Nastavenie časovania

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
skating
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 25.06.2012 10:47
Bydlisko: trvalé Vranov, prechodné Hlohovec

Nastavenie časovania

Príspevok od používateľa skating »

Ahojte chalani, potreboval by som niekoho kto sa vyzná v nastavení časovania resp. nastavení správnej polohy vačkového hriadeľa, možno rozvodov. Ide o to, že mi menili hlavu motora a po namontovaní auto nechcelo naštartovať. Tak sa mechanik začal hrať s polohou vačkového hriadeľa tuším (malými skrutkami povolil a veľkou potom nastavoval polohu) takto potom auto síce naštartovalo ale malo hrozný zvuk a akoby odniekiaľ unikal vzduch alebo také niečo. Potom to takto nastavoval až kým tento zvuk pomaly nezmizol a auto naštartovalo na prvý krát. Lenže motor má teraz dunivý zvuk, iný ako pred výmenou hlavy. Tak sa chcem spýtať, či by to mohlo byť tým alebo kto by VEDEL nastaviť to časovanie alebo polohu vačkového hriadeľa. Možno bude treba nastaviť celé rozvody, netuším. A ešte otázka či sa vôbec takto nastavuje poloha - pí krát oko a je to.... Takže nejaký schopný mechanik v okolí Hlohovca.... ďakujem

Passat 3C5 BXE 1,9 Tdi 77kw chip 94kw, 306 000 km, Hlohovec
VW Passat 3c5 BXE 1,9 TDI 94kw 2007

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Nastavenie časovania

Príspevok od používateľa Lookisvk »

To su co sa odbornici co to takto rozdrbu pri vymene rozvodov??
Sak na to mas original aretacne pripravky
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
skating
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 25.06.2012 10:47
Bydlisko: trvalé Vranov, prechodné Hlohovec

Re: Nastavenie časovania

Príspevok od používateľa skating »

takto, mechanik použil presne tie aretačné prípravky ktoré myslíš (sú dva sa mi zdá) a všetko nastavil podľa risiek a tak začal demontovať a potom montovať novú hlavu... ale po namontovaní novej, nechcelo chytiť, tak preto sa s týmto potom začal takto hrať. Neviem čo presne tam povoľoval, ale bolo to asi horné ozubené koleso - asi vačkový hriadeľ a pootáčal ho o pár stupňov do prava, potom doľava a hľadal tú polohu pri ktorej motor naskočil. Ešte sa po telefóne radil s iným mechanikom, že na ktorom valci nastavuje polohu... a ten mu vravel, čo som započul, že na treťom valci.... Len som si nie istý, či sa to takto robí (takýmto "hľadaním polohy cca od oka" alebo či na to je presný postup, presné nastavenie a tak.... ešte taká vec, keď naštartujem a trochu prejdem autom cca 5 km. potom zastavím a otvorím dvere, tak cítim trochu akoby spaliny.... tak bolo by možné, že dačo nie je dobré dotiahnuté? a možno aj preto ten dunivý zvuk... neviem, preto chcem dať auto do rúk mechanikovi, ktorý sa tomu rozumie, dik
VW Passat 3c5 BXE 1,9 TDI 94kw 2007

Používateľov profilový obrázok
bengal
Profík
Profík
Príspevky: 1080
Dátum registrácie: 07.06.2009 23:07
Bydlisko: Nitra

Re: Nastavenie časovania

Príspevok od používateľa bengal »

Ak nezoženieš nikoho, tak koncom týždňa sa ozvy. Vieme to pozrieť. Som z okolia NR.
Zistenie kódu rádií, VIM, odblokovanie obrazu počas jazdy, diagnostika, elektronika - servis, zistenie PIN, IMMO, úprava KM po výmene budíkov, teplé štarty.

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"