Problem s parkovacimi senzormi

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Napísať odpoveď
luko123
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 22.12.2015 01:03
Bydlisko: Topolcany

Problem s parkovacimi senzormi

Príspevok od používateľa luko123 »

Ahojte, mam Passat B6 - 1.9TDI 2005 a uz dlho ma trapia moje parkovacie senzori, uz davnejsie som mal jeden vizulane poskodeny a nefungoval, tak som ho vymenil....avsak podarilo sa mi zohnat len z octavie II.....je taky isty len je rovny (nieje zahnuty)....co vsak nebol problem....dlho fungoval....a vsetko bolo OK.
Jedneho dna mi senzory prestali fungovat...ked zaradim spiatocku ozve sa len dlhy tón ...a tlacidlo parkovacich senzorov blika.....diagnostika ukazala ze je na vine prave ten senzor ktory som vymenil, tak som zohnal novy (taktiez z octavie II) a stale to nefunguje, preto som zohnal original senzor z passata, avsak diagnostika ukazuje stale tu istu chybu.
Dal som si tu namahu a skontroloval som kabel ci nieje niekde poskodeny, ale ten je OK....skontorloval som poistku a aj ta je OK....
vedel by mi niekto poradit v com moze byt este problem?

dakujem za rady !!!
Prílohy
IMG_3246.JPG
IMG_3248.JPG

Používateľov profilový obrázok
mitti
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 202
Dátum registrácie: 07.12.2013 21:07
Bydlisko: Skalica

Re: Problem s parkovacimi senzormi

Príspevok od používateľa mitti »

a mas ten problem ak ked je sucho ale iba ked je vlhko pripadne ak prsi, mne to robilo tiez ale iba za mokra, vsetci radili, ze vyenit senzor ale tiez nepomohlo, az som sa nahneval cca 15cm od senzora som odsvakol kabelaz a kupil nove konektory aj s pinmi a napajkoval na povodnu kabelaz. Uz mam 2 roky pokoj..... Evidentne bola kabelaz OK, ale zatekalo mi do konektorov, namal som gumicky, tak som po napinovani do dierok dal silikon na utesnenie

luko123
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 22.12.2015 01:03
Bydlisko: Topolcany

Re: Problem s parkovacimi senzormi

Príspevok od používateľa luko123 »

No práveže mne to robí stále....aj keď je sucho a teplo

Používateľov profilový obrázok
mitti
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 202
Dátum registrácie: 07.12.2013 21:07
Bydlisko: Skalica

Re: Problem s parkovacimi senzormi

Príspevok od používateľa mitti »

Tie senzory to obcs robia preto, ze ak su lakovane tak na nich trosku odskoci lak a stale ti detekuju prekazku, skus na miesto kde je zly dat senzor napr z naraznika, ktory vies ze funguje a uvidis ci ti stale hlasi chybu, ak ano (tak vies ze to nie je cidlom ale skor mozno tou kabelazou, alebo problem ako som pisal ja niekde v konektore), ak nie (vies ze aj to druhe novo zohnane cidlo nie je v poriadku)......

luko123
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 22.12.2015 01:03
Bydlisko: Topolcany

Re: Problem s parkovacimi senzormi

Príspevok od používateľa luko123 »

skusal som tam dat aj senzor o ktotom viem ze je dobry, takze chyba bude asi len niekde v kabelazi....i ked som ju vyzualne nansiel, rozmyslam ze to skusim odmerat multimetrom....cez poistky....avsak nemam ani ponatia ktora poistka je na parkovacie senzory (poistky som kontorloval a vsetky su OK)

Vlado 14
Profík
Profík
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: 29.09.2011 21:53
Bydlisko: MY

Re: Problem s parkovacimi senzormi

Príspevok od používateľa Vlado 14 »

to mas v zadu ci v predu,kombi ci sedan

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"