12V pre DVR kameru

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Napísať odpoveď
martinkura
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 16.04.2017 17:14
Bydlisko: BA

12V pre DVR kameru

Príspevok od používateľa martinkura »

Zdravím nahodil som si dashboard kameru. Ale chcem úplne skryť kabeláž. Napájanie chcem riešiť priamo z poistkovej skrine cez 12V DC na 5V DC prevodník. Ale nie je mi úplne jasné z ktorej poisky môžem použiť + 12V. Chcem aby napájanie fungovalo iba ak zapnem zapalovanie. Podľa logiky by som použil poistku 41 (cigar.zapalovač) alebo 42 (zásuvka 12V). Po premeraní merákom sa to aj tak správa 12V až po naštartovaní.Ale niekde na CZ fóre niekto riešil niečo podobné a niekto odpísal, že neodporučuje niečo pridávať k poistkám a podobne. Na nete je množstvo návodov ale tam si to pripája každy ako sa mu zachce :roll: . Ktorá poistka je na to ideálna? Prípadne iné riešenie. Auto Passat TDI CR 2010 81kW.

Ďakujem
Passat Variant B6 2010 2,0 TDI 81kW

Používateľov profilový obrázok
MISA
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 10.09.2009 08:49
Bydlisko: Trenčin

Re: 12V pre DVR kameru

Príspevok od používateľa MISA »

Ja by som to zapojil na poistku rádia.

Používateľov profilový obrázok
mitti
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 202
Dátum registrácie: 07.12.2013 21:07
Bydlisko: Skalica

Re: 12V pre DVR kameru

Príspevok od používateľa mitti »

tak sa hlavne mrkni ake to ma napajanie a prudovu zataz a podla toho sa orientuj, ked to papa tak cca 2A, tak to staci na hocijaku 5A poistku, ak to papa viac tak na vasciu

TABIK
Vodič
Vodič
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 06.04.2009 09:29

Re: 12V pre DVR kameru

Príspevok od používateľa TABIK »

Kludne na poistku zapalovaca/zasuvky + dostatocne hruby vodic. Tie kamery maju odber max do 1 A. Ak nepouzivas zapalovac alebo vykonne spotrebice tak daj aj mensiu poistku a je vybavene.
VW PASSAT 3C 2008 CBAB variant m6

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"