Cukanie/ Trhanie auta pri zrýchlení ale len pri studenom mot

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Napísať odpoveď
Crashikes
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 05.01.2017 06:18

Cukanie/ Trhanie auta pri zrýchlení ale len pri studenom mot

Príspevok od používateľa Crashikes »

Zdravím, mám problém s cukaním alebo teda trhaním motora. Mám Passata 3c/ 1.9Tdi 77kw BKC.. naj 310 *** km. Problém začal v zime ale je zvláštne že ak teplota motora vstúpne na cca 55 *C problém sa takmer odstráni len ja mám stále dojem že to nejde tak ako by malo. Daný problém sa vyskytuje len pri pásme otáčok nad 2000-2100 a zvyčajne pri rýchlostiach 3,4,5. Diagnostika neukázala nič. Palivový filter bol menený asi pred dvoma mesiacmi keď sa problem začal ukazovať. Ďalšia zvláštnosť je že sa mi zdá že celé auto ide nejak "inak " a troška vibruje. Za každý postreh vopred ďakujem.

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: Cukanie/ Trhanie auta pri zrýchlení ale len pri studenom

Príspevok od používateľa truli »

Treba pozrieť diagnostikou bloky hodnôt za jazdy ako váhu aj egr a iné komponenty
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

Crashikes
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 05.01.2017 06:18

Re: Cukanie/ Trhanie auta pri zrýchlení ale len pri studenom

Príspevok od používateľa Crashikes »

Tak bol som dnes za mechanikom a skúsili sme odpojiť váhu vzduchu.. Auto ožilo a zrazu šlo lepšie a už sa netriaslo. Len neviem či to bude tou váhou alebo niečo iné ..

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: Cukanie/ Trhanie auta pri zrýchlení ale len pri studenom

Príspevok od používateľa truli »

Tak asi hádam ano keď ožilo netriaslo ale som Ti písal že treba aj pozerať blok hodnôt za jazdy hádam to vie si mechanik pozrieť
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

Crashikes
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 05.01.2017 06:18

Re: Cukanie/ Trhanie auta pri zrýchlení ale len pri studenom

Príspevok od používateľa Crashikes »

Veď som sa už potešil že to bude to.. ale teraz večer som šiel len pár km že skúsim to dostať nad tých 2000 rpm pri studenom motore s odpojenou váhou a zas to spravilo.. ako keby dochádzal dych motoru.. no veď to že veľmi ani nie ak by si mohol nevieš niekoho odporúčiť z okolia PO / KE čo by sa vedel na to pozrieť?

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"