Pri pridaní a ubratí plynu autom "cukne"

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Pri pridaní a ubratí plynu autom "cukne"

Príspevok od používateľa herin »

Zdravím vás klubáci,
V poslednej dobe sa mi objavil problém s mojím autom a to že keď mám zaradenú rýchlosť a dám dole nohu z plynu, tak autom cukne a to iste ked opäť pridám plyn,tak tiež tak cukne.
A takisto som si všimol, že ked idem cca 50-80 na plne novej hladkej ceste tak mi chveje celým autom, proste máme s priatelkou pocit ako keby sme sedeli na masážnom kresle/aspon máme masáž zadara :)/. Taktiež pri prekročení 120 km/h na dialnici začne auto vibrovať. Silentvloky na motore aj prevodovke su vymenené/všetky Lemforder/ a taktiež bola vymenená aj ľavá krátka poloos.
ked som mal dole koleso tak ked som skusil potočiť poloosou, tak to tak cukalo,ale mal som viac pocit že to cukanie išlo z toho miesta kde je uchytená poloos ku prevodovke.
Vedel by mi niekto poradiť, či to môže robiť niečo v prevodovke čo sa časom opotrebuje, alebo mám skusiť vymeniť aj pravú dlhú poloos, kde som vymenil iba homokineťáky/vnutorný a vonkajši cca pred dvomi rokmi/. Auto má nabehané 270 000 km..motor CBAB...2,0 tdi 16V
Ďakujem vopred všetkým za užitočné rady.
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Používateľov profilový obrázok
maco4
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2349
Dátum registrácie: 27.11.2007 17:34
Bydlisko: Lipt.Mikuláš

Re: Pri pridaní a ubratí plynu autom "cukne"

Príspevok od používateľa maco4 »

A spojka? Alebo zotrvačník?!. Alebo v prevodovke tanierové koleso + satelity na rozvodovke ? Niečo takéto...
Passat B 8.5-2 TDI variant + Golf 7.5-2.0 TDI variant + Golf 7 TSI + VW Sharan
/ ex-GOLF IV + ex-Passat B7-2,0 TDI variant /

/ heslo; Nekupuj nové pokiaľ sa nepresvedčíš že sa to nedá opraviť !!! /

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Pri pridaní a ubratí plynu autom "cukne"

Príspevok od používateľa herin »

macog4 napísal:A spojka? Alebo zotrvačník?!. Alebo v prevodovke tanierové koleso + satelity na rozvodovke ? Niečo takéto...
Spojka neprešmykuje, tá zaberá normálne, auto jazdí 90% iba po dialnici alebo po Ba obchvate..a keby bol v prdeli zotravčník tak by mi to triaslo na volnobehu prípaden by to vydávalo kadejaké zvuky nie?a auto naštartuje normálne, na volnobehu ani neviem že mi ide motor a nič nevydáva zvláštne zvuky..jedine čo vydáva divný zvuk je
že ked vyhodím rýchlosťt.j. ked sa blížim k nejakej križovatke a vidím v dialke že je červená, tak ako klesá rýchlosť tak cca pri 50 km/h ako keby od kolesa robí že citujem:" wu-wu-wu wu..ako rýchlo sa otáčaju kolesa....neviem ako to opísať..:))
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Atrix24
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 470
Dátum registrácie: 19.01.2014 20:28
Bydlisko: Galanta

Re: Pri pridaní a ubratí plynu autom "cukne"

Príspevok od používateľa Atrix24 »

Mozu to byt opotrebovane pneu, respektive nemas Matador Hectorra 2? Tieto pneu to robili uz po prejdeni prvych 200km...
CAR - VW Passat R-Line, 2.0TDi (CBBB) 125kW, MR2010

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Pri pridaní a ubratí plynu autom "cukne"

Príspevok od používateľa herin »

Atrix24 napísal:Mozu to byt opotrebovane pneu, respektive nemas Matador Hectorra 2? Tieto pneu to robili uz po prejdeni prvych 200km...
nie nie pneu nemám opotrebované a robilo to aj s inými..a pneu mám Bridgestone :)
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Používateľov profilový obrázok
maco4
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2349
Dátum registrácie: 27.11.2007 17:34
Bydlisko: Lipt.Mikuláš

Re: Pri pridaní a ubratí plynu autom "cukne"

Príspevok od používateľa maco4 »

Atrix24 napísal:Mozu to byt opotrebovane pneu, respektive nemas Matador Hectorra 2? Tieto pneu to robili uz po prejdeni prvych 200km...
Toto je absolútna sprostosť, Matador Hectorra 2 je super pneumatika... :!: Ak si mal takúto skúsenosť tak si mal nejaké výpredajové II. kvality lebo Matador je koncern Continental čo je špička v kvalite.
Passat B 8.5-2 TDI variant + Golf 7.5-2.0 TDI variant + Golf 7 TSI + VW Sharan
/ ex-GOLF IV + ex-Passat B7-2,0 TDI variant /

/ heslo; Nekupuj nové pokiaľ sa nepresvedčíš že sa to nedá opraviť !!! /

Atrix24
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 470
Dátum registrácie: 19.01.2014 20:28
Bydlisko: Galanta

Re: Pri pridaní a ubratí plynu autom "cukne"

Príspevok od používateľa Atrix24 »

Jasné, čiže čo povieš musí platiť. Ibaže vo firme máme 5 sám rovnakých pneu kupovaných v rozdielnom období, dokonca od rozdielnych dodávateľov ale to asi nie je relevantné...
CAR - VW Passat R-Line, 2.0TDi (CBBB) 125kW, MR2010

Používateľov profilový obrázok
maco4
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2349
Dátum registrácie: 27.11.2007 17:34
Bydlisko: Lipt.Mikuláš

Re: Pri pridaní a ubratí plynu autom "cukne"

Príspevok od používateľa maco4 »

Atrix24 napísal:Jasné, čiže čo povieš musí platiť. Ibaže vo firme máme 5 sám rovnakých pneu kupovaných v rozdielnom období, dokonca od rozdielnych dodávateľov ale to asi nie je relevantné...
:!: Pozor, toto čo tu poviem (napíšem) nemusí absolútne platiť! Snažím sa pomôcť nejakou radov a skúsenosťou.
V tomto prípade mám skúsenosť lebo som používal aj ja spomínané pneumatiky Matador Hectorra ... Viem že to nie je nejaká "špica trieda pneu" je to hlavne účelovo-cenovo dostupná pneumatika štandardnej triedy.
:roll: Ale ak ste na firmu kupovali 5 sam rovnaých pneu tak ste to mali reklamovať a vrátiť predávajúcemu a nie kupovať v rozdielnom období od rozdielnych dodávateľov ?!?

Ale toto je od témy... :cry: Lem som chcel reagovať keď si ma tak "odpálil"
P1040778.JPG
Passat B 8.5-2 TDI variant + Golf 7.5-2.0 TDI variant + Golf 7 TSI + VW Sharan
/ ex-GOLF IV + ex-Passat B7-2,0 TDI variant /

/ heslo; Nekupuj nové pokiaľ sa nepresvedčíš že sa to nedá opraviť !!! /

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Pri pridaní a ubratí plynu autom "cukne"

Príspevok od používateľa herin »

Tak dnes bolo slušné počasie na detailnejšie pozretie sa pod auto..
no a stačilo mi na heveri dať dole koleso..chytil som pri kolese poloos a skušal ňou pootočiť a
zistil som že z nej asi vzniká to "cuknutie"..ono určite nie je normálne ked je vo vnútornom homoklbe vôla cca 0,5-1cm..
proste ako som potočil poloosou tak sa pohla a vnutorný klb sa nehol..a tak som s tým cukal na obidve strany a je tam tá vôla..
myslíte že môže mať vnutorný homoklb nejakú prijateľnú vôlu?
V auguste tohto roku mi menili komplet celú poloos aj s klbmi..dali mi tam SKF tak som ozaj nepredpokladal že sa po 3 mesiacoch jazdenia môže stať niečo takéto.
Na margo toho by som sa vás tu rád spýtal či je vôbec niečo takéto možné reklamovať..akože stálo ma to aj s výmenou 200 eur tak ked to nevydržalo ani 3 mesiace tak by to mohlo ísť na reklamáciu nie?
Ďalšia poloos ak sa mi podarí zohnať tak pôjde originál..nemá tu niekto za dobrú cenu?alebo s nejakou zľavou?bol by som povďačný za nejaký tip...
PS:sranda je že origo poloos mi vydržala 250 000 km a SKF vydržala 15 000...
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"