Chybné topenie pravej strany PASSAT 3C

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Martin159
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 19.11.2016 15:51

Chybné topenie pravej strany PASSAT 3C

Príspevok od používateľa Martin159 »

Zdravím chcem sa opýtať či niekto nahodou nevie poradiť kde môže byť chyba pri topení.. Problem je taký že teplý vzduch ide len z lavej strany a od stredu smerom na pravo ide uz len chladný vzduch aj pre nohy, vodiča a ohrev skla... skontroloval som klapky pod pravym airbagom za odkladacim priestorom ( pripadne neviem ci tam su este dalsie), ale tie co som pozeral Fungujú .... radiator kurenia takisto funguje bez problemov, ventilator ide,, Diagnostika žiadnu chybu neukazuje .... kde by mohol byť problem ? je tam este aj čidlo kurenia žeby bolo to vadne ? ... vďaka za komenty a rady :roll:

VW passat 3c/b6 1,9TDI 77kw rok 2007 climatronic

Používateľov profilový obrázok
mitti
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 202
Dátum registrácie: 07.12.2013 21:07
Bydlisko: Skalica

Re: Chybné topenie pravej strany PASSAT 3C

Príspevok od používateľa mitti »

Ahoj,
mal som ten isty problem na mojom aute, ale na lavej strane taktiez bez chyb, ale nekurila mi lava (vodicova stana), pomohla az vymena servomotorceka na ovladanie klapky, takze na 99,99% mas ten isty problem, a to mi ani necvakala :!:

Martin159
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 19.11.2016 15:51

Re: Chybné topenie pravej strany PASSAT 3C

Príspevok od používateľa Martin159 »

mitti napísal:Ahoj,
mal som ten isty problem na mojom aute, ale na lavej strane taktiez bez chyb, ale nekurila mi lava (vodicova stana), pomohla az vymena servomotorceka na ovladanie klapky, takze na 99,99% mas ten isty problem, a to mi ani necvakala :!:
Tak v prvom rade vďaka za radu... a po dalšie možno pre teba blba otázka ale ktory je to ten servo motorček ? .. ak myslis pod airbagom tak co som videl su tam dva motorčeky a obydva funguju... neviem to lepšie popisať ale trochu som sa tam motal a vyzera to ako keby uz od stredu palubovky isiel zimny vzduch (za ovladaním klimatizacie) nerozdeluje sa to tam nejako na pravu a lavu stranu ? ... Vďaka

Používateľov profilový obrázok
mitti
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 202
Dátum registrácie: 07.12.2013 21:07
Bydlisko: Skalica

Re: Chybné topenie pravej strany PASSAT 3C

Príspevok od používateľa mitti »

motorcek na vodicovej strane sa nachadza nad plynovym pedalom. Su tam nad sebou 2 a meni sa ten horsie dostupny :-), je to mozne aj bez dementaze pristrojovej dosky, oznacenie je:
prava strana V159 3C0907511B
lava strana V158 3C0907511
motorceky sice maju rozne indexy ale su totozne....ale je to mozne opravit bez kupy noveho, staci rozobrat a vymenit potenciometer, odchadza odporova draha
Naposledy upravil/-a mitti v 19.11.2016 20:45, upravené celkom 1 krát.

Martin159
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 19.11.2016 15:51

Re: Chybné topenie pravej strany PASSAT 3C

Príspevok od používateľa Martin159 »

Si frajer Vďaka ;) ... Potom sa ozvem ako to bolo ... dufam zE to už bude toto aby som mal stým už pokoj zatiaľ Vďaka ;)

Používateľov profilový obrázok
mitti
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 202
Dátum registrácie: 07.12.2013 21:07
Bydlisko: Skalica

Re: Chybné topenie pravej strany PASSAT 3C

Príspevok od používateľa mitti »

Tu je navod ako sa dostanes po motorcek na pravej (spolujazdcovej) strane V159:
Prílohy
V159.pdf
(166.81 KiB) 1320 stiahnutí

Martin159
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 19.11.2016 15:51

Re: Chybné topenie pravej strany PASSAT 3C

Príspevok od používateľa Martin159 »

aha ty myslíš tento. ... Tak ja som naňho pozeral a fungoval normálne .... Alebo aj keď fungoval tak žeby neotvoril tu klapku? Ale ta biela akože ruka pohanana tým motorcekom sa hýbala :/

Používateľov profilový obrázok
mitti
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 202
Dátum registrácie: 07.12.2013 21:07
Bydlisko: Skalica

Re: Chybné topenie pravej strany PASSAT 3C

Príspevok od používateľa mitti »

ak mne sa hybala, ale nesla do tej polohy kam mala, pretoze bol vadny potenciometer, a potom zene bolo dobre a ja som mrzol,
kaz dak skus iba cez VAG urobit zakladne nastavenie, mozno sa ti to spravi

Martin159
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 19.11.2016 15:51

Re: Chybné topenie pravej strany PASSAT 3C

Príspevok od používateľa Martin159 »

Aj základné nastavenia som skúšal a nič. . ale dobre pozriem sa nato ako si to písal. .. prípadne manuálne sa to nedá spraviť? myslím dočasne kým sa to nespraví aby aspoň zatiaľ bolo teplo ? .... Dobre zatiaľ Vďaka za všetko ;)

Používateľov profilový obrázok
mitti
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 202
Dátum registrácie: 07.12.2013 21:07
Bydlisko: Skalica

Re: Chybné topenie pravej strany PASSAT 3C

Príspevok od používateľa mitti »

Dalo by sa, ale neviem ci je tam pristup, silou pretlacit servo aby fukalo iba zohriaty vzduch a odpojit tiahlo aby si to servo uz nestiahlo, pripadne z neho odpojit konektor napajania

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"