Trhavy chod motora. B6 2.0 TDI 125kW BMR

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Napísať odpoveď
Darius
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27.01.2019 10:04

Trhavy chod motora. B6 2.0 TDI 125kW BMR

Príspevok od používateľa Darius »

Pozdravujem chalani. idem si pre radu lebo uz som vazne v koncoch. Mam mesiac B6 125Kw s automatom. pred cca 2 tyzdnami sa mi stalo ked som isiel rano do prace ze napr ked som mal v 2ke tak ako keby auto stratilo vykon a hned ho opat dostalo. potom tahalo v 3ke do vyssich otaciek a nechcelo hodit 4, takto som dosiel do prace a auto som odniesol hned do servisu. mechanik nevedel ze co to moze byt ani pc nic. eukazoval. vymenili olej v prevodovke a povedal ze tam bol predtym o liter menej oleja 3,6 litra vypustil. on tam uz dal 4,5. dal som uz vymenit aj vsetky filtre a motorovy olej. hned ako som zobral auto uz svietilo dpf. tak ok ze ho mm ist vypalit. isiel som manualne na 4ke cca 2400 ptacok na tempomate, auto trhalo, nemalo pravidelny chod. akonahle zhaslo dpf tak uz bolo vsetko ok. auto islo normalne asi 4 dni akurat od od 2 do 5 rychlosti prehadzovali az okolo 2100-2200 otacok. za tie dni som spravil s autom asi 200km. ked zacalo robit to iste. tak som siel k inemu mechanikovi a zasa asi po 200km mi vyhodilo dpf, pri tom ma velmi dobre hodnoty. isiel som teda k inemu mehanikovi ten mi spravil adaptaciu prevodovky. zase som spravil asi 100km vsetko bolo ok ale vcera vecer ako som siel domov tak mi to zase ako keby cuklo v trojke. mechanik mi povedal ze asi prevodovka bude KO led tam bol o liter oleja menej. ale ja nenavidim ked mi pri 1300€ oprave povie niekto ze “asi”. neviem ci sa s tym niekto stretol ale uz som v koncoch. dakujem za kazdu radu :)

Darius
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27.01.2019 10:04

Re: Trhavy chod motora. B6 2.0 TDI 125kW BMR

Príspevok od používateľa Darius »

teraz som sa bol povozit na aute, radi dobre ale ked drzim pedal na rovnakej urovni tak ako v nizsich rychlostiach citit miestami ze je slabsi vykon

Vlado 14
Profík
Profík
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: 29.09.2011 21:53
Bydlisko: MY

Re: Trhavy chod motora. B6 2.0 TDI 125kW BMR

Príspevok od používateľa Vlado 14 »

V automate by malo byť viac oleja

kifli15
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 06.08.2019 10:17

Re: Trhavy chod motora. B6 2.0 TDI 125kW BMR

Príspevok od používateľa kifli15 »

Ja by som to skočil hodiť na diagnostiku do autorizovaného servisu ci to nemôže byť nejaký snímač ktorý zle vyhodnocuje hodnoty motora alebo snímač hriadeľa a podobne.. Ten olej v prevodovke netuším ale nech ti to pozrú odbornici ako vymenit za drahé prachy..

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"