egr?foto z vagu

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Napísať odpoveď
NAPOL3ONko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 27.03.2017 09:56

egr?foto z vagu

Príspevok od používateľa NAPOL3ONko »

Zdravim vás vsetkých...ide o auto vw passat cc r.v.2011 2.0d - 103kw(cr) ....ide o to, ze hodilo mi auto do núdzoveho..vykon tak 20% a blikala kontrolka žhavenia + check motora svietil...na palubnom mi vyskočila chyba start a stop a ist do servisu...vypol som motor potom zapol islo to normalne...pondelok utorok streda auto ide bez jednej chyby a v štvrtok mu je*ne a vyhadzuje chyby celí deň aj ked 5x vypnem zapnem motor to iste..sem tam sa umudri na nejaku tu chviločku :) potom štvrtok piatok ide dobre a v sobotu mu zas prepne...robi si to kedy chce...niekedy mam kľud aj týžden inokedy každy druhý den to robi, že mi hádže do núdzoveho režimu...spravil som si diagnostiku sám a vyhodilo mi tuto chybu...vid obrázok :idea: :evil: tak som rozobral egrko vyčistil som ho aj tú zeleznú trúbku čo ide od motora do egrka proste komplet aj hadice...nebolo to až take zasrate ako som čakal takže komplet som to vyčistil + zmazal chybi a na druhy deň opät chyba tá ista..išlo ma jebnut s prepačenim... :evil: jeden znami z morisu ktorému som chybu ukázal mi rovno odvetil ze egrko to robi a treba ho vyčistiť...spravil som a nepomohlo...priklaňam sa, že je ta elektronicka časť na egrku čo je že je chybna/vadna...nenapada ma uz nič iné ak ide o egrko...auto ma najazdene 175000km...majitelom som od 136000km kupované v Berline pred 2rokmi...viete mi niekto pomôct alebo povedať očo ide aspoň približne...keď kupim egrko a vymenim ho či to pomôže :roll: dakujem pekne za každu radu a názor :))

kod-varianta v TP je - AACFFBX0
VIN - WVWZZZ3CZBE741035
Prílohy
received_1509937009031131.jpeg

Používateľov profilový obrázok
sf777
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 10.09.2009 08:42
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: egr?foto z vagu

Príspevok od používateľa sf777 »

Hod sem foto alebo este lebsie oem cislo egr.
Mohla by byt vo vnutri odlomena taka "vidlicka" co otvara ventil (da sa opravit) alebo vadny motorvek (aj ten sa da opravit pokial neni zhoreny) co to otvra alebo zle kontakty , ktore by stacilo napruzit.
caf caf
Passat B8, 140kw, 6/2018, 2.0 TDI, DFHA, DSG 7°, 4Motion

Používateľov profilový obrázok
Obrocnik-VladoZV
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 7024
Dátum registrácie: 28.05.2010 20:41
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Re: egr?foto z vagu

Príspevok od používateľa Obrocnik-VladoZV »

Tuto istu chybu hlasylo ties kamosovi a nsordinoval som mu do nafty BG 245 dal pol flasky na plnu nadrz vyjazdil ju a dalsiu polku znovu do plnej nadrze a odtedy tusim zo 3000km zatial ziadne chybycky,vstreky ties napravyli na skoro nulove hodnoty

Priwi
Vodič
Vodič
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 24.03.2014 23:24

Re: egr?foto z vagu

Príspevok od používateľa Priwi »

Ja pred nedavnom egr vymenil. Objednal som na ebay 180€ a mam poko. Na svk mi ponukali vsade dvojnasobnu cenu

Odoslané z Nexus 6 pomocou Tapatalku
05/2010: Passat 3C 1.6 TDI 77kW BlueMotion

NAPOL3ONko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 27.03.2017 09:56

Re: egr?foto z vagu

Príspevok od používateľa NAPOL3ONko »

keby som vedel alebo keby mi niekto povedal ze je to na 100% egrko tak ho vymenim...nerad by som ho vymenil a robilo by to dalej tak by ma je*lo :)

Priwi
Vodič
Vodič
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 24.03.2014 23:24

Re: egr?foto z vagu

Príspevok od používateľa Priwi »

Ak mas moznost chod v BA do zvaracaku servis pokazene auto ja tam chodim. A chlapcisko mi pohol z vecami co mi nevedeli pomoct ani v origos servise. Daj to na diagnostiku u neho ma ich niekolko. A porozpravaj sa s nim a uvidis.

Odoslané z Nexus 6 pomocou Tapatalku
05/2010: Passat 3C 1.6 TDI 77kW BlueMotion

NAPOL3ONko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 27.03.2017 09:56

Re: egr?foto z vagu

Príspevok od používateľa NAPOL3ONko »

rad by som ale som z KE...trosku na opacnej strane :| dneska napr. mi to spravilo raz...tak som vypol a nastartoval este raz a islo celi den OK...nerozumiem :/ aj check motora zmyzol...ja uz neviem co kde jak sa pohnut...ci kupit egrko...kupit ho kupim len nech mam potom pokoj :lol:

Priwi
Vodič
Vodič
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 24.03.2014 23:24

Re: egr?foto z vagu

Príspevok od používateľa Priwi »

Niekedy je velmi tazke radit. Ja som mal problem zo starovanim. Ked bolo poj -10 tak som nenastartoval skratka a auto ani neceklo. Rok som behal po servisoch nikto nevedel co z tim ani podla kodu a podobne, tak isto ani origos servis. Skocil som odporucenie k chlapikovi hore a lala oprava ma stala 10€ a auto od vtedy nema problem startovat

Odoslané z Nexus 6 pomocou Tapatalku
05/2010: Passat 3C 1.6 TDI 77kW BlueMotion

Vlado 14
Profík
Profík
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: 29.09.2011 21:53
Bydlisko: MY

Re: egr?foto z vagu

Príspevok od používateľa Vlado 14 »

tak ked si ke kontaktuj macka25,on ti to da do kupy

Používateľov profilový obrázok
kaktus5
Vodič
Vodič
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 28.10.2010 16:54
Bydlisko: Zilina

Re: egr?foto z vagu

Príspevok od používateľa kaktus5 »

Po vycisteni egr,treba spravit zakladne nastavenie,,,ak nepojde spravit pravdepodobne bude zle,,este skusit cez akcne cleny ci cvaka,,pozeral si aj tie umele kolecka?ci neni niektory zub ulomeny?
Inak to iste som mal pred chvilov aj ja,vycistil som ho a uz viac nevypisalo egr,,,,ale zacalo dpf regenerovat namiesto 600km,kazdych 100km :( a uz pise inu chybu,a to tlak sacom potrubi :? Takze auto nema taky tah od spodu ako malo,,noo moze to byt milion veci

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"