nefunkcne parkovacie senzori

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Napísať odpoveď
luko123
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 22.12.2015 01:03
Bydlisko: Topolcany

nefunkcne parkovacie senzori

Príspevok od používateľa luko123 »

ahojte

mam passat B6 1.9TDI 2005 sedan
problem je ze mi uz uplne prestali fungovat parkovacie senzori, mam zadne a aj predne. V minulosti mi trochu blby ked prsalo....vtedy som si vsimol ze jeden predny je akysi dopraskany....vymenil som ho za druhy z octavie II, myslel som si ze sa moj problem vyriesil, no aj tak mi to vzdy nejako blbo ked bolo auto mokre, alebo prsalo. Tento rok cez zimu akosi uplne vypovedali sluzbu, myslel som si ze ked sa otepli a zima uz nebude tak to bude zase fungovat, ale nefunguje.
Ked zaradim spiatocku ozve sa kratky zvuk (zvuk je iny, ako normalne parkovace senzori vydavali) a potom sa mi rozblika tlacidlo na vypnutie parkovacich senzorov....a senzori nefunguju.... kontroloval som vsetky senzori a ani jeden nieje poskodeny, ziadny kabel nieje zlomeny - ved ani nema byt preco....
vedel by mi niekto poradit alebo ma niekto skusenosti v com by mohol byt este problem?

vopred dakujem

Vlado 14
Profík
Profík
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: 29.09.2011 21:53
Bydlisko: MY

Re: nefunkcne parkovacie senzori

Príspevok od používateľa Vlado 14 »

treba diagnostiku a hned vies co je vo veci
kabelaz,cidlo atd

luko123
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 22.12.2015 01:03
Bydlisko: Topolcany

Re: nefunkcne parkovacie senzori

Príspevok od používateľa luko123 »

nema niekto v okoli TO diagnostiku?

Vlado 14
Profík
Profík
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: 29.09.2011 21:53
Bydlisko: MY

Re: nefunkcne parkovacie senzori

Príspevok od používateľa Vlado 14 »

http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=75&t=36045" onclick="window.open(this.href);return false;

Passat3C2007
Vodič
Vodič
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 26.05.2014 16:49
Bydlisko: Nitriansky kraj

Re: nefunkcne parkovacie senzori

Príspevok od používateľa Passat3C2007 »

Ahoj, podla toho co pises ti odisiel niektory zo senzorov - navzajom su prepojene tak, ze ak jeden z nich odide, prestanu ist vsetky a pri zaradeni spiatocky zaznie len kratky zvukovy signal.
Treba to dat na pc, aby si zistil, ktory to je a vymenil ho.
Aj mne cez tuto zimu odisiel jeden a robilo mi to presne to iste ( bol to zadny senzor).

luko123 napísal:ahojte

mam passat B6 1.9TDI 2005 sedan
problem je ze mi uz uplne prestali fungovat parkovacie senzori, mam zadne a aj predne. V minulosti mi trochu blby ked prsalo....vtedy som si vsimol ze jeden predny je akysi dopraskany....vymenil som ho za druhy z octavie II, myslel som si ze sa moj problem vyriesil, no aj tak mi to vzdy nejako blbo ked bolo auto mokre, alebo prsalo. Tento rok cez zimu akosi uplne vypovedali sluzbu, myslel som si ze ked sa otepli a zima uz nebude tak to bude zase fungovat, ale nefunguje.
Ked zaradim spiatocku ozve sa kratky zvuk (zvuk je iny, ako normalne parkovace senzori vydavali) a potom sa mi rozblika tlacidlo na vypnutie parkovacich senzorov....a senzori nefunguju.... kontroloval som vsetky senzori a ani jeden nieje poskodeny, ziadny kabel nieje zlomeny - ved ani nema byt preco....
vedel by mi niekto poradit alebo ma niekto skusenosti v com by mohol byt este problem?

vopred dakujem
Historia mojich VW:
Jetta 1,9TDi
Golf V 1,6FSi
Polo 1,2TSi
Golf VI 1,2TSi
Golf VI 1,6TDi
Golf VII 1,6TDi
Passat B6 2,0TDi
Passat B7 1,6TDi
Touareg II facelift 3,0TDi

luko123
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 22.12.2015 01:03
Bydlisko: Topolcany

Re: nefunkcne parkovacie senzori

Príspevok od používateľa luko123 »

ok dakujem za typ

TheKučo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 19.12.2018 15:33

Re: nefunkcne parkovacie senzori

Príspevok od používateľa TheKučo »

Ahojte, aby som nezakladal novu temu. Rovnaky problem ... diagnostika pise, ze je zly zadny senzor v strede v pravo. V predu som uz jeden vymenil ale casom odisiel aj tento v zadu. Nahodou nejaky napad ako sa k nemu dostat ? Da sa tam dostat aj cez kufor alebo musi ist cely zadny naraznik dole?

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"