Cyklicky hluk od zadneho pravého kolesa 4motion

2005 - 20..

Moderátor: ejne

Napísať odpoveď
Jozefr85
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 24.05.2011 11:42
Bydlisko: Bratislava/Topolcany
Kontaktovať používateľa:

Cyklicky hluk od zadneho pravého kolesa 4motion

Príspevok od používateľa Jozefr85 »

Ahojte už nejakú doby mi hučí niečo od zadného pravého kolesa. Ložisko som menil pred 2 rokmi (predchádzajúci majiteľ mi dal ložisko a upozornil ma že treba vymeniť). Naposledy som menil hardy spojku do haldexu, bola zničená. Môžu to byť klby na zadnej polo-osi, ak áno menili ste ich už niekto? treba vymeniť aj to pri hladexe aj to pri ložisku? Mohlo by prípadne byť ložisko znovu chytené? Na aute som odvtedy urobil cca 20000km takže nepredpokladám, že by bolo už po ložisku.

Čo sa týka hluku, ide o taký cyklický hukot a zvýrazňuje sa keď je zaťažené pravá strana v zákrute.


Ďakujem za vaše postrehy.

Jozef.

Používateľov profilový obrázok
pyschtta
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 406
Dátum registrácie: 14.11.2013 09:19
Bydlisko: Presow

Re: Cyklicky hluk od zadneho pravého kolesa 4motion

Príspevok od používateľa pyschtta »

v pohode to moze byt znovu aj lozisko. ake lozisko si tam daval pri vymene? ja ked som menil lozisko (islo sice o predne, ale tu je to jedno) tak som sa nechal ukecat na nejake mapqo, ktore vydrzalo mozno 10000km. povedal som si - nikdy viac. teraz tam mam SNR (vzadu SKF, ale aj s FAG mam dobre skusenosti). ale niekedy staci jedna diera a mozes tam mat hocico a aj tak to prdne :D
EX VW GOLF V VARIANT 77KW BLS
VW TIGUAN 103KW DSG 4MOTION

Jozefr85
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 24.05.2011 11:42
Bydlisko: Bratislava/Topolcany
Kontaktovať používateľa:

Re: Cyklicky hluk od zadneho pravého kolesa 4motion

Príspevok od používateľa Jozefr85 »

pyschtta napísal:v pohode to moze byt znovu aj lozisko. ake lozisko si tam daval pri vymene? ja ked som menil lozisko (islo sice o predne, ale tu je to jedno) tak som sa nechal ukecat na nejake mapqo, ktore vydrzalo mozno 10000km. povedal som si - nikdy viac. teraz tam mam SNR (vzadu SKF, ale aj s FAG mam dobre skusenosti). ale niekedy staci jedna diera a mozes tam mat hocico a aj tak to prdne :D
Raz sa mi stalo ze som nabehol zadnym kolesom na lavej strane na obrubnik, ale nespajal som si to s tym. Vlastne ani neviem kedy som ten hluk zacal vnimat ...

Asi nie je nejaky spolahlivy sposob ako zistit, ze ide naozaj o lozisko?

Používateľov profilový obrázok
pyschtta
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 406
Dátum registrácie: 14.11.2013 09:19
Bydlisko: Presow

Re: Cyklicky hluk od zadneho pravého kolesa 4motion

Príspevok od používateľa pyschtta »

zdvihni na zdvihak, zatoc kolesom a pocuvaj. predne sa da rozpoznat tak, ze pri jazde ak zahybas doprava, tak je to lave lozisko (kedze na nom je vtedy väcsia zataz) a naopak. niekedy lozisko huci aj pri jazde rovno ... moznosti je viacero :D
EX VW GOLF V VARIANT 77KW BLS
VW TIGUAN 103KW DSG 4MOTION

Jozefr85
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 24.05.2011 11:42
Bydlisko: Bratislava/Topolcany
Kontaktovať používateľa:

Re: Cyklicky hluk od zadneho pravého kolesa 4motion

Príspevok od používateľa Jozefr85 »

pyschtta napísal:zdvihni na zdvihak, zatoc kolesom a pocuvaj. predne sa da rozpoznat tak, ze pri jazde ak zahybas doprava, tak je to lave lozisko (kedze na nom je vtedy väcsia zataz) a naopak. niekedy lozisko huci aj pri jazde rovno ... moznosti je viacero :D
Aby som tému uzatvoril, bolo to zlé ložisko.

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"