Samovolne dvihanie otaciek na neutraly ako pri regeneracii D

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
Shawarsh
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 512
Dátum registrácie: 26.06.2013 17:41
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Samovolne dvihanie otaciek na neutraly ako pri regeneracii D

Príspevok od používateľa Shawarsh »

Passat 2.0TDI CR povodne 103kw s nejakymi vykonostnymi upravami.Pri dlhsej jazde na volnobehu samovolne dvihne otacky medzi 1000-1100 ako keby vypalovalo DPF ale nevypaluje.Sem tam ked tomu pomaly dvihnem otacky na cca 1600 a pustim plyn tak padnu dole ako maju byt teda na tych 900cca no potom zasa samovolne dvihne otacky dovtedy ked nyvypnem motor a zasa zapnem.Olej bol meneny cca pred 1000km.Prednedavnom "padlo turbo do nudzaku" no na diagnostike ziaden problem a auto taha normalne ako ma len dviha stale tie otacky na volnobehu.
Diagnostika nic.Cidlo teploty VS realny budik teploty ukazuje odchylku len zhruba o 4stupne.Skusali sme poodpajat nejake veci ako vahu vzduchu,cidlo od dpf atd ajtak nic nepomohlo stale tie otacky boli dvihnute.Tak sme vypli motor nastartovali zasa uz siel v normalnych otackach ale takto to robi vzdy ze po nastartovani sa zasa vratia na normalnu hodnotu.Dali sme jazdi ci nevybehne daco nic.Sli sme ku garazi,odpojili diagnostiku vypol som klimu a zasa otacky na neutraly zacalo dvihat na 1000-1100.Pozerali sme zaplnenie filtra tak je tam hodnota 24.Takze nic sme neporiesili.Zasa som vypol motor nastartoval ked som uz odchadzal prec a odvtedy nic.Proste raz to robi raz nie.Ako keby chcelo robit regeneraciu ale nerobi ju.

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"