Led svietenie bez chyby

2005 - 20..

Moderátor: ejne

mbosko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:29

Led svietenie bez chyby

Príspevok od používateľa mbosko »

rad by som sa opytal na denne sviete v aute ja mam denne svietenie, kde klasicke ziarovky nahradilo led svietenie s odporom, lebo inac mi vykazovalo chybu, lenze po case sa zistilo ze teplo z odporu mi roztapa plast vo svetle ako napr spojky ktore spajaju kable a pod…, chcem sa opytat ked clovek by zakupil canbus ziarovku ktora ma v sebe odpor mam vystarane alebo nieje to 100%, popripade co navrhujete vy odpor tam uz nechcem kedze sa to zohrieva, tak aby tam mohli byt ledky bez vykazovania chyby. ( ebo nedavno som tie spojky vymienal lebo boli roztopene a jak som ich nahradil od vtedy mi vykazuje chybu na jednej strane pravdepodobne niekde nechyta kontakt lebo svetlo svieti len odpor je studeny takze asi kontakt ale chcem sa toho zbavit nieco jednoduche a bezproblemove. este mi bolo povedane ze ziarovka nech ma canbus lebo ta stara co tam je nema asi ked ma externe odpory, ale ze ten canbus ziarovka nieje 100% ze to moze nadalej vyhadzovat chybu aj ked ma v sebe ten odpor, alebo aj ma napadlo v RJ zmenit hodnotu svetla pre denne sviete nie aby to nevykazovalo ako vypalenu, poradte co najlepsie aby ziarovka tam bola ta led bez chyby.

v prilhoe posielam ako to vyzera vtom svetle, aka ziarovka je tam momentalne, a ako to svieti
Prílohy
IMG_0719_zmensena (1).jpg
IMG_0735_zmensena.jpg
IMG_9412_zmensena.jpg
unnamed.jpg
unnamed.jpg (21.69 KiB) 2180 zobrazení

Používateľov profilový obrázok
Dimi3
Vodič
Vodič
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 20.08.2008 21:48
Bydlisko: Zlate moravce

Re: Led svietenie bez chyby

Príspevok od používateľa Dimi3 »

Nazdar

Tak v prvom rade sorry za polovičatú info :)
Malo by byť možné deaktivovať kontrolu vypálených svetieľ, nebude to hlásiť chybu no na druhej strane si budeš musieť sám sledovať či nemáš niečo vypálené. Treba údajne nakódovať centrálnu elektroniku bez tejto kontroly.
Tiež som rozmýšľal ako nahradím denné svietenie na mojej jette, no toto bude asi najrozumnejšie.
Tak isto som sa dopátral k takzvaným "CANBUS controlerom" alebo "CANBUS eliminátorom" ktoré si myslím že sú tiež v podstate rezisory ale asi nejak zapuzdrené.
Na jútube som našiel jedno video kde chlapík meral infrateplomerom na jednej strane klasický rezistor cca 100°C a na druhej strane mal tento "eliminátor" a ten mal vonkajšiu teplotu iba 30-40°C (na videu to bolo vo farenheitoch).
Riešenie by bolo ešte obaliť ten rezistor nejakou tepelnou izoláciu, no asi by ho to vlastne zabilo...neviem.
Keď si zoženiem sedemnástkové VCDSko tak sa pohrabem v aute a zistím ti presne ako sa to vypína.
Aktuálne: VW JETTA MK6 2.0 TDI CFFB DSG - Čip 184ps a premapovanie DSG od RB-Digital
Boli: VW Golf II 1.6 TD * Alfa Romeo 159 2,4jtdm (@250ps) * VW Bora 1,9TDI(ASV@140ps)

VirtualVoid
Vodič
Vodič
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 28.11.2017 12:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Led svietenie bez chyby

Príspevok od používateľa VirtualVoid »

Dimi3 napísal: ...Keď si zoženiem sedemnástkové VCDSko tak sa pohrabem v aute a zistím ti presne ako sa to vypína....
09 central electric
long coding
byte 18
BMW E46 330iX

Používateľov profilový obrázok
Dimi3
Vodič
Vodič
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 20.08.2008 21:48
Bydlisko: Zlate moravce

Re: Led svietenie bez chyby

Príspevok od používateľa Dimi3 »

Áno, ďakujem, presne tak som to našiel na youtube, ale ďalej som sa dočítal že niekedy býva problém v tom že v novších verziách, neviem presne od kedy zmyzlo to políčko kde sa to dá označiť/odznačiť a treba zmeniť priamo dlhý kód... :158:
Aktuálne: VW JETTA MK6 2.0 TDI CFFB DSG - Čip 184ps a premapovanie DSG od RB-Digital
Boli: VW Golf II 1.6 TD * Alfa Romeo 159 2,4jtdm (@250ps) * VW Bora 1,9TDI(ASV@140ps)

VirtualVoid
Vodič
Vodič
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 28.11.2017 12:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Led svietenie bez chyby

Príspevok od používateľa VirtualVoid »

blbosť, mám vcds 17.volačo.volačo a mám to tam :)
BMW E46 330iX

Používateľov profilový obrázok
Dimi3
Vodič
Vodič
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 20.08.2008 21:48
Bydlisko: Zlate moravce

Re: Led svietenie bez chyby

Príspevok od používateľa Dimi3 »

Výborne...moje VCDS 17xx mi tvrdí že 09 centrálnu elektriku nemám. 8O Popritom, keď spravím test kábla je všetko ok, hex, can všetko ok. Čo je to za čary?
Aktuálne: VW JETTA MK6 2.0 TDI CFFB DSG - Čip 184ps a premapovanie DSG od RB-Digital
Boli: VW Golf II 1.6 TD * Alfa Romeo 159 2,4jtdm (@250ps) * VW Bora 1,9TDI(ASV@140ps)

VirtualVoid
Vodič
Vodič
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 28.11.2017 12:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Led svietenie bez chyby

Príspevok od používateľa VirtualVoid »

prídi do trnavy, mrkneme to...
BMW E46 330iX

Používateľov profilový obrázok
Dimi3
Vodič
Vodič
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 20.08.2008 21:48
Bydlisko: Zlate moravce

Re: Led svietenie bez chyby

Príspevok od používateľa Dimi3 »

Aký kábel máš ty? Naozaj ďakujem za ochotu no TT mam trochu od ruky, uvidím skúsim to ešte nejak poriešiť.
Aktuálne: VW JETTA MK6 2.0 TDI CFFB DSG - Čip 184ps a premapovanie DSG od RB-Digital
Boli: VW Golf II 1.6 TD * Alfa Romeo 159 2,4jtdm (@250ps) * VW Bora 1,9TDI(ASV@140ps)

Používateľov profilový obrázok
Dimi3
Vodič
Vodič
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 20.08.2008 21:48
Bydlisko: Zlate moravce

Re: Led svietenie bez chyby

Príspevok od používateľa Dimi3 »

Takže nejak sa ten kábel umúdril a našiel požadovanú riadiacu jednotku :)
Akú má mať ten byte 18 hodnotu?
Prílohy
Najlepší je ten preklad....LoL
Najlepší je ten preklad....LoL
Aktuálne: VW JETTA MK6 2.0 TDI CFFB DSG - Čip 184ps a premapovanie DSG od RB-Digital
Boli: VW Golf II 1.6 TD * Alfa Romeo 159 2,4jtdm (@250ps) * VW Bora 1,9TDI(ASV@140ps)

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Led svietenie bez chyby

Príspevok od používateľa herin »

Treba zainvestovať do trošku drahších LED a nie hentakých ako je na obrázku čo stojí 5 eur..
Na každé auto a na každú päticu existuje LEDka s Can busom kde ti nič nebude vypisovať..
Ja som kupoval T10 W5W parkovačky od samsungu ale stála jedna 12 eur a nič sa nedeje..
Na trhu je kopec LEDiek-ale osobne som prišiel na to že čo je lacné stojí zahovno..a neplatí to len pri ledkách..
Mám "naledkované" celé auto a žiadna žiarovka nikdy nevypísala chybu..
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"