prikurovanie Webasto

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Napísať odpoveď
luko123
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 22.12.2015 01:03
Bydlisko: Topolcany

prikurovanie Webasto

Príspevok od používateľa luko123 »

zdravim

uz minuli rok cez zimu som mal taky problem....a teraz sa ten problem vratil....takmer vzdy ked nastarstujem a auto stoji na mieste (v poslednej dobe sa mi to stava uz aj ked je auto v pohybe ....preto som to zacal riesit) a pustim si kurenie tak mi ide z prednej masky stlpik dymu....niekedy len trosku....ale par krat sa mi stalo ze som vydymil celu ulicu....nejako som sa dopatral k tomu ze to ide z prikurovania ktore tam je namontovane a ktore je origo....nemam pocit ze by mi auto vdaka tomu rychlejsie kurilo...alebo ze by to bolo pre mna pohodlnejsie.....skor teraz ako mi to zacalo dymyt tak dym sa nasaje aj do prednej masky a ten smrad mam aj vnutri....vedel by mi niekto poradit ako toto prikurovanie vypnem? ma to nejaku positku? hladal som na nete a nic.......alebo ako sa to da opravit?

passat b6 1.9 TDI

vopred dakujem za rady

Používateľov profilový obrázok
mobilik
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17006
Dátum registrácie: 08.05.2008 14:59
Bydlisko: Neďaleko Košíc
Kontaktovať používateľa:

Re: prikurovanie Webasto

Príspevok od používateľa mobilik »

To skor treba dat na diagnostiku a pozriet co je tomu webastu a opravit to... Vypnut sa to da jedine diagnostikou.

Odoslané z Lenovo Vibe Z2 Pro.
Mobilikov kabroš mk1
Fotky zo zrazov a akcií VW klubu tu!
Montáž, poradenstvo a inštalácie fotovoltaických systémov, ohrevov vody a FV elektrárni.

luko123
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 22.12.2015 01:03
Bydlisko: Topolcany

Re: prikurovanie Webasto

Príspevok od používateľa luko123 »

Diagnostika žiadny problém neukázala, nevedel som že sa to dá cez to vipnut

Používateľov profilový obrázok
mobilik
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17006
Dátum registrácie: 08.05.2008 14:59
Bydlisko: Neďaleko Košíc
Kontaktovať používateľa:

Re: prikurovanie Webasto

Príspevok od používateľa mobilik »

Diagnostika nesluzi len na to ci su chyby v RJ, ale da sa tam na kopec veci prist cez merane hodnoty... Chyba nemusi bytbvzdy zapisana...

Odoslané z Lenovo Vibe Z2 Pro.
Mobilikov kabroš mk1
Fotky zo zrazov a akcií VW klubu tu!
Montáž, poradenstvo a inštalácie fotovoltaických systémov, ohrevov vody a FV elektrárni.

Používateľov profilový obrázok
lopo1
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 9214
Dátum registrácie: 02.08.2009 18:58
Bydlisko: ZA

Re: prikurovanie Webasto

Príspevok od používateľa lopo1 »

k tomu dymu isto by nemal vychadzat cez prednú masku vyfuk je pri pravom prednom kolese Obrázok
predpokladam ze takto dajako dymis https://www.youtube.com/watch?v=dkFF40XvZ1Y" onclick="window.open(this.href);return false;
Pokial dymis a ide bufik videl by som to na zhavic alebo sitko proste nedokonale spalovanie nafty

Atrix24
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 470
Dátum registrácie: 19.01.2014 20:28
Bydlisko: Galanta

Re: prikurovanie Webasto

Príspevok od používateľa Atrix24 »

No treba ist do Webasto servisu. Mne to dymilo tiez, cez namerane hodnoty zistil ze je zle cerpadlo na Webaste. Platil som sice cca 200€ za vymenu (novy original diel) ale odvtedy mam pokoj. Pouzivam ho neustale. Pokial viem, no nie som si isty na 100%, tak auta, ktore maju Webasto od vyroby, nemaju obycajny prihrev, cize ak by si ho odstavil, tak by si toho moc nezohrial.
CAR - VW Passat R-Line, 2.0TDi (CBBB) 125kW, MR2010

luko123
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 22.12.2015 01:03
Bydlisko: Topolcany

Re: prikurovanie Webasto

Príspevok od používateľa luko123 »

dakujem za rady, pojdem s tym do Webasto servisu, a ano dymi mi to tak ako jemu na zaciatku toho videa, teda zatedy...

Používateľov profilový obrázok
macko25
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 6711
Dátum registrácie: 07.09.2009 16:50
Bydlisko: niekde blizko Košíc

Re: prikurovanie Webasto

Príspevok od používateľa macko25 »

u nas na vychode webasto servis... neriesi thermo top V digitalne... ciže ak som este potreboval pomoc som sa jej nedopatral... preto som sa rozhodol to riesit po svojom ...

diagnostikou sa da zistit vsetko co može byt zle...

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"