 120 gls poznal
jedneto tipka ktory urobil emisnu na mieste tak,ze strcil nos do vyfuku
a prehlasil ze spalovanie dobre,vsetci sme scali na zemi,asi by som
ho mal zohnat on by to hned zdiagnostikoval :drug:

Janyk
Vodič
Vodič
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 19.06.2014 14:49
Bydlisko: BA

Re: Dymenie

Príspevok od používateľa Janyk »

Ked vravis, ze sa ti to deje kazde 2 tyzdne, nemoze to dymenie sposobovat regeneracia DPF? Tie zvysene otacky na volnobehu pri zohratom motore ma tiez na svedomi prebiehajuca regeneracia DPF
Passat Variant, 2.0 TDI CBAB, 2010, chip by DTech
Obrázok

B66
Vodič
Vodič
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 29.11.2014 11:57
Bydlisko: Kosice

Re: Dymenie

Príspevok od používateľa B66 »

Janyk, len regenerácia sa nespustí hneď po štarte...

Odoslané z SM-G935F pomocou Tapatalku
VW Passat 3C 2.0TDI/CR/DSG/HIGH/2009

Janyk
Vodič
Vodič
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 19.06.2014 14:49
Bydlisko: BA

Re: Dymenie

Príspevok od používateľa Janyk »

Nie som sice mechanik, ale raz sa mi stalo, ze sa mi spustila par 100 metrov po starte, asi som vecer pred tym vypol motor, ked prave prebiehala regeneracia a rano ju spustilo chvilu po starte znovu ... Ale vravim, stalo sa mi to len raz
Passat Variant, 2.0 TDI CBAB, 2010, chip by DTech
Obrázok

renee
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 15.03.2017 08:28

Re: Dymenie

Príspevok od používateľa renee »

Tak v tom máš podľa všetkého pravdu , len raz mi tak dymil za studena ráno , a to vtedy ked som večer vypol auto a chladič ešte išiel ... takže teoreticky by to malo byt ako to píšeš . Príspevok s dymenim som dal 27.3. a to už dymil 2. den takže +- podymil 5 dni a to tak že v ten posledny den som išiel do mesta dymil ... išiel som späť vobec nič a doteraz zase nedymi ... naozaj neviem prečo sa to takto deje . V stredu by som mal ist dat auto aby skontroloval EGR , a neviem teraz či mám ist alebo nie kedže nedymí . A nezistím či to opravil alebo nie až kym zase nezačne dymit .

renee
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 15.03.2017 08:28

Re: Dymenie

Príspevok od používateľa renee »

A ešte ku tým otačkam ... su už v pohode lebo je teplo s tým mal pravdu mitti

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"