Pozvánka na úpravu softu po emisnom škandále.

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Pozvánka na úpravu softu po emisnom škandále.

Príspevok od používateľa herin »

Ahojte klubáci,
V piatok som od Porsche Slovakia dostal "pozvánku" na úpravu softu v mojom 3C nakoľko
motor v mojom aute má ten "ovplyvňujúci" soft.
Niekde na českom fóre som čítal, že úpravou softu sa zníži výkon motora a taktiež aj zvýši spotreba.
Čo sa týka toho výkonu , tak by to bolo dosť zarážajúce nakoľko tam je to už závažná vec, kedže
v technickom preukaze je 103kW...
Chcel by som sa vás spýtať či niekto z vás už túto tortúru absolvoval a ako sa to prejavilo na jeho aute.
Rozmýšlam či na to ísť alebo to nechať tak, len sa aj tak obávam, že ked niekedy pôjdem do značkového servisu
tak mi to prehrajú tak či tak aj bez môjho súhlasu..
dík za názory a odpovede
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Používateľov profilový obrázok
MistrWajn
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 18.08.2015 15:37
Bydlisko: Žilina/Bratislava

Re: Pozvánka na úpravu softu po emisnom škandále.

Príspevok od používateľa MistrWajn »

Vykon sa malicko zvysi a aj spotreba. Pisalo sa uz o tomto aj v inych temach, napr: http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?t=67714" onclick="window.open(this.href);return false;. Je tam aj odkaz na ceske forum kde je aj graf pred a po prehrati.
Passat B7 Variant | 2011 | 2.0TDI (CFFB) 103kW → 140HP

Moja B7 (by MW)link

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Pozvánka na úpravu softu po emisnom škandále.

Príspevok od používateľa herin »

MistrWajn napísal:Vykon sa malicko zvysi a aj spotreba. Pisalo sa uz o tomto aj v inych temach, napr: http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?t=67714" onclick="window.open(this.href);return false;. Je tam aj odkaz na ceske forum kde je aj graf pred a po prehrati.
dík za link..
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Používateľov profilový obrázok
georgy04
Pilot
Pilot
Príspevky: 727
Dátum registrácie: 06.03.2012 19:15
Bydlisko: Humenné

Re: Pozvánka na úpravu softu po emisnom škandále.

Príspevok od používateľa georgy04 »

to na CBAB ti prisla uprava softu?

Janci SENNA
Vodič
Vodič
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 12.09.2013 20:34
Bydlisko: Kriváň

Re: Pozvánka na úpravu softu po emisnom škandále.

Príspevok od používateľa Janci SENNA »

Aj mne to prislo - pojdete ?? Co sa stane ak to budem ignorovat ?

dream7000
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2086
Dátum registrácie: 20.04.2008 19:20
Bydlisko: Námestovo

Re: Pozvánka na úpravu softu po emisnom škandále.

Príspevok od používateľa dream7000 »

bol by si blby /bez urazky/ keby si nesiel.....nestalo by sa asi nic ale preco si nedat auto doporiadku?! toho zníženia vykonu sa báť nemusíš, ani to nezistíš....ludia sa s nimi kvôli tomu súdia a ty dostaneš pozvánku a nepojdeš?

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Pozvánka na úpravu softu po emisnom škandále.

Príspevok od používateľa herin »

georgy04 napísal:to na CBAB ti prisla uprava softu?
ano prišlo..
ono to bolo najprv tak že to na stránke vw vyhodilo, že mi gratulujú a môj motor je v poriadku..potom ževraj prišlo nejaké doplnenie čo mi kamoš hovoril a tak som skúsil kontrolu znovu a šup už sa ospravedlňovali za sklamanú dôveru :D
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Pozvánka na úpravu softu po emisnom škandále.

Príspevok od používateľa herin »

Janci SENNA napísal:Aj mne to prislo - pojdete ?? Co sa stane ak to budem ignorovat ?
no nič sa ti nestane..zachováš si aspon normálne doterajšie prevádzkové vlastnosti auta..pol dna som o tom čítal na kadejakých forach..
asi 10% tvrdilo že sa nič s autom nestalo a ostatní to teda nejako nechválili..
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Pozvánka na úpravu softu po emisnom škandále.

Príspevok od používateľa herin »

dream7000 napísal:bol by si blby /bez urazky/ keby si nesiel.....nestalo by sa asi nic ale preco si nedat auto doporiadku?! toho zníženia vykonu sa báť nemusíš, ani to nezistíš....ludia sa s nimi kvôli tomu súdia a ty dostaneš pozvánku a nepojdeš?
no ty si ma pobavil :mrgreen: ludia sa súdia len kvôli jednej veci a to aby dostali naspäť prachy a mali opäť nové auto..
ja by som sa tiež potešil keby mi teraz vrátili kupnu cenu auta a myslím že viacerí..obratom si kupim nové..ale to sa týka priblblej ameriky..tam sa akože "v mene matičky zeme" hrajú na ťažko súcitiacich ekologov a pritom im nejde o nič iné len o prachy..
a dnes som prečítal nejaké články o tej uprave a teda nie som tomu určite vôbec naklonený..o výkon mi nejde na to kašlem..
ale to že to ľudom neťahá v nižších otáčkach a po naštartovaní to ževraj niekomu pokým je studený motor viacej šramotí..
a poniektorí majú o dosť vyššiu spotrebu..
Ja používam auto len na sukromné účely a ročne najazdím 40 000 km..tak si vyrátaj o kolko eurášov miniem ročne viac len pri spotrebe 0,7 litra vyššej..je to vyše 300 eur..
ja som s autom spokojný a nemienim na ňom nič meniť..pokial budú na cestách jazdiť 20 ročné oktávie tdi a kadejaké 20-30 ročné hajtry čo ked idem za nimi a neprepnem na vnutorný okruh tak sa v aute dusím, tak nebudem na aute nič meniť..
PS:Čo sa týka tých tvrdých ekologov, tak poviem iba jednu vec 10 zaoceánskych parníkov vyprodukuje počas jednej plavby tolko exhalátov že tolko nevyprodukujú za rok všetky automobily sveta..
a to ani nebudem spomínať lietadlá ktoré vypúšťajú splodiny v najzranitelnejšej časti zemskej atmosfery..
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Používateľov profilový obrázok
georgy04
Pilot
Pilot
Príspevky: 727
Dátum registrácie: 06.03.2012 19:15
Bydlisko: Humenné

Re: Pozvánka na úpravu softu po emisnom škandále.

Príspevok od používateľa georgy04 »

tak to som nevedel,, tiez som to zo zvedavosti kontroloval este na zaciatku kauzy, a mojho auta sa to netykalo, no teraz sa to uz tyka aj mna :D
ale riesit to urcite nebudem, ajtak mam chip

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"