ťažký štart za tepla

2005 - 20..

Moderátor: ejne

merror12
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 23.07.2018 19:08

ťažký štart za tepla

Príspevok od používateľa merror12 »

Čaute!
Už sa tu niečo písalo o problémoch so štartovaním ale myslím že nič také ako v mojom prípade som nenašiel.
Mám Passat b6 rv. 2006 2.0 TDI BMP za studena štartuje auto pekne hladko a rýchlo, no keď sa motor zohreje na 80-90 stupňov tak pri štartovaní ťažšie točí štartér a silno zatrasie motorom, tak že sa silno trasie celé auto. Niekedy sa dokonca stane že ani nenaštartuje len zatrasie motorom a musím to skúsiť ešte raz. Rozmýšľam či to môže byť štartér alebo nejaký snímač teploty. Diagnostika neukázala žiadnu chybu. Hlavne mi ide o to či už niekto riešil presne takýto problém a ako ho vyriešil. Je mi jasné že najlepšie by to bolo dať na diagnostiku niekomu kto sa v tých hodnotách (teplota zo senzorov, odber prúdu štartéra pri štartovaní, atď.) vyzná a vie aké majú byť a nie len číta chyby ale to je asi najväčší problém. Som z Veľkého Krtíša ak by bol náhodou niekto z okolia kto sa v tom vyzná a bol by ochotný sa na to pozrieť.
Ďakujem za rady!

kovec
Vodič
Vodič
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 16.08.2015 12:56
Bydlisko: NMnV

Re: ťažký štart za tepla

Príspevok od používateľa kovec »

Mne pomohol repas starteru.
Passat 3c5 bmp

marek1694
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 02.02.2016 17:17

Re: ťažký štart za tepla

Príspevok od používateľa marek1694 »

Buď štartér alebo baterka. Ak za studena štartuje dobre bude skôr na vine baterka lebo je to nastavené tak že pri teplom motore riadiaca jednotka požaduje vyšší výkon od baterky. Tz aj keď baterka ma dost napätia na štart ECU požaduje vyšší. Niekedy sa to rieši aj tak že sa cez VAG nastavia nižšie hodnoty napätia na štart a problém vyriešený

misino30
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 29.07.2018 16:06

Re: ťažký štart za tepla

Príspevok od používateľa misino30 »

aj mne pomohla vymena startra ale stale to nieje ono :(

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: ťažký štart za tepla

Príspevok od používateľa janosik93 »

ešte treba upraviť start za tepla
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

kifli15
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 06.08.2019 10:17

Re: ťažký štart za tepla

Príspevok od používateľa kifli15 »

Mne napríklad na passat b6 2008 1.9 tiež niekedy ťažšie štartuje a krúti pri teplých štátoch alebo po viacerých startovaniach a na diagnostike mi ukazuje snímač hriadeľa. Ze nevie na snímať polohu hriadeľa a niekedy ani ne naštartuje nieje to dráha vec len robota je zložitejšia tak aj to môže byť u teba možnosť.

Používateľov profilový obrázok
bengal
Profík
Profík
Príspevky: 1080
Dátum registrácie: 07.06.2009 23:07
Bydlisko: Nitra

Re: ťažký štart za tepla

Príspevok od používateľa bengal »

Treba upraviť štartovaciu dávku ako píše jánošik. Ak niečo v NR viem urobiť.
Zistenie kódu rádií, VIM, odblokovanie obrazu počas jazdy, diagnostika, elektronika - servis, zistenie PIN, IMMO, úprava KM po výmene budíkov, teplé štarty.

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: ťažký štart za tepla

Príspevok od používateľa janosik93 »

kifli15 : tebe treba skontrolovať kabelaž. ak je OK , potom výmena snímača
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Používateľov profilový obrázok
bengal
Profík
Profík
Príspevky: 1080
Dátum registrácie: 07.06.2009 23:07
Bydlisko: Nitra

Re: ťažký štart za tepla

Príspevok od používateľa bengal »

Ale snímač napíše vždy ako sa presiahne nejaký čas keď auto nenaštartuje.
Zistenie kódu rádií, VIM, odblokovanie obrazu počas jazdy, diagnostika, elektronika - servis, zistenie PIN, IMMO, úprava KM po výmene budíkov, teplé štarty.

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: ťažký štart za tepla

Príspevok od používateľa janosik93 »

Ahoj, nieje to celkom pravda
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"