Hluk od kolies pri zatačani v nizkej rychlosti

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Používateľov profilový obrázok
peter2586
Vodič
Vodič
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 08.04.2015 20:32
Bydlisko: Košice

Hluk od kolies pri zatačani v nizkej rychlosti

Príspevok od používateľa peter2586 »

Zdravim vsimol som si na svojom aute ze ked sa pohýnam a mam plne vytocene kolesá do strany lavej aj pravej... napr pohnutie s krizovatky kde treba viac zatocit s volantom alebo som to skusal na parkovisku robit kolecka do jednej strany aj do druhej pri konštantej rychlosti a otackach tak to huci ako keby lozisko ale craj to nieje lozisko ze to by hucalo aj v priamej jazde mi bolo povedane mechanikom ktory to aj skusali a nakoniec to vraj bude na diferenciali nieco ze treba vybrat prevodovku a odniest ju na opravu ... tak vas prosim o pomoc ci to ozaj moze byt to. A akonahle uvolnim plynovy pedal alebo viac pridam tak to prestane.

PASSAT 2.0TDI CR 103KW 2WD
Môj Pašík -----> http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=67451

VW PASSAT 3C, 2.0TDI, CR, 103kw, 2009

VAG 16.8.0 CZ

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Hluk od kolies pri zatačani v nizkej rychlosti

Príspevok od používateľa herin »

No spýtaj sa mechanika že ked to vymontuje a potom zloží a bude to robiť dalej či si niečo dlžný :)
Môže to byť ložisko, alebo aj homoklb a to je jedno či vnútorný alebo vonkajší..
Ja som vymenil najprv ložisko a auto išlo úplne tichučko a potom som vymenil celú komplet poloos/kvôli chveniu auta/ a odrazu ked idem presne 1950 otáčok tak mi tiež niečo zahučí vpredu..
ked idem len o 50 otáčok viac alebo menej tak je úplné ticho...tak teraz neviem či to ložisko čo som predtým menil/má už 100 000 km/ sa už porúča, alebo tá nová poloos čo som menil v novembri a má nejakých 20 000 km bola od novoty s nejakou chybou...myslel som že sa to stratí ale nestratilo...aj ked prídávam a otáčky "preletia" cez tú hranicu 1950 ot. tak to len hukne a potom ticho..
čiže kludne môžeš mať aj tento problém..len mne to na rozdiel od teba hučí aj v zátačke aj na rovnej ceste pri tých otáčkach..
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Používateľov profilový obrázok
georgy04
Pilot
Pilot
Príspevky: 727
Dátum registrácie: 06.03.2012 19:15
Bydlisko: Humenné

Re: Hluk od kolies pri zatačani v nizkej rychlosti

Príspevok od používateľa georgy04 »

peter2586 napísal:Zdravim vsimol som si na svojom aute ze ked sa pohýnam a mam plne vytocene kolesá do strany lavej aj pravej... napr pohnutie s krizovatky kde treba viac zatocit s volantom alebo som to skusal na parkovisku robit kolecka do jednej strany aj do druhej pri konštantej rychlosti a otackach tak to huci ako keby lozisko ale craj to nieje lozisko ze to by hucalo aj v priamej jazde mi bolo povedane mechanikom ktory to aj skusali a nakoniec to vraj bude na diferenciali nieco ze treba vybrat prevodovku a odniest ju na opravu ... tak vas prosim o pomoc ci to ozaj moze byt to. A akonahle uvolnim plynovy pedal alebo viac pridam tak to prestane.

PASSAT 2.0TDI CR 103KW 2WD
mám úplne rovnaký problém, akurát neviem či to počujem len pri plnom točení do jednej, alebo aj druhej strany, taký hukotavý zvuk ktorý sa objaví naozaj len pri rozbehu s plne vytočenými kolesami,, nikdy som to dáko neriešil, auto mám 5 rokov nie však od nova, no pokiaľ si dobre pamätám, pozorujem to už od začiatku,, keby bolo chytené ložisko, tak predpokladám, že by chytené tak dlho nevydržalo, pritom pravé ložisko mám menené lebo hučalo, ale tento zvuk ostal
už som sa do toho dlho nezapočúval, ale keď sa nemýlim, tak som mal stále pocit, že to počuť viac z pravej strany

Používateľov profilový obrázok
MistrWajn
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 18.08.2015 15:37
Bydlisko: Žilina/Bratislava

Re: Hluk od kolies pri zatačani v nizkej rychlosti

Príspevok od používateľa MistrWajn »

Tak aj ja sa pridavam s B7, ked sa rozbieham a su kolesa dost vytocene tak tiez pocujem taky dunivy zvuk na chvilu. Nie je to nic strasne a pocujem to len pri rozbiehani, ked idem rychlejsie s rovnako vytocenymi kolesami tak to nerobi. Mam to uz 2 roky tak uz by bolo mozno na case zistit co to robi... :-D
Passat B7 Variant | 2011 | 2.0TDI (CFFB) 103kW → 140HP

Moja B7 (by MW)link

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Hluk od kolies pri zatačani v nizkej rychlosti

Príspevok od používateľa herin »

ako tak čítam, tak tu pomôže jedine agent Mulder a Scully-ová :mrgreen:
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

misoR
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 05.02.2013 23:00

Re: Hluk od kolies pri zatačani v nizkej rychlosti

Príspevok od používateľa misoR »

Ja to mam tiez :D

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Hluk od kolies pri zatačani v nizkej rychlosti

Príspevok od používateľa herin »

žeby po "odpadávajúcich"sklíčkach zrkadiel ďalšia "vychytávka "???
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

ivansan
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 05.03.2017 16:26

Re: Hluk od kolies pri zatačani v nizkej rychlosti

Príspevok od používateľa ivansan »

Mal som ten istý problém.Pri jazde do mierneho stúpania a pravotocivej zákrute bolo počuť hukot,rezonancie ako železo o železo.Tiez si mechanik mysle,že ložisko,ale keď auto dal hore a zatočil kolom vôbec nehucalalo,hucanie bolo počuť len pri riadnom vytocenom volantom za jazdy!Dal vymeniť homok.klb!!!!!Keď som zátacal plný rájd v pravo,vľavo nebolo počuť pukanie!( častý sprievodný zvuk pri homok.klbe) skus ten klb

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Hluk od kolies pri zatačani v nizkej rychlosti

Príspevok od používateľa herin »

ivansan napísal:Mal som ten istý problém.Pri jazde do mierneho stúpania a pravotocivej zákrute bolo počuť hukot,rezonancie ako železo o železo.Tiez si mechanik mysle,že ložisko,ale keď auto dal hore a zatočil kolom vôbec nehucalalo,hucanie bolo počuť len pri riadnom vytocenom volantom za jazdy!Dal vymeniť homok.klb!!!!!Keď som zátacal plný rájd v pravo,vľavo nebolo počuť pukanie!( častý sprievodný zvuk pri homok.klbe) skus ten klb
U mňa to hučanie začalo práve po výmene celej poloosi..poloos predtým šla úplne tichučko a hned po výmene už začalo hučať..
ale mám tušáka či ma neofajali s tou poloosou..ktovie čo mi to do tej krabice zabalili..kupoval som SKF a aj prišlo SKF-teda krabica bola SKF ale na tej poloosi žiadna originálna nálepka SKF iba taká ako ked si vytlačím vo Worde nejaku "trapošinu":) s číslom..
čiže u ostatných to môže byť kludne homokineťák..a odporúčam rovno vymeniť celú poloos čo som pozeral tak rozdiel v cene pri kupe vonkajšieho a vnútorného homoklbu + robota s výmenou je minimálny..
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Používateľov profilový obrázok
MatesC3
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 25.12.2012 20:29
Bydlisko: Poblis Martina
Kontaktovať používateľa:

Re: Hluk od kolies pri zatačani v nizkej rychlosti

Príspevok od používateľa MatesC3 »

Mam to ties ked vytocim kolesa do lava vonku ked stojim von nic nepocut len v kabine ide to od pravej strany a ties len ked tocim naplno do druhej strany nic len do lava ked tocim zvuk ako ked sa pribrzduje a sucha platnicka o kotuc
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=50548" onclick="window.open(this.href);return false;
Passat 1.9 TDi BXE limousine comfortline black color

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"