2.0 TDI CR - zvuk z motora akoby kov na kov

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Napísať odpoveď
Pali Mojko Sedlak
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02.05.2017 00:34

2.0 TDI CR - zvuk z motora akoby kov na kov

Príspevok od používateľa Pali Mojko Sedlak »

Zdravím páni.
Mám Passat Variant 2.0 TDI CR r.v.: 2010, kód motora CBAB. Môj problém spočíva v tom, že priamo z motora, konktrétne z jeho pravej strany (keď sa pozerám na motor zhora) sa ozýva také zvláštne cinkanie, akoby to bol zvuk kov na kov. Zvuk je dosť pravidelný, a a prejavuje sa na celkom zohriatom motore, na voľnobehu, no aj s pridávaním plynu je počuteľný. Inak motor nejaví žiadnu stratu výkonu, nesvieti žiadna kontrolka, ani nič podobné, no odsledoval som na iných 2.0 tdi cr, že oni tam ten zvuk nemajú, je to rušivé, a chcem sa dopátrať k príčine, aby som vedel, či to časom môže mať nejaké nepriaznivé následky, prípadne ak by to bola vážna závada, odstrániť ju čím skôr. Ešte doplním, no neviem či to môže mať s tým súvis, ale ak áno, nech to tu je. Keď v aute povypínam všetky spotrebiče, hlavne klímu a xenóny, má motor taký akoby nie celkom pravidelný chod, a aktuálnu spotrebu 0,4l/h, dokonca na diagnostike to vtedy lieta premenlivo 0,2 - 0,4l/h. Za každú skúsenosť či postreh vopred vďaka.

Používateľov profilový obrázok
Obrocnik-VladoZV
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 7024
Dátum registrácie: 28.05.2010 20:41
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Re: 2.0 TDI CR - zvuk z motora akoby kov na kov

Príspevok od používateľa Obrocnik-VladoZV »

Kolko km to ma nabehane ci zotrvacnik ti neklepe.

Pali Mojko Sedlak
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02.05.2017 00:34

Re: 2.0 TDI CR - zvuk z motora akoby kov na kov

Príspevok od používateľa Pali Mojko Sedlak »

188000 km, tak ale mne to príde akoby priamo od motora, nie od prevodovky. Fu, keby to bol naozaj len zotrvak, bol by som rad :)

Používateľov profilový obrázok
Obrocnik-VladoZV
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 7024
Dátum registrácie: 28.05.2010 20:41
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Re: 2.0 TDI CR - zvuk z motora akoby kov na kov

Príspevok od používateľa Obrocnik-VladoZV »

Vstrek zeby niektory?cez vag vykazuje ake hodnoty?

Pali Mojko Sedlak
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02.05.2017 00:34

Re: 2.0 TDI CR - zvuk z motora akoby kov na kov

Príspevok od používateľa Pali Mojko Sedlak »

V podstate vstreky ok asi :D spotreba super, fakt na kombik masaker, a diagnostika ukazovala hodnoty pri skoro zohriatom motore (olej cca 65°) 1a4 hodnota okolo 0.8-0.9, 2a4 hodnota okolo 0.2-0.3.... Podľa intervalov hodnôt pod aktuálnymi dobre. Ešte stále ma napadá, či môže takto klopkat zotrvačník, pretože navonok mam pocit, že to ide z motora, no nie je to také jednoznačné, no neviem ako sa pri týchto cr motoroch prejavuje ten. Ťažko určiť odkiaľ ide ten zvuk, no každý na prvé počutie ma dojem ze z motora. Inak olej, ani vodu nezerie vobec, ťah ma.... Ale ten zvuk tam určite nechcem mať...

Používateľov profilový obrázok
Obrocnik-VladoZV
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 7024
Dátum registrácie: 28.05.2010 20:41
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Re: 2.0 TDI CR - zvuk z motora akoby kov na kov

Príspevok od používateľa Obrocnik-VladoZV »

Zoslapni spojku ci sa to zmeni to klepkanie

Pali Mojko Sedlak
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02.05.2017 00:34

Re: 2.0 TDI CR - zvuk z motora akoby kov na kov

Príspevok od používateľa Pali Mojko Sedlak »

Menia sa tam kadejaké zvuky, už počujem spojku aj hučať, tak že stlačím spojku tak nehučí, stlačím brzdu menej hučí atď. toto ako fakt viem že zotrvák nie je top stav, no mňa momentálne skôr trápi ten kovový zvuk. Ten sa v poslednej dobe, možno vplyvom vyšších teplôt takisto zhoršuje. Začína byť výrazný aj pri pridávaní, nezávisle natom či je spojka stlačená, alebo voľná....... ďalší postreh z môjho sedliackého zmýšľania je, že keď otvorím vičko na dolievanie oleja, ten zvuk nie je výraznejší. Keby je to ventil, alebo akákoľvek súčiastka z hlavy a podobne, asi by sa ozývala výraznejšie nie???

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"